Dizi & TV Haberleri Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

‘Şevkat Yerimdar’ Nisan’a Ertelendi!

Yazan Aserat

FOX’un yeni dizisi Şevkat Yerimdar’da sürpriz bir gelişme yaşandı.

Başrollerini Özgürcan Çevik, Başak Parlak, Cezmi Baskın, Murat Akkoyunlu, Pascal Nouma ve Serkan Kuru’nun paylaştığı yapımın tanıtımları uzun süredir yayınlanmasına rağmen kendine yayın günü bulamadığı, yaz ekranında daha iyi iş yapacağı düşünüldüğü ve Limon Film’in ‘Kırlangıç Fırtınası’nı daha önce yayına vermek istemesi de etkili olduğu) Nisan ayına ertelendi.

Öte yandan Habertürk gazetesinden Mustafa Doğan’ın haberine göre, ilk 9 bölümü çekilen yapımda ücretlerini henüz alamayan (dizi yayınlandıktan 4 hafta sonra ücretler veriliyor) oyuncular ve set ekibi ise yapımcının kendi cebinden ödeme yapmasını bekliyor.

Şevkat Yerimdar, Nisan’da FOX’ta başlıyor!

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

6 Yorum

  • Adamlar.diziyi cekmekle.hata yapmis bu gidisle.hic yayinlanmiyacak

    Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

  • @vadikızı: HT Magazin yazarı Mustafa Doğan, geçtiğimiz pazartesi günü kaleme aldığı yazısında, ocak ayında Fox ekranlarında izleyiciyle buluşması beklenen "Şevkat Yerimdar" dizisinin nisan ayına ertelendiğini öne sürmüştü. Doğan, bu iddianın üzerine dizinin yapım şirketi Limon Yapım'ın patronu Hayri Aslan'ın kendisini arayıp dizinin ertelenme haberininin doğru olduğunu ve bu talebin kanaldan geldiğini söylediğini belirtti. İşte, Doğan'ın o yazısı: "LİMON YAPIMDAN CEVAP Pazartesi günü ‘Şevkat Yerimdar’a Yer Bulunamadı’ başlıklı yazımda, Fox TV için çekilen ve ocak ayında ekrana gelmesi planlanan dizinin nisana ertelendiğini yazmıştım. Ücretler, diziler yayınlandıktan minimum dört hafta sonra ödendiğinden, dokuz bölümü çekilen dizinin ekibinin ve oyuncularının mağdur olduğunu belirtip yapımcıya bu mağduriyeti giderme çağrısında bulunmuştum. Ekipten güvendiğim bir kaynağımdan gelen bilgiye dayandırarak kaleme aldığım yazım sonrası Limon Yapım’ın patronu Hayri Aslan aradı. Dizinin ertelendiği haberinin doğru olduğunu, talebin kanaldan geldiğini söyledi. 13 bölüm yayın garantisi aldıklarını ve çekimlere devam ettiklerini ancak yayın tarihinin henüz netleşmediğini söyledi. Konuyla ilgili ekiple bir toplantı yapıp durumu kendileriyle paylaştıklarını anlattı, yapımcı olarak böyle bir zorunlulukları olmadığının altını çizerek. Henüz 7’nci bölümü çektiklerini, halen 4’üncü bölümle ilgili revizeler yaptıklarını, kanala ise şimdilik iki bölüm teslim ettiklerini belirtti. “Sıfırdan Balat inşa ettik. Ciddi yatırım yaptık. Kaliteli bir iş çıktı ortaya, kanal da çok memnun. Amacımız diziyi bir an önce yayına sokmak değil. Yayın tarihi konusunda başka bir projenin etkisi olmadı. Şevkat Yerimdar için en doğru zamanlamanın bulunmasına çalışıyoruz. Zaten ortalık dizi çöplüğüne döndü” tespitinde bulunduktan sonra ücret konusuna da açıklık getirdi. Kaynağımın aksine ekibe ve oyunculara anlaşmaları çerçevesinde ödeme yaptıklarını açıkladı. İlk yazımda da dediğim gibi, elçiye zeval olmaz." – See more at: http://www.medyatava.com/haber/sevkat-yerimdarin-yayin-tarihi-ertelendi-mi-yapim-sirketi-o-iddiaya-yanit-verdi_142182#sthash.gu7qw85z.dpuf

Bir yorum bırakın