Dizi & TV Haberleri Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

İzmir Marşına Küfreden Ebubekir Öztürk Payitaht Abdülhamid Kadrosundan Çıkarıldı!

Yazan EFE UYSAL

Kolpaçino serisinde canlandırdığı Ganyotçu karakteriyle tanınan şuan Payitaht Abdülhamid dizisinde rol alan Ebubekir Öztürk’ün İzmir Marşı’na küfür ettiği video, sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

Video üzerine büyük tepki alan Ebubekir Öztürk anlaşmalı olduğu Payitaht Abdülhamid dizisinin de  yapım şirketi Es Film, sözleşmenin iptal edildiğini ve oyuncunun TRT 1 ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamit adlı diziden çıkarıldığını bildirdi.

Tepkiler üzerine oyuncunun anlaşmalı olduğu yapım şirketi Es Film, sözleşmenin iptal edildiğini ve oyuncunun Payitaht Abdülhamid adlı diziden çıkarıldığını bildirdi. Oyuncu Ebubekir Öztürk ise sessizliği koruyor.

İşte o tepki çeken video:

Yazar hakkında

EFE UYSAL

[color=#000000][size=6][font=arial black]BEŞİKTAŞ[/font][/size][/color]
[color=#ffffff][size=6][font=arial black]QUARESMA :bhr:[/font][/size][/color]
[font=arial black][color=#993366][size=6]HAKAN ÇALHANOĞLU :d:[/size][/color]
[color=#000080][size=6]CRİSTİANO RONALDO :cool:[/size][/color][/font]
[color=#ff0000][size=6][font=arial black]DİRİLİŞ ''ERTUĞRUL'' :love1:[/font][/size][/color]
[IMG]https://pbs.twimg.com/profile_images/639381290366603264/UZD9BGBA.jpg[/IMG]

52 Yorum

 • Sadece bunun için demiyorum, ortamlarda ne kadar Osmanlıcı varsa alayı Atatürk düşmanı ve alayı reisçi aynı zamanda. (%1 istisna hariç) Eskiden Osmanlıyı çok severdim ama artık benim için Karahanlılardan, Selçuklulardan ya da Göktürklerden farklı bir anlam taşımıyorlar, ecdada saygı duyuyoruz ama o kadar. Vallahi bunlar yüzünden Osmanlı'dan soğuduk.

   

  Ayrıca TRT devletin kanalı olmasına ve halkın vergileriyle ayakta kalmasına rağmen resmen Neo Osmanlıcı ve AKP ideolojili diziler çekiyor. Diriliş olsun, diğer Osmanlı dizileri olsun, Abdülhamit olmasın hepsi aynı ideolojiden. İçlerinde bir tane bile cumhuriyetle ilgili dizi yok. Böyle hareketler toplumu bölmekten başka bir işe yaramaz. Nasıl ki laiklik adı altında yapılan din düşmanlığı bir kesimi laiklikten soğuttu, eğer Osmanlı adı altında akp propagandası ve Neo Osmanlı propagandası yapmaya devam ederlerse, Osmanlıcı adı altında Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı yapmaya devam ederlerse aynı şekilde Osmanlı'dan git gide soğumaya başlayanlar da olacaktır, halbuki ne gerek var?

 • Allahtan Kolpaçino'yu izlemedim hiç bunlara tek kuruş katkım olmadı.Bu adam zaten kim ki haberlerde sanatçı diye ismi geçiyor.Sanatçı olmak bu kadar basit değil.

 • Allahtan Kolpaçino'yu izlemedim hiç bunlara tek kuruş katkım olmadı.Bu adam zaten kim ki haberlerde sanatçı diye ismi geçiyor.Sanatçı olmak bu kadar basit değil.

  Aynen katılıyorum bende izlemedim izlemem de zaten.

