Dizi & TV Haberleri Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

Kanalların Temmuz Karnesi Belli Oldu!

Yazan Aserat

Temmuz ayını geride bırakırken kanalların karnesi de belli oldu.

Show TV sezonda ekrana sürdüğü birçok yapımla hayal kırıklığı yaratsa da yaz sezonunda başarıyı yakaladı. Bu ay ‘Gülümse Yeter’, ‘Aşk Laftan Anlamaz’, ‘Güldüy Güldüy Show’, ‘Çarkıfelek’ ve ‘O Bana Çok Benzer’ gibi yapımları ekrana getiren kanal, Total-Prime Time ve ABC-Prime Time gruplarında 1. oldu.

Ayın ilk yarısında ‘Seviyor Sevmiyor’, ‘Rengarenk’, ‘Kim Milyoner Olmak İster’ ve ‘Yarı Yarıya’yı yayınlayan, ancak yaşanan darbe girişimiyle birlikte başlattığı 24 saatlik ortak haber yayınının hala sona ermemesi nedeniyle izleyicilerden tepki toplayan ATV ise Total-Tüm Gün ve ABC-Tüm Gün’de zirvenin sahibi oldu.

‘No: 309’, ‘Hayat Sevince Güzel’, ‘N’olur Ayrılalım’ ve SineFOX kuşağı ile ayı geçiren FOX da yüzü gülen kanallardan biri olarak AB-Prime Time ve AB-Tüm Gün’ü ilk sırada tamamladı.

Öte yandan Kanal D, bu yaz yayınladığı ‘Tatlı İntikam’, ‘Hayatımın Aşkı’ ve ‘Kanıt: Ateş Üstünde’ ile Total-Prime Time ve Total-Tüm Gün’de 5, AB’de 2, ABC1’de ise 4. sıralarda yer alarak hayal kırıklığı yarattı.

Star da Temmuz’u hüsranla sonlandırdı. ‘Yüksek Sosyete’, ‘Hanım Köylü’, ‘Şahane Damat’ ve ‘Var mısınız Yok musunuz’ kanala birincilik getiremediği gibi Total’de 4, AB gruplarında ve ABC1-Tüm Gün’de 5, ABC-Prime Time’da ise 3. sıraya gerilemesine neden oldu.

İşte sonuçlar:

Total – Prime Time

 1. Show TV
 2. ATV
 3. FOX
 4. Star TV
 5. Kanal D

Total – Tüm Gün

 1. ATV
 2. FOX
 3. Show TV
 4. Star TV
 5. Kanal D

AB – Prime Time

 1. FOX
 2. Kanal D
 3. Show TV
 4. ATV
 5. Star TV

AB – Tüm Gün

 1. FOX
 2. Kanal D
 3. ATV
 4. Show TV
 5. Star TV

ABC1 – Prime Time

 1. Show TV
 2. ATV
 3. Star TV
 4. Kanal D
 5. FOX

ABC1 – Tüm Gün

 1. ATV
 2. Show TV
 3. FOX
 4. Kanal D
 5. Star TV
Post Ratings:
Like
Like x 2

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

4 Yorum

Bir yorum bırakın