Dizi & TV Haberleri Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

Kertenkele’nin Setinde Talihsiz Kaza!

Yazan Aserat

ATV’nin sevilen dizisi Kertenkele’nin setinde talihsiz bir kaza meydana geldi.

Senaryo gereği Umut Oğuz metruk bir binaya girerek, patlamadan dolayı yaralanan başrol oyuncusu Timur Acar’a yardım etmeye çalışacaktı. Gerçek bir yangını aratmayacak sahne için tüm tedbirlerin alınmasına rağmen kazadan kaçılamadı ve yanan kalasların kafasına düşmesiyle yaralandı.

Yönetmen Cem Tabak konu ile ilgili şunları söyledi:

Tüm ekibimle birlikte büyük tehlike atlattık. Çekim yaptığımız yer gerçekten yıkık ve virane bir evdi. Çekime başladığım andan itibaren dualar ederek çekimi yönettim. 80 kişilik olan ekibimin yarısından fazlasını da başlarına bir şey gelebilme endişesiyle dışarıda bıraktım. Korktuğum şey başımıza geldi. Daha doğrusu Umut’un başına geldi. Alevlerin etrafı sarmasıyla yanan ve çürüyen tahtalar Umut’un kafasına düştü. Gerçekten çok korktuk. Allah esirgedi.

Umut Oğuz ise yaşadıklarını esprili bir gözle değerlendirdi:

İkinci sezon senaryomuz geldi. Geçen sezon final sahnesinde havaya uçan evden devam edeceğimizi görünce zor bir başlangıç olacağını anladım. Saatlerce süren hazırlıklar ve ekibin özverili çalışmalarıyla, bol ateşli bir sahne çekmeye koyulduk. Ben doğala en yakın oyunculuğu benimsemiş bir oyuncu olarak sahnelerin, zaman kısıtlamalarına rağmen doğal olması için çabalarım. Bunu benimle çalışanlar iyi bilir. Ama bu defa biraz abarttık sanırım. Görevli uzman arkadaşlardan, yanan kalası mümkün olduğunca yakınıma düşürmelerini istedim. Onlar da sağ olsunlar beni kırmadılar, tam kafamın üzerine indirdiler. Gelişine iyi bir kafa çıkartıp, sahalarda ender görülen muhteşem gollerden birini attım. Enfes bir sahne ve tecrübe oldu. Hayatımda ilk kez, hem de sahne içinde, yanan bir kalasa kafa atan ilk canlı oldum. Çok şükür, kafamda bir şişlik ve yanan saçlarımla atlattık. Tüm setlerdeki en büyük kaza bu olsun. Bu sezon tüm işlere dair duam budur.

Kertenkele, yeni sezonuyla Cumartesi 20.00’de ATV’de!

Post Ratings:
Like
Like x 1

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

7 Yorum

Bir yorum bırakın