 • Sen hem türklerin marşına küfür edeceksin hemde türkiyenin ekmeğini yiyeceksin erdoğanı tuttuğunu sanıyorsun ama erdoğanında marşına küfür ediyorsun farkındamısın evet atatürkü sevmeyende olabilir ama burada atatürk konu değil sen bizim marşımıza küfür ediyorsun ha istiklal marşına küfür etsin ha buna yada bayrağımıza yada gençliğe hitabeye fark yok 🙄

   

  türkiye cumhuriyeti kimliği olan herkesin marşıdır bunlar türkiye içinde başka bir ülke daha inşaa edildide bizimmi haberimiz yok direk sınır dışı edin ayoll gitsin gevurların ekmeğini yesin :?::?::?:

 • Abi bu İzmir Marşına neden bir öfke var? Hadi desem CHP kullanıyor bunu ama adamların bir kez mitingde kullandığını ben görmedim. Çıkıp bu bizim resmi parti marşımız gibi bir şey de demediler. E peki neden bu öfke? Ben daha dombıra ile dalga geçen birini görmedim. Ki bana göre ikisi de bizim için önemli şeyler.

 • Bu arkadaşın yaptığı hoş birşey değil tamam eyvallah da sen İzmir Marşını abartırsan, İstiklal Marşının bile önüne koyarsan doğanın kanunları gereği etki tepkiyi doğurur ve böyle reaksiyonlar gelişebilir. Her zaman söylerim benim tek marşım vardır o da İstiklal Marşı.

 • Pelikancılar İzmir Marşı'nın hikayesini bilmiyorlar ki. Yandaş Sabah gazetesi okuyup A Haber izleyince tarihten siyasetten bihaber olmaları doğal tabii ki. 🙂

   

  Gerçi Atatürk'ü hatırlatan her şeyden nefret ediyorlar…

   

  Atatürk, İngiliz ve Fransızlar başta olmak üzere İşgalçi güçleri hezimete uğratıp içerde de şeriatı kaldırarak çağdaş-laik bir devlet kurdu. Bugün Irak, İran, Suriye değilsek yatıp kalkıp dua edin, nankörlük yapmayın.

   

  Reisiniz daha Salih Müslim'e laf anlatamıyor, açıp okuyun Atatürk kimleri dize getirmiş. Cahillik başa bela yeminle. 🙂

 • İzmir Marşı'nın hikayesi? LOL :A

  Çalıntı bir marşın davasını güdüyorlar ya cahillik paçalardan akıyor :A

   

  Buyrun orjinalini dinleyin de kültürlenin;

 • Benim internetim Yılmaz Özdil gibi çapsızların hezeyanlarına harcanmayacak kadar kıymetli. Size sağdan soldan arak marşlarla mutluluklar, bize milli şairimizin yazdığı İstiklâl Marşı yeter 🙂

 • Atatürk'ü hatırlatan her şeye kuduz zombi gibi saldıranların bu olayda da yine hakareti meşru kılmaya çalışmalarına şaşmamak gerekir, bir de işi sağlama almak için ne bu konuda ne de herhangi bir yerde hiç kıyas bahsi açılmamış milli marşımız ile izmir marşını kıyaslama gafletleri yok mu.. 🙂

  Hayır, ben de saygı duymak ve hatta koruyup kollamak istiyorum onların sahiplendiği diğer değerleri, ama böyle yaptıkları sürece, böyle kışkırtıcı ve kutuplaştırıcı hareketlerde bulundukları sürece benim de nefretim kat kat artıyor onlarla paralel.

 • Meselenin aslını paylaşınca da; yok ben Sözcü okumam, Hürriyet okumam…. Bu gazeteler yandaş işadamlarının oluşturduğu havuz parasıyla alınan Sabah'tan daha mı güvensiz? 🙂

   

  Ulan İzmir'de ninelerimize tecavüz ediyorlardı, Yunanlar her tarafı yakıp yıkıyorlardı. Atatürk Anadolu'dan insanları örgütleyerek Afyonkarahisar'dan itibaren diriliş mücadelesi başlatarak Yunanları denize döktü. Buna mı karşı çıkıyorsunuz, vicdansızlar.

   

  İnsanı yeminle kızdırıyorsunuz, nasıl vicdansız adamlarsınız bilemiyorum.

