Dizi & TV Haberleri Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

RTÜK’ten İki Kanala Ensest Cezası!

Yazan Aserat

Radyo ve Televizyon Üst Kurumu (RTÜK)’ndan iki kanala şok cezalar geldi.

Show TV’de ekrana gelen ‘Rüya’ dizisinde aile içi ensest tecavüze yer verilmesiyle, söz konusu yayının “Kadınlara yönelik baskıları teşvik eden ve kadını istismar eden programlar içeremez” hükmüne aykırı olduğunu tespit etti.

Öte yandan Beyaz TV’de yayınlanan ‘Ömür Varol’la Beyaz Gazete’ isimli programı ise Murat Başoğlu ve yeğeni arasında geçen ensest ilişki haberi nedeniyle, konu hakkında detaylı görüntü/yorumlara yer verilmesi ve ekran vasıtasıyla topluma çok açık bir şekilde sunulması nedeniyle “Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz” hükmüne aykırılık teşkil edildi.

İki kanala da reklam gelirlerinin %3’ü kadar ağırlaştırılmış para cezası verildi.

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

7 Yorum

  • Rüya dizisinde bu nasıl sunuldu bilmiyorum ama dizilerin konusu taciz, tecavüz, istismar olabilir. Bir dizi taciz, tecavüz, istismar konularını içeriyor diye sizi bunlara teşvik etmiyordur. Hayatın gerçekleri bunlar. Sanki hiç haberlerde, sabah programlarında duymadığımız şeyler. Yok sayarak, adını hayatımızdan çıkararak da bitiremeyeceğimiz şeyler.

  • Ben "Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz"  maddesini kabullenemiyorum bir türlü, günümüzde internet denen bir şey var ve insan istediğine her türlü bakıyor. Televizyonda yasak diye insan onu yapmaktan vazgeçecek mi? Çok saçmasın Rtük.

  • ensest tecavüzmü :eek::eek::eek:

     

    erkek kızın neyi oluyordu ve hangi bölümde oldu son bölüm 7.bölüme baktım şuan göremedim bilen varsa hangi bölümde olmuş bir bakayım emrak ettim (b)(b)(b)

Bir yorum bırakın