güncel haberler

Mert Fırat’ın 5 Yıl Önceki Röportajı Yeniden Gündemde!

Yazan Yiğitt

Ünlü oyuncu Mert Fırat’ın 2013 yılında HaberTürk’e verdiği röportaj adete ülke gündemine oturdu, sosyal medya sallandı!

Habertürk’ten Kübra Par’a konuşan Mert Fırat, o zamanki röportajında siyasi mesajlarıyla dikkat çekiyor. 2013 yılında yayınlanan röportajda Mert Fırat’ın verdiği ve dikkat çeken cevaplar ise şu şekilde:

Şu anda İmralı ile devlet arasında devam eden görüşme süreciyle ilgili ne düşünüyorsun?

-Biz kendi arkadaşlarımız arasında da bu konuyu çok tartışıyoruz. Hâlâ ‘bebek katili’ noktasında olan, asla görüşülmez diyenler var…

Sence Öcalan’la görüşülmeli mi?

-Evet, kesinlikle görüşülmeli. Koskoca bir halkın lider olarak kabul ettiği kişiyi muhatap almamak olmaz. “One minute” derler! Biz ister kabul edelim ister etmeyelim, Abdullah Öcalan Kürt halkının lideridir ve onu muhatap almamak Kürt halkını muhatap almamak olur.

Gülen Cemaati konusunda ne düşünüyorsun?

Haklarında fazla bilgim yok. Tehlikeli de bulmuyorum. Ama çok güçlüler. Güçlü olmakla tehlikeli olmak arasında çok ince bir çizgi vardır.

Politik görüşlerini bu kadar açıkça ifade etmenin kendi popülerliğine gölge düşürmesinden korkmuyor musun?

Korkmuyorum çünkü insanlar samimiyetten hoşlanıyorlar. Kimseyi rahatsız edecek bir şey söylemedim. İnsanlar muhalif görüşlerini söylemeye çekiniyorlar ama bence AK Partinin böyle bir kaygısı yok. Tayyip Erdoğan bu röportajı okusa söylediklerimden rahatsız olmaz!

Zorunlu askerlik kaldırılmalı mı?

-EVET.

Türkiye’de LGBT evlilikleri onaylanmalı mı?

-EVET.

Çocuğun olsa askere gönderir misin?

-Hayır. Askerlik yapmaması için elimden geleni yaparım.

Zorunlu askerliğe karşı mısın?

-Evet, karşıyım. Hatta gönüllü ve profesyonel askerliğe de karşıyım. Askerlik ve askerliğin gereği olan her şeye karşıyım! Bu Genelkurmay’a tamamen karşı olduğum için değil ama kim militarist olmak ister ki?

Ordu olmadan devletin ayakta kalması mümkün mü? 

-Elbette mümkün. Ordusu olmayan bir sürü ülke var. İzlanda mesela!

Yazar hakkında

Yiğitt

[center]

[/center]

23 Yorum

 • Ne dediği beni ilgilendirmiyor sonuçta kendi fikri ama 5 yıl önceki röpörtajın birden gündeme getirilmiş olması saçmalıktan başka bir şey değil.

 • Mert Fırat'a gösterilen tepkinin %1'i keşke bu kareye de, bunları söyleyenlere de gösterilseydi…

 • Mert Fırat'a gösterilen tepkinin %1'i keşke bu kareye de, bunları söyleyenlere de gösterilseydi…

  İşte işleri güçleri klavye delikanlılığı yapmak. Oturduğun yerden sallaması kolay vatanını çok seviyorsan oturacağına git koru derler ama.

 • Mert Firat her konusmasinda, tavir ve hareketlerinde anlasilacagi üzere kaliteli bir isim, adamdir. 5 yil önceki röportajini simdi gündeme tasimak büyük sacmalik

 • Ben 5 yıl önce ki açıklamalarını saçma buldum ama adamın açıklamalarını eleştirip adamı ihanetle suçlamak ancak klavye delikanlılarına yakışır. Bu ülke dün ak dediğine bugün kara diyeni gördü. Herkes işine geleni görmeye alışmış.;)

 • “Kandırıldım” diyenlere sorgusuz sualsiz inanan klavye delikanlıları bugün Mert Fırat’ın 5 yıl önce verdiği röportajı gündeme getiriyor. Ayrıca bu röportajı gündeme getirenler ve Mert Fırat’a yüklenenler Çözüm Süreci denen saçmalığını çabuk unutmuşlar.

 • 5 Yıl önceki ropörtaj niye şimdi gündeme gelmiş anlayamadım ne amaçla niye söylediğini bilmek gerek önce

 • 5 yıl önce Aktrolller tarafından kahraman ilan edilecek bir röportaj iken şimdi hain ilan ederler. Keşke başta kendi liderleri ve kendileri olmak üzere alayının fetösever yorumlarını da tekrar gündeme getirseler.

   

  Röportaja gelirsek baştan sona saçmalık. Coğrafyası ne durumda bilmiyorum ama birisinin bu kişiye Türkiye'nin İskandinavya'da, kutuplarda değil, Ortadoğu coğrafyasında olduğunu hatırlatması gerek. Ordu tümden kalkmalıymış, verdiği örnek de İzlanda! 😀

   

  Ayrıca siyasi görüşü kendini bağlar ama şahsen en sevmediğim siyasi duruştur bu "aman ağzımızın tadı bozulmasıncılar"

  Bunları çözebilmek mümkün değil. Sözde solcu gözükür gider akp ye oy verirler, özgürlük cumhuriyet demokrasi derler Atatürk'ü eleştirirler çok bilmişcesine.