 • Hahahaha tek tek gelin yav bu garip hepinize yetişemiyor :A

  Birisi Allahın emrettiği hilâfeti kaldırmış diye ''Elhamdulillah'' der, öteki bizi milli mücadele düşmanı ilan eder :A

  Size Lidya Kralı Kilacos Devlatyus'un bir sözüyle veda etmek isterim :A

  ''LÜTFEN HERKES KENDİ PUTUNU ALIP BİRAZ ÖTEDE TAPINSIN!"

 • Dün de dediğim gibi her marşın altında bir destan yatıyor sözlerini değiştirip söylemeyi anlarım da marşa küfür etmenin hiçbir şekilde savunulacak yanı yok..

   

  O küfrü edip sonuna ekleyince eline ne geçti yani? Söylenen marş Yunan marşı mı? O küfür ettiğin dağlar atalarımızın kanlarıyla sulanmış topraklar, kendi topraklarına mı küfür ediyorsun? Bu ne rezilliktir.

   

  Milletin değerlerine, milletin tarihine kimsenin küfür etmeye, hakaret etmeye hakkı yok. Yapımcıları tebrik ederim. 🙂

 • Kolpaçino denen filmimsiyi hiç sevmem zaten, oyuncusu da şaşırtmadı. Layığını bulmuş.

   

  Benim internetim Yılmaz Özdil gibi çapsızların hezeyanlarına harcanmayacak kadar kıymetli. Size sağdan soldan arak marşlarla mutluluklar, bize milli şairimizin yazdığı İstiklâl Marşı yeter 🙂

   

  Atatürk'ü hatırlatan her şeye kuduz zombi gibi saldıranların bu olayda da yine hakareti meşru kılmaya çalışmalarına şaşmamak gerekir, bir de işi sağlama almak için ne bu konuda ne de herhangi bir yerde hiç kıyas bahsi açılmamış milli marşımız ile izmir marşını kıyaslama gafletleri yok mu.. 🙂

   

   

  Hayır, ben de saygı duymak ve hatta koruyup kollamak istiyorum onların sahiplendiği diğer değerleri, ama böyle yaptıkları sürece, böyle kışkırtıcı ve kutuplaştırıcı hareketlerde bulundukları sürece benim de nefretim kat kat artıyor onlarla paralel.

   

   

  Ne kadar Atatürk düşmanı ve karşıtı varsa, Kudurun, kuduz köpekler gibi Kudurun. Bu arada,  milletin sonuna kadar Atatürk'ün izinde yürüyecek olmasını, Osmanlı'nın sonsuza kadar yok olmuş ve bir daha geri gelmeyecek olmasını, hilafeti, saltanatı ve ümmetçiliğin elhamdurillah tuz buz ettiğimizi ve tarih sahnesinden silinmiş olduklarını kabul edin artık.

   

  Kudurun :A :A :A

   

   

  Dün de dediğim gibi her marşın altında bir destan yatıyor sözlerini değiştirip söylemeyi anlarım da marşa küfür etmenin hiçbir şekilde savunulacak yanı yok..

   

  O küfrü edip sonuna ekleyince eline ne geçti yani? Söylenen marş Yunan marşı mı? O küfür ettiğin dağlar atalarımızın kanlarıyla sulanmış topraklar, kendi topraklarına mı küfür ediyorsun? Bu ne rezilliktir.

   

  Milletin değerlerine, milletin tarihine kimsenin küfür etmeye, hakaret etmeye hakkı yok. Yapımcıları tebrik ederim. 🙂

   

  Çok sevdiğin yunanlılara doğru itelesek keşke seni..

  Doğucuğum hilafet için Allah ın emri demişsin, Allah ın emri olsa kaldırılmaz neticede Allah ın gücü yeter her şeye bu sahnedeki gibi:A araya reklamı da sıkıştırdım fark-ı ben:A neyse @Çiğdem- de izlememiştir daha spoiler olsun:A @cookies @vadikızı @Bully @destere

 • İzmir Marşı'nın hikayesi? LOL :A

  Çalıntı bir marşın davasını güdüyorlar ya cahillik paçalardan akıyor :A

  Buyrun orjinalini dinleyin de kültürlenin;

  Gelde gülme aga gelde gülme 😀

  Bu bize yeter

 • Atatürk'e sevmeyebilirsiniz ama ona saygısızlık yapanlar sadece ona değil  1.Dünya Savaşında, Kurtuluş Savaşında şehit olanlara da saygısızlık ediyorlar.

