güncel haberler

Osmangazi Köprüsü’nde Garanti Edilenin Yarısı Kadar Araç Geçmedi!

Yazan Yiğitt

Osmangazi Köprüsü ve bağlantı yollarının 13 aylık verileri açıklandı!

Karayolları Genel Müdürlüğü, CHP’li vekil Onursal Adıgüzel’in Başbakanlık İletişim Merkezi’ne başvurusu üzerine Osmangazi Köprüsü ve bağlantı yollarının 13 aylık verilerini açıkladı.‘Yap-işlet-devret’ projesinde 12 aylık bilançonun, garanti edilen 14 milyon 600 bin otomobil eşdeğeri geçişin yarısını bile bulamadı. Sekiz milyon araçlık maliyetin Hazine’den karşılanacağını belirtti.

Araç garantisinin günlük 40 bin, yıllık 14 milyon 600 bin olduğunu, ancak 12 ayda ücretli araç sayısının altı milyon 159 bin 685’te kaldığını vurgulayan Adıgüzel, “Geçmeyen 8 milyondan fazla aracın parası yine vatandaşın cebinden çıkacak. Yani, vatandaş talep etmediği hizmetin bedelini cebinden ödeyecek” dedi.

Yazar hakkında

Yiğitt

[center]

[/center]

8 Yorum

 • Geçen araçların bir kısmı da bayramlarda falan geçmiş. 😀 Bu iş, yap işlet devret sisteminin fıtratında var. O köprü orada duruyor sonuçta ona bakalım. Hizmet mi hizmet.

 • Abicim niye geçmiyosunuz köprüden ya, geçin. Benden çıkıyor sonra parası. :T:

   

  Bunlar İşlet-Devret olduğu için aslında zararı işletene değil mi? :A

 • Bunlar İşlet-Devret olduğu için aslında zararı işletene değil mi? :A

  Zararı devlete işte, yapanın herhangi bir zararı yok. Köprüden adam geçse de alıyorlar o parayı geçmese de alıyorlar. Zarar devletin, hazinenin.

 • Zararı devlete işte, yapanın herhangi bir zararı yok. Köprüden adam geçse de alıyorlar o parayı geçmese de alıyorlar. Zarar devletin, hazinenin.

  Tamam, konuyu okumuştum ama unutmuşum 😀

 • bizi kıskanan pis batı ülkelerinde olsa bunun sorumluları ya çoktan istifa etmişti ya da halkın iradesiyle seçilmişlere düşman dış mihrakların kuklası savcılar çoktan soruşturma açmıştı :)))

Bir yorum bırakın