Sinema Sinema Haberleri

Seren Yüce’den ‘Rüzgarda Salınan Nilüfer’ Geliyor!

Yazan Aserat

2010’da vizyona giren ‘Çoğunluk’ ile eleştirmenler ve izleyicilerin takdirini toplayan Seren Yüce, yazıp yönettiği yeni filmiyle geliyor.

İlk gösterimi bugün İstanbul Film Festivali’nde gerçekleşen ve olumlu tepkiler alan filmin başrollerini Songül Öden, Tülay Günal, Tolga Tanış, Eraslan Sağlam, Duru Lal Pakel, Taha Yusuf Tan, Serpil Göral, Ayşe Tunaboylu, Esme Madra, Serkan Keskin ve Sezin Bozacı paylaşıyor. Metropol insanını farklı bir çerçeveden beyazperdeye taşıyan yapımın konusu ise şöyle:

Orta yaşlarına varmış olan Handan (Öden) ve Korhan (Tanış) çifti İstanbul’un zengin semtlerinden birinde sıradan bir yaşam sürmektedirler. Handan kendine meşguliyet yaratabilmek için sürekli uğraşlar icat etmekte, Korhan’dan da her seferinde destek beklemektedir. Korhan’sa seneler içinde Handan’ın heveslerinin hiçbir yere varmadığını görmüş, bu hevesleri çok ciddiye almamayı öğrenmiştir. Kocasından umduğu desteği bulamayınca içindeki boşluğu doldurmak için yazar olan arkadaşı Şermin’e (Günal) özenir ve yazarlığa niyet eder. Handan’ın bu arzusu kıskançlığa dönüşerek iki aile arasındaki dengeyi bozmaya başlar.

Rüzgarda Salınan Nilüfer, 27 Mayıs’ta sinemalarda!

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

Bir yorum bırakın