  Ülkeyi tek bir yumruk haline getirip komuta ederek savaşı kazandıran adama saygınız yok mu? İzmir Marşı deyince aklınıza sadece Atatürk mü geliyor? Bu marşa hakaret şehitlerimize de hakarettir.

  Ayrıca çağın teknolojisini yobaz fikirlerle yakalayamayıp İngiliz, Fransız ve diğer avrupalı ülkelere maskara eden Osmanlı yöneticilerine lafınız yok mu? Zamanında ve şu an başımıza ne geldiyse bu düşünce yapısından geldi. İtilaf devletleri İstanbul'u işgali ettiği zaman Mustafa Kemal de sadece namaz kılıp Allahtan bir mucize mi bekleseydi. …

   

  Bu Ebubekir adlı şahsında ne mal olduğu belli. Fazla konuşmaya gerek yok. Arkadaş ortamımda bile konuşturmadım bugün. Değersiz iktidar yalakası kaypak herifin teki.

 • Kolpaçino'yu hiç izlemedim, ama arada bu adama denk gelmiştim. Zaten itici bir duruşu vardı, demek ruhu da pismiş. Aslında söylemek isteyeceğim çok şey var da bu beyin yoksunu için zaman harcamaya değmez.[DOUBLEPOST=1495047655][/DOUBLEPOST]

  Bu arkadaşın yaptığı hoş birşey değil tamam eyvallah da sen İzmir Marşını abartırsan, İstiklal Marşının bile önüne koyarsan doğanın kanunları gereği etki tepkiyi doğurur ve böyle reaksiyonlar gelişebilir. Her zaman söylerim benim tek marşım vardır o da İstiklal Marşı.

  Kimse İzmir Marşı'nı İstiklal Marşı'nın önüne koymuyor, bu düşünceye nereden vardın anlamadım. Buradaki mesele bir millet için önem taşıyan bir marşa küfredilmesi ve ne olursa olsun karşı çıkılmalı.

 • Meselenin aslını paylaşınca da; yok ben Sözcü okumam, Hürriyet okumam…. Bu gazeteler yandaş işadamlarının oluşturduğu havuz parasıyla alınan Sabah'tan daha mı güvensiz? 🙂

   

  Ulan İzmir'de ninelerimize tecavüz ediyorlardı, Yunanlar her tarafı yakıp yıkıyorlardı. Atatürk Anadolu'dan insanları örgütleyerek Afyonkarahisar'dan itibaren diriliş mücadelesi başlatarak Yunanları denize döktü. Buna mı karşı çıkıyorsunuz, vicdansızlar.

   

  İnsanı yeminle kızdırıyorsunuz, nasıl vicdansız adamlarsınız bilemiyorum.

  İşte en basitinden tarihi anlatan güvenilir kitaplara şöyle göz ucuyla baksalar, Vatanım Sensin falan izleseler bir şeyler kapacaklar da bağışıklık izin vermiyor 😀

 • Bugun askeriyede sertap erenerle hadise arasinda izmir marşıda çaldı @xemrexxx  @Çiğdem- @papuleo @destere @vadikızı @Dosi @mrt-06 @Harunnn60 ve @Yiğitt (Askerde eglenemedin la burdakiler disko yapiyor :A :F ) 

  Demek araya izmir marsini koymalarinin sebebi bu olaymis bende diyorum ne mana normalde hep türk popunu sırasıyla dinlerdik :F

  Gerçeklerin bir gün mutlaka gün yüzüne çıkma gibi kötü bir huyu vardır kardeşim.

  Her şeyi çalma konusunda üstlerine yok. Hiç sevmesemde rakibi kendi silahıyla vurmak bazen gerekiyor.

  Murat Bardakçı, 'Sakın ola ki İzmir Marşı’nı küçümsediğimi düşünmeyin; eser bizim “marş” kavramımıza tıpatıp uyan bir bestedir, melodisi güzeldir, kıvraktır, basittir ve herkes tarafından rahatça okunabilecek şekildedir.