 • Saçma sapan bir konuşma yapmış zamanında bu açık şekilde belli oluyor. Yalnız halen bu görüşte mi benim için önemli olan o. İnsan beşerdir, illaki hata yapar ama hatalarının farkına varması önemlidir. Eğer şimdi bu söylediklerini aynı şekilde savunursa bir hiç olur benim açımdan.

  Apo Kürt halkının bütünün lideri değildir. Bir Kürt olarak bebek katilini kendi liderim olarak tanımıyorum. Tanıyanlar kim olursa olsun insan değildir.

 • Trend topic listesine baktım, Mert Fırat gündeme girmiş. Nedenini merak ettim, Haber Türk'te verilen röportaj. Röportajın tarihi bile belli değil ve herkes galeyana gelmiş. Sürü psikolojisiyle ben de galeyana geldim.

  Verdiği röportaj doğru mu, hayır. Ancak bunun beş yıl sonra gündeme getirilmesi yanlış. Hele sürekli fikir değiştirenlerin olduğu zamanlarda bu daha da yanlış. Hele zamanında teröristbaşına "sayın" diyenleri de gördük.

  Bu linç girişimi yanlış yani. Kim yüzünden taşındıysa bu olay beş yıl sonra artık. Dizide oyunculuğuyla ön plana çıkıyordu şu sıralar tam da. Çekemeyen biri gündeme taşıdı sanki, yani başka açıklaması yok.

 • Saçma sapan bir konuşma yapmış zamanında bu açık şekilde belli oluyor. Yalnız halen bu görüşte mi benim için önemli olan o. İnsan beşerdir, illaki hata yapar ama hatalarının farkına varması önemlidir. Eğer şimdi bu söylediklerini aynı şekilde savunursa bir hiç olur benim açımdan.

   

  Apo Kürt halkının bütünün lideri değildir. Bir Kürt olarak bebek katilini kendi liderim olarak tanımıyorum. Tanıyanlar kim olursa olsun insan değildir.

  hala aynı görüşte çünkü barış atay'a destek twitleri var ve ayrıca barış atayda onu destekliyor

 • mert fırat ne demiş beni ilgilendirmez bu ülke için bir etkisi yok neticede kendisinin görüşlerinin :)))

 • hala aynı görüşte çünkü barış atay'a destek twitleri var ve ayrıca barış atayda onu destekliyor

  O zaman halen yanlış yolda ve yanlış yolda olan kin olursa olsun bizim rakibimizdir, düşmanımızdır. Zaten bu görüşleri savunan bir insanın olduğunu düşünemiyorum.

  Hem bu ülkeden ekmek parası kazanacaksın hemde bu ülkeye hakaret edeceksin, yok öyle bir dünya. Bunun adı olsa olsa hainliktir.

 • Bir insanin kalitesi duruşu, sözleri ve yaptıklarıyla ortaya çıkar. Hükümete yağ çekip de halka oynayacak ucuz ünlülerden değil. Yaptığı sosyal yardım işleri de ortada..

  Adamsın Mert Fırat.

 • Görüşüne saygı duyup destek olabilirsiniz ama İzlanda'yı örnek veren birine destek olmak :F

  İzlanda nerde? İzlanda kaç nufuslu? İzlanda'nın güvenliği kimde? Ben olsam araştırırdım :A

 • Görüşüne saygı duyup destek olabilirsiniz ama İzlanda'yı örnek veren birine destek olmak :F

  İzlanda nerde? İzlanda kaç nufuslu? İzlanda'nın güvenliği kimde? Ben olsam araştırırdım :A

   

  İzlanda kısmına +1 Bende iyi güldüm. Sanki İzlanda Ortadoğu'da:F

 • Mert Fırat'ın İzlanda düşücesi de ilginçmiş yahu! Adamların savunmaya ihtiyacı neden olsun ki? O kadar soğuk ki; insan savaşmaya üşenir, soğuktan donar ve hemen sıcağa döner. İskandinav ülkelerini soğuk olmalarından dolayı, biz sıcak insanlar (!) kadar gündeme gelmez.

 • Türkiye’de böyle cahil, sözde okumuşlar varken bizim işimiz çok zor…

  İzlanda’yı örnek vermek nasıl bir akıl tutulmasıdır?

  Be kardeşim İzlanda’nın nüfusu kaç? İzlanda nerede? Jeopolitik önemi ne? Hangi ülkeler tarafından korunuyor? Önce bunları bir öğren de sonra Türkiye ile kıyasla.


  "TSK bu ülkenin tek markasıdır. Olmazsa olmasıdır."

  Türkiye, tarihin hiçbir döneminde saldırgan olmamıştır. Aksine her daim kendini savunmuştur.

  Kurtuluş Savaşı’na da boşuna derler bu tipler. Savaşmayıp İngiliz/Amerikan mandasına girseydik derler…

  Yazık çok yazık. Atatürk’ün kemikleri sızlıyordur bu tipler konuştukça…

 • Kendini ve cocuklarini askerlikten muaf tutmak icin zorunlu askerligi elestirmis ve Izlanda örnegi vererek akil tutulmasi yasamis bir ünlüdür.

   

  Türkiye Cumhuriyeti Cografyasinda Ordusuz Ülkenin ayakta kalamayacagini kendiside biliyor fakat sirf kendini düsündügü icin zorunlu askerligin sacma gerekli olmadigini söylüyor. Bu tip insanlar Ülkenin durumu umrunda degildir, bu tip insanlarin düsündügü tek sey kendisidir.

 • Mert Fırat'a gösterilen tepkinin %1'i keşke bu kareye de, bunları söyleyenlere de gösterilseydi…

  Fetonun Feto olduğu anlasildiktan sonra onları kollayan Kılıçdaroğlu'nu da koysaydın

Bir yorum bırakın