Sinema Sinema Haberleri

‘Saklı’nın Vizyon Tarihi Belli Oldu!

Yazan Aserat

Dünya prömiyerini 39. Montreal Film Festivali’nde yapan ve 52. Antalya Film Festivali’nden ‘Film-Yön En İyi Yönetmen’ ödülüyle dönen Saklı’nın vizyon tarihi netleşti.

Selim Evci’nin yazıp yönettiği, başrollerini İlhan Şeşen, Settar Tanrıöğen, Türkü Turan, Pelin Akil, Ümit Çırak, Bala Atabek ve Şehnaz Bölen Taftalı gibi isimlerin paylaştığı yapım, Annaba Film Festivali’nde de Şeşen’e ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında zafer kazandırmıştı. Filmin konusu ise şöyle:

Mahir Bey (Şeşen), kendi halinde ve vakur kişiliği ile bilinen başarılı bir müzisyendir. Müzik kariyeri ise gençlik yıllarına kadar dayanmaktadır. Duru (Turan) ise henüz üniversiteye giden, orta halli bir ailenin kızıdır. Genelde içine kapanık ve sessiz bir kişiliği vardır. Duru’nun babası Ali Bey (Tanrıöğen) ise tipik bir orta sınıf, muhafazakar aile babası olarak ev içinde kuralcı ve kızlarına karşı baskıcıdır; bir o kadar da “geleneklerine” bağlı olan bir adamdır. Mahir Bey ve kızının okul arkadaşı Duru’nun arasında adı konulamayan bir çekim oluşur ama ikisinin de birbirlerine karşı çekinceleri vardır.

Saklı, 25 Aralık’ta sinemalarda!

Fragman:

https://www.youtube.com/watch?v=NGijbg1RVf0

Afiş:

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

Bir yorum bırakın