  Gazetelerde günlerdir bu marş hakkında haberler çıkıyor ve eserin 1876 ile 1950 arasında yaşamış İzzeddin Hümayi Elçioğlu’nun bestesi olduğu söyleniyordu…

  Mesele de işte burada: İzmir Marşı zannedildiği gibi Millî Mücadele yahut Cumhuriyet dönemi eseri değildir, daha eskidir, halis muhlis imparatorluk devrine aittir, yani mehter gibi bir Osmanlı marşıdır!

  Marşın bugün elimizde eski senelerden kalmış elyazması tek bir notası bile yoktur; 40’lı ve 50’li senelerdeki şapirograf tekniği ile basılmış notalarda da eserin ismi “İzmir” değil, “Kafkasya Marşı”dır, zaten geçmişte “İzmir’in dağlarında çiçekler açar” değil, “Kafkasya dağlarında çiçekler açar” diye terennüm edilmiştir, “Kafkasya”nın yerini “İzmir”in alması çok sonralarıdır.'

  ENVER PAŞA ve ORDUSUNA ithafen yazılan asıl marş olan KAFKASYA MARŞI'nın sözleri,

  Kafkasya dağlarında çiçekler açar

  Altın güneş orda, sırmalar saçar.

  Bozulmuş düşmanlar hep yel gibi kaçar

  Kader böyle imiş ey garip ana

  Kanım helâl olsun güzel vatana.

  Kafkasya dağlarında oturdum kaldım

  Sehit olanları deftere yazdım

  Öksüz yavruları ben bağrıma bastım

  Kader böyle imiş ey garip ana

  Kanım helâl olsun güzel vatana.

  Türk oğluyum ben ölmek isterim

  Toprak diken olsa yatağım yerim

  Allah'tan utansın dönenler geri

  Kader böyle imiş ey garip ana

  Kanım helâl olsun güzel vatana

  Kafkasya dağlarına bomba koydular

  Türk'ün sancağını öne koydular

  Şanlı zaferlerle düşmanı boğdular

  Kader böyle imiş ey garip ana

  Kanım helâl olsun güzel vatana.

 • Gerçeklerin bir gün mutlaka gün yüzüne çıkma gibi kötü bir huyu vardır kardeşim.

  Her şeyi çalma konusunda üstlerine yok. Hiç sevmesemde rakibi kendi silahıyla vurmak bazen gerekiyor.

  Murat Bardakçı, 'Sakın ola ki İzmir Marşı’nı küçümsediğimi düşünmeyin; eser bizim “marş” kavramımıza tıpatıp uyan bir bestedir, melodisi güzeldir, kıvraktır, basittir ve herkes tarafından rahatça okunabilecek şekildedir.

  Gazetelerde günlerdir bu marş hakkında haberler çıkıyor ve eserin 1876 ile 1950 arasında yaşamış İzzeddin Hümayi Elçioğlu’nun bestesi olduğu söyleniyordu…

  Mesele de işte burada: İzmir Marşı zannedildiği gibi Millî Mücadele yahut Cumhuriyet dönemi eseri değildir, daha eskidir, halis muhlis imparatorluk devrine aittir, yani mehter gibi bir Osmanlı marşıdır!

  Marşın bugün elimizde eski senelerden kalmış elyazması tek bir notası bile yoktur; 40’lı ve 50’li senelerdeki şapirograf tekniği ile basılmış notalarda da eserin ismi “İzmir” değil, “Kafkasya Marşı”dır, zaten geçmişte “İzmir’in dağlarında çiçekler açar” değil, “Kafkasya dağlarında çiçekler açar” diye terennüm edilmiştir, “Kafkasya”nın yerini “İzmir”in alması çok sonralarıdır.'

  ENVER PAŞA ve ORDUSUNA ithafen yazılan asıl marş olan KAFKASYA MARŞI'nın sözleri,

  Kafkasya dağlarında çiçekler açar

  Altın güneş orda, sırmalar saçar.

  Bozulmuş düşmanlar hep yel gibi kaçar

  Kader böyle imiş ey garip ana

  Kanım helâl olsun güzel vatana.

