Sinema Sinema Haberleri

‘Kış Uykusu’ IMDb Top 250’de!

Yazan Aserat

Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi ‘Kış Uykusu’ ünlü sinema sitelerinden biri olan IMDb’nin top 250 listesine giriş yapmayı başardı.

Başrollerini Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Demet Akbağ, Serhat Kılıç, Ayberk Pekcan, Nadir Sarıbacak, Nejat İşler, Tamer Levent ve Mehmet Ali Nuroğlu gibi isimlerin paylaştığı yapım, 25 bin oyu geçerek sıralamaya 248. sıradan dahil oldu. Cannes Film Festivali’nden Altın Palmiye ile dönen ve Oscar’larda da Türkiye’yi aday adayı olarak temsil eden yapımın bu başarısını koruyup koruyamayacağı ise merak konusu.

Öte yandan Kış Uykusu bunu başaran tek film değil. Daha önce Yavuz Turgul’un klasik filmi ‘Eşkıya’ da 127. olarak listeye girmesine rağmen sonrasında yaşadığı hızlı düşüşle birkaç ay sonra çıkmıştı.

Top 250 listesinin son halini görmek için tıklayın.

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

4 Yorum

  • İmdb'nin ben taraflı olduğunu düşünüyorum zaten. Sadece bu filme has değil, ki keşke daha fazla türk yapımı filmler yer alsa. Bu lakin dünyaca tanınmış oyuncuların filmleri her zaman ağır basıyor.

  • İnşallah kalıcı olur. Eşkıya çok büyük oranda Türklerin izleyip oyladığı bir filmdi o yüzden listeden atıldı. Kış Uykusu ise uluslararası tanınırlığı olan, prestijli ödül sahibi, eleştirel anlamda çok başarılı yapım. Yalnız tek sorunu fazla ağır olması. Marvel kitlesi yanlışlıkla izleyip oylarsa listeden çıkar kısa sürede ki umarım olmaz. 🙂

  • Kalıcı olacağını hiç ama hiç sanmıyorum. Daha iyi Türk filmleri dururken bu filmin girmesi de ayrı komedi. 🙁

  • Kalıcı olacağını hiç ama hiç sanmıyorum. Sağ Salim gibi daha iyi Türk filmleri dururken bu filmin girmesi de ayrı komedi.

Bir yorum bırakın