Sinema Sinema Haberleri

Onur Saylak’ın Yönettiği ‘Daha’dan Afiş ve Fragman Geldi!

Yazan Aserat

Yakın zamanda ‘Jungle’ (Orman) isimli kısa filminin çekimlerini bitiren ünlü oyuncu Onur Saylak’ın yönetmen koltuğunda ve başrolleri arasında yer aldığı Daha’nın afiş ve fragmanı yayınlandı.

Filmin senaryosuna da katkıda bulunan Hakan Günday’ın aynı adlı eserinden beyazperdeye uyarlanan yapımın kadrosunda Ahmet Mümtaz Taylan, Erkan Avcı, Selim Bayraktar, Pervin Bağdat, Selen Öztürk ve Onur Akgülgil gibi isimler yer alıyor.

Yapımın konusu: 14 yaşındaki Gaza, yaşadığı küçük sahil kasabasından ayrılarak büyük şehirde liseyi okumayı hayal ederken, babasının onu insan kaçakçılığı şebekesinin bir parçası haline getirmesiyle suçla tanışır. Gaza’nın ergenliği, babasının baskıcı karakteri ve sürekli gözlemlediği göçmenlerle geçmeye başlar. Gaza, babası gibi şiddet ve baskı üzerine bir hayat mı kuracaktır yoksa o da bir göçmen mi olacaktır?

Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nde yarışacak olan, yapımcıları arasında Ay Yapım’ın da bulunduğu Daha’nın vizyon tarihi ise henüz belli değil.

https://www.youtube.com/watch?v=o8g2mQX8dc0

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

Bir yorum bırakın