  Kafkasya dağlarında oturdum kaldım

  Sehit olanları deftere yazdım

  Öksüz yavruları ben bağrıma bastım

  Kader böyle imiş ey garip ana

  Kanım helâl olsun güzel vatana.

  Türk oğluyum ben ölmek isterim

  Toprak diken olsa yatağım yerim

  Allah'tan utansın dönenler geri

  Kader böyle imiş ey garip ana

  Kanım helâl olsun güzel vatana

  Kafkasya dağlarına bomba koydular

  Türk'ün sancağını öne koydular

  Şanlı zaferlerle düşmanı boğdular

  Kader böyle imiş ey garip ana

  Kanım helâl olsun güzel vatana.

  İşin garibi de bu cenahın Enver Paşa'ya lanetler okuyor olması :))))) Ulan biz hava savunma sistemimizi acaba ne zamana bitiririzin derdindeyiz adamlar bir marş için adam kesecek nerdeyse :A Her zaman diyorum vizyon önemli bir şey 🙂

 • İşin garibi de bu cenahın Enver Paşa'ya lanetler okuyor olması :))))) Ulan biz hava savunma sistemimizi acaba ne zamana bitiririzin derdindeyiz adamlar bir marş için adam kesecek nerdeyse :A Her zaman diyorum vizyon önemli bir şey 🙂

  En büyük sıkıntı onlar için I. Dünya savaşında savaşanlar veya Kurtuluş Savaşı sırasında savaşanlar önemli değil. Tek gerçek Kemal Atatürk. Kimsede yanlış anlamasın her güzel şeyi ona uyarlamaya çalışmalarına bir itirazım yok ama gerçekler ortada olduğu halde bu neyin tartışmasıdır. Herhalde Enver Paşa onlar için yok hükmünde.

  Son zamanlarda çok şükür ki bir kesim korkmadan bir şeyler açıklayabiliyor. Şahsen doğru olan ne varsa açıklansın, bu Osmanlı içinde geçerli varsa yanlışlar gün yüzüne çıkarılmalı. Misal Lozan'ın gizli metni var mı, Kemal Atatürk'ün gizli vasiyeti var mı, Yavuz Sultan Selim'in Alevi Katliamı var mı, Osmanlıdaki kardeş katli ile ilgili her şey tek tek açıklansın, açıklansın ki bizde bir. şeyler öğrenelim. Olmadı halka da arşivleri açsınlar biz girelim.

  İnşallah bir gün Arşivleri de açarlar.  O zamn bazı şeyler gün yüzüne çıkacaktır Allah'ın izniyle.

 • En büyük sıkıntı onlar için I. Dünya savaşında savaşanlar veya Kurtuluş Savaşı sırasında savaşanlar önemli değil. Tek gerçek Kemal Atatürk. Kimsede yanlış anlamasın her güzel şeyi ona uyarlamaya çalışmalarına bir itirazım yok ama gerçekler ortada olduğu halde bu neyin tartışmasıdır. Herhalde Enver Paşa onlar için yok hükmünde.

  Son zamanlarda çok şükür ki bir kesim korkmadan bir şeyler açıklayabiliyor. Şahsen doğru olan ne varsa açıklansın, bu Osmanlı içinde geçerli varsa yanlışlar gün yüzüne çıkarılmalı. Misal Lozan'ın gizli metni var mı, Kemal Atatürk'ün gizli vasiyeti var mı, Yavuz Sultan Selim'in Alevi Katliamı var mı, Osmanlıdaki kardeş katli ile ilgili her şey tek tek açıklansın, açıklansın ki bizde bir. şeyler öğrenelim. Olmadı halka da arşivleri açsınlar biz girelim.

  İnşallah bir gün Arşivleri de açarlar.  O zamn bazı şeyler gün yüzüne çıkacaktır Allah'ın izniyle.

