Sinema Sinema Haberleri

‘Mezarcı’ filminin çekimleri başlıyor!

Yazan EnveR

Yönetmenliğini  Talip Karamahmutoğlu’nun üstlendiği başrollerinde Emre Altuğ, Nilay Erdönmez ve Mustafa Uzunyılmaz’ın rol aldığı Mezarcı filmi geliyor.

Osman Şahin’in öyküsünden uyarlanan filmin konusu şöyle;
Yeni bir hayat kurmak umuduyla işçi olarak gurbete gittiği Almanya’da mezarcılık konusunda ustalaşan Ejder, babasının ölümü üzerine memleketi Dalaman Şerefler Köyü’ne döner. Ejder’in köyündeki yerli ve yabancıların oluşturduğu milyon dolarlık yaşam alanları, Ejder’in mezarcılık konusununda ki birikimlerine yeni ufuklar açar. Milyon dolarlık evlerde oturan bu insanları, öldükten sonra köy mezarlığına defnetmek fikrine karşı çıkan Ejder, ”Aslan yattığı yerden bellidir”  felsefesi ile yola çıkarak, ölecek her varlıklı insana ölümsüzlüğü simgeleyen zeytin ağaçları altında sonsuz bir yaşam vaat eder. Kişiye özel mezar tasarımları ile cennete giden bu yolda müşterilerine eşlik eden Ejder ve şirketi ”Yatay mezarcılık, öldükten sonra bile yanınızda olacak…” sloganı ile işler yolunda giderken, kasabaya sonradan yerleşen Bektaş’ın travmatik hikayesi ile yüzleşir.

Ayrıca olarak filmin kadrosunda; Sadık Gürbüz, Bülent Çiftçi, Turan Özdemir, Adem Yılmaz, Hakan Eksen, Hikmet Karagöz ve Orhan Aydın yer alıyor.

Senaristiğini de Talip Karamahmutoğlu’nun yaptığı filmin çekimleri 6 Nisan’da Dalyan’da başlıyor.

Yazar hakkında

EnveR

[COLOR=#000080][B]Kaybetmekten korkma! Bir şeyi kazanmak için, bazı şeyleri kaybetmelisin ve unutma kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin...[/B][/COLOR]

Bir yorum bırakın