Dizi & TV Haberleri Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

PuhuTV’nin Detayları Belli Oldu!

Yazan Aserat

Doğuş Yayın Grubu’nun yeni ve ücretsiz dijital platformu olan PuhuTV’nin detayları belli oldu.

Vatan gazetesi TV yazarı Oya Doğan’ın Doğuş Dijital Yönetim Kurulu Üyesi Ateş İnce ve dijital operasyonların başında yer alan Heni Hazbay ile yaptığı görüşmeden derlenen bilgiler:

 • Ateş İnce, Puhu’nun görevi ile ilgili “Türkiye’nin cumhuriyetin kuruluşundan beri yarattığı en iyi ürün Türk dizisidir. Bugün her 10 kişiden 9’u Türk dizisi izliyor. Dünyada 700 milyon kişi Türk dizisi seyrediyor. O nedenle Puhu TV’nin görevi Türk dizilerinin dijitale transformasyonu olacak” açıklamasını yapıyor.
 • Star TV, Show TV ve TRT 1’in eski-yeni dizilerini arşivinde bulunduran PuhuTV; Ay Yapım, Süreç Film, Gold Film ve Avşar Film’in önümüzdeki zamanlarda hazırlayacağı dizi ve filmlerini de 10 yıl boyunca içeriğinde barındıracak.
 • Yabancı dizi ve filmler platformda yer almayacak.
 • Puhu’nun merakla beklenen ilk orijinal dizisi Fi Çi Pi’nin ilk sezonu 15 bölümden oluşacak ve her ay 5 bölüm olarak izleyiciyle buluşacak. Başarılı olması durumunda yine 15 bölümlük 2. sezonun hazırlıklarına da başlanacak. İnce konuyla ilgili “Dijital yayıncılık uzun bir yolculuk. Bu yolculukta Fi, Çi, Pi Puhu’nun çileği görevini üstleniyor. İzleyicimize iyi bir içerik, iyi bir prodüksiyon, iyi bir oyuncu kadrosunu sunacağız. Üstelik bizi izlemeleri için para ödemeyecekler. Bu içerik bedava olacak. Bizim amacımız ekranla dijital izleyiciyi birbirine yaklaştırmak. Bin kişi değil, 5 milyon kişi bizi izlesin istiyoruz” diyor.
 • PuhuTV’nin amacını ise İnce şöyle anlatıyor: “Dünyada yayınlanan hiçbir dizi Youtube’da yayınlanmıyor. O nedenle yapım şirketleri Youtube kanallarını kapatmaya başladılar. TRT 1, Show TV, Star TV’nin dizilerini Puhu TV’de yayınlıyoruz. Ayrıca 4 yapım şirketinin işleri de biz de. Bu da yayınlanan 10 başarılı işin 7’sinin Puhu TV’de olması anlamına geliyor. Amacımız bir sürü yerde yayınlanan bu Türk dizilerini bir platformda toplamak. Bunun faydasını 1.5 yıl sonra herkes görecek. Çünkü TİAK dijital platformu da ölçümleyecek. Kısacası yarım televizyon gibi olmayı hedefliyoruz. İzleyici dağılıyor, onları da böylece sisteme dahil etmiş oluyoruz. Amacımız milyonlara hitap etmek.”
 • Heni Hazbay ise işin teknik kısmı hakkında şu bilgileri aktarıyor: “Herkes Puhu TV’yi ücretsiz izleyebiliyor. Üye olanlar için şöyle bir avantajı var. Sizi tanıyor ve sevdiğiniz içeriklerini önünüze koyuyoruz. Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri internet altyapısı ve kota! Öğrencileri de düşündük. İsteyenler daha düşük kota kullanımı için manuel ayarlayarak HD olmadan da izleyebilecek. Bu özellikle öğrenciler için iyi bir seçenek olacak. Kullanıcının alışık olduğu bir ara yüzümüz var.”
Post Ratings:
Like
Like x 1

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

14 Yorum

 • Ücretsiz olması büyük avantaj çünkü Kanal D'de BluTV var mesela ama ücret istiyor kendi dizilerinin tekrarı için bile yani TV'de yayınlanan, yayınlanmış şeyleri ücret isteyerek yeniden izlemenizi sağlayan mantık saçma.

 • Netd'de böyle ücretsizdi sonra BluTV'ye aktardılar ve ücretli oldu.

   

  Puhu'nun ücretsiz olarak kalacağını sanmıyorum.

 • Hadi normal diziler ücretsiz olmasını anlarım da Fi Çi Pi ücretsiz olursa nasıl kar sağlayacaklar?

 • ayy youtubeden kaldırıldı malum içerde dizisi  fake hesaplar bu kışta soğukta evsiz barksız kaldılar ayoll hahahah isyanlardalar rast gele bir konu seçip ısınmaya çalısıyorlar :A :A :A @xemrexxx @Bully @mrt-06

 • Dizilere yaygın dünya dillerinden oluşan altyazılar eklemeyi unutmazlar umarım :A Özgün içeriklerini merakla bekliyorum. Türevi olan blu tv sınıfı geçti şimdilik 🙂

 • Hadi normal diziler ücretsiz olmasını anlarım da Fi Çi Pi ücretsiz olursa nasıl kar sağlayacaklar?

  Reklam gelirlerinden. Ki zaten öyle bir kadroya reklam vermek için de tüm firmalar sıraya girer.

 • Valla güzel proje de devamlı ücretsiz kalacağına inanmak zor. Umarım tutar ve dijital yayıncılığın gelişmesine katkıda bulunur. 🙂

  Ücretsiz olması büyük avantaj çünkü Kanal D'de BluTV var mesela ama ücret istiyor kendi dizilerinin tekrarı için bile yani TV'de yayınlanan, yayınlanmış şeyleri ücret isteyerek yeniden izlemenizi sağlayan mantık saçma.

  Blutv'de bir sürü yabancı film, belgesel vs de var içeriği çok geniş. 🙂

 • Valla güzel proje de devamlı ücretsiz kalacağına inanmak zor. Umarım tutar ve dijital yayıncılığın gelişmesine katkıda bulunur. 🙂

  Blutv'de bir sürü yabancı film, belgesel vs de var içeriği çok geniş. 🙂

  Öyle ama yani para verip de üye olmak saçma geliyor bana çünkü çoğu nette kolaylıkla bulunan şeyler. Yeni dizi başlamış mesela "Masum" böyle kaliteli diziler çıkarsa kaliteli oyuncularla olabilir ama diğer türlü gereksiz para vermek. 😀

 • İçerde'nin bölümlerini Youtube'dan kaldırtmışlar, bu şekilde tepki çekerler söyleyeyim daha farklı şeylerle gelmeleri lazım :A

 • Sadece içerde değil Behzat Ç. gibi güncel olarak sahne yayınlayan eski dizilerinde bölümleri silindi.

Bir yorum bırakın