  Kesinlikle. Arşivlerin açılmadığı bir ülkede tarih biliminin esamesi okunmaz. Sonra mesnetsiz iftiralar atan tipleri görünce ağlıyorlar. Eee kardeşim doğrusunu söyle de bilelim ortalık beşinci sınıf tarihçilere kalmasın? 🙂 İçi dolu konuşan adamları da iktidar yalakası diye yaftalıyorlar. Zihinlerdeki bu korumacılığı, bu putçuluğu yıkacağız. Öyle ya da böyle yıkacağız. 🙂

 • Bu tip gerici Insanlari bu Marsta rahatsiz eden tek sey "Yasa Mustafa Kemal Pasa Yasa" sözleridir. Yunani denize döktügümüz destanin marsina bile dil uzatabilen cibilliyetsiz insanlar var iste.

  Komutanlarin hükümdarlarin "Sultan Xy cok yasa" denilmesinden rahatsiz olmayanlarin, "Yasa Mustafa Kemal Pasa Yasa" sözünden rahatsiz olmasi ikiyüzlülüktür.

  Yok efendim neymis "Enver Pasanin diger pasalarin hakki yeniyormus". Peki o vakit Istanbulun Fethinden bahsederkende neden en cok Fatih Sultan Mehmetten bahsedilir diger Pasalar Kumandanlar yok hükmündedir?

  Gesendet von iPhone mit Tapatalk

 • İzmir Marşı'nın aslının Kafkasya Marşı olduğunu elektriği keşfetmiş gibi sunmak… 🙁 Marşın ne zaman kime yazıldığı, orijinal olup olmadığı önemli değil. İnsanlar "bakın ne kadar orijinal bir marş" demiyor zaten. Ayrıca marşın daha eski olması değerinden bir şey kaybettirmez. Gelin dürüst olalım. Derdiniz marşın Cumhuriyet dönemi eseri olmaması mı yoksa içindeki Atatürk vurgusu mu? Videodaki zatın değiştirdiği yere bakarsak da asıl sorunun ne olduğunu görüyoruz gerçi.

 • Pelikancılar İzmir Marşı'nın hikayesini bilmiyorlar ki. Yandaş Sabah gazetesi okuyup A Haber izleyince tarihten siyasetten bihaber olmaları doğal tabii ki. 🙂

   

  Gerçi Atatürk'ü hatırlatan her şeyden nefret ediyorlar…

   

  Atatürk, İngiliz ve Fransızlar başta olmak üzere İşgalçi güçleri hezimete uğratıp içerde de şeriatı kaldırarak çağdaş-laik bir devlet kurdu. Bugün Irak, İran, Suriye değilsek yatıp kalkıp dua edin, nankörlük yapmayın.

   

  Reisiniz daha Salih Müslim'e laf anlatamıyor, açıp okuyun Atatürk kimleri dize getirmiş. Cahillik başa bela yeminle. 🙂

  Sihirli hayatlarda 19 mayıs özel bölümünde Atatürk olmasaydı ne olurdu ama ohal var diye osmanlıyı aşk batırdı Amerikanın sonu aşktan olucak Osmanlıyı aşk bitirdi aşk düzelticek vişnenin lafı @sürgünüm

 • Allahtan Kolpaçino'yu izlemedim hiç bunlara tek kuruş katkım olmadı.Bu adam zaten kim ki haberlerde sanatçı diye ismi geçiyor.Sanatçı olmak bu kadar basit değil.

  İnternetten izledim katkı sağlamış olur muyum ? Ayrıca caiz mi ? :X :X

 • Bu arkadaşın yaptığı hoş birşey değil tamam eyvallah da sen İzmir Marşını abartırsan, İstiklal Marşının bile önüne koyarsan doğanın kanunları gereği etki tepkiyi doğurur ve böyle reaksiyonlar gelişebilir. Her zaman söylerim benim tek marşım vardır o da İstiklal Marşı.

  Abi kendiniz atıp kendiniz inanıyorsunuz kendine Türk diyen hiçbir insan evladı İstiklal Marşı'nın önüne koymaz İzmir Marşı'ını veya diğer marşlarımızı yok öyle bir şey nerenizden çıkarıyorsunuz bunları…[DOUBLEPOST=1495111359][/DOUBLEPOST]

  İzmir Marşı'nın hikayesi? LOL :A

  Çalıntı bir marşın davasını güdüyorlar ya cahillik paçalardan akıyor :A

  Buyrun orjinalini dinleyin de kültürlenin;

  Ha Kafkasya ha İzmir'in dağı küfür var küfür vatanına küfür ediyor adam cahillik paçadan akıyor diyeceğine çalıştır şu saksıyı.

 • En büyük sıkıntı onlar için I. Dünya savaşında savaşanlar veya Kurtuluş Savaşı sırasında savaşanlar önemli değil. Tek gerçek Kemal Atatürk. Kimsede yanlış anlamasın her güzel şeyi ona uyarlamaya çalışmalarına bir itirazım yok ama gerçekler ortada olduğu halde bu neyin tartışmasıdır. Herhalde Enver Paşa onlar için yok hükmünde.

   

  Son zamanlarda çok şükür ki bir kesim korkmadan bir şeyler açıklayabiliyor. Şahsen doğru olan ne varsa açıklansın, bu Osmanlı içinde geçerli varsa yanlışlar gün yüzüne çıkarılmalı. Misal Lozan'ın gizli metni var mı, Kemal Atatürk'ün gizli vasiyeti var mı, Yavuz Sultan Selim'in Alevi Katliamı var mı, Osmanlıdaki kardeş katli ile ilgili her şey tek tek açıklansın, açıklansın ki bizde bir. şeyler öğrenelim. Olmadı halka da arşivleri açsınlar biz girelim.

   

  İnşallah bir gün Arşivleri de açarlar.  O zamn bazı şeyler gün yüzüne çıkacaktır Allah'ın izniyle.

  Kesinlikle. Arşivlerin açılmadığı bir ülkede tarih biliminin esamesi okunmaz. Sonra mesnetsiz iftiralar atan tipleri görünce ağlıyorlar. Eee kardeşim doğrusunu söyle de bilelim ortalık beşinci sınıf tarihçilere kalmasın? 🙂 İçi dolu konuşan adamları da iktidar yalakası diye yaftalıyorlar. Zihinlerdeki bu korumacılığı, bu putçuluğu yıkacağız. Öyle ya da böyle yıkacağız. 🙂

   

  Adam, ülkenin kurucu liderinin validesine hakaret edilmesine çok şükür son zamanlarda korkmadan açıklama yapabiliyorlar diyor. Gerçekten sizler sayesinde midem bulanmaya başladı, ama öyle olsun. Madem putları yıkmak için yola çıkmışsınız, tek tek yıkılacak zihindeki o karanlık putlar elbette. Benim bir huyum vardır, bana bir yaklaşana ben beş yaklaşırım, benden bir uzaklaşana ben on beş uzaklaşırım. Yani bundan kasıt düşüncelerimiz elbette. Ben elimden geldiğince ılımlı olmaya, değerlere saygı duymaya çalışıyorum. Ama siz böyle ayrımcı, kışkırtıcı, kutuplaştırıcı ifadelerde bulundukça ben kendi kendime soruyorum, neden ben de onların görüşlerine saygı duyayım ki onlar duymuyorken? Hee, elbette ülkenin ezici çoğunluğu bu iki zıt görüşü bir potada eritip sentez düşünceye ulaştığı için ikisini de savunuyor, fakat herkes öyle değil. Sizler ve sizin gibiler sayesinde muhafazakar ve laikçi diye insanlar ayrışmaya başladı. Bu konuda mesela, hiçbir neden yokken durduk yere sırf içinde "Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa" geçiyor diye hazmedemediğiniz İzmir Marşı'nı, eşi benzeri olmayan milli marşımızla kıyaslayıp İzmir Ma da kim oluyormuş benim tek Marşım var gibi saçma sapan bir ifadede bulundunuz, yetmedi yok Kafkasya yok Enver Paşa bilmem ne bilmem ne. Yahu aslı Kafkasya Marşı olsa ne yazar? Leyla ile Mecnun mesnevisinin yazarı kimdir? Kim bilir? Fakat hepimizin aklına Fuzuli gelir, halbuki Fuzuli den önce onlarca Leyla ile Mecnun mesnevisi yazılmış. Fuzuli sadece nazire yapmış bu mesneviye. Ama en güzel nazire onun olduğu için halk arasında bu kabul görmüş, orijinal olmasa da o kabul görmüş. İzmir Marşı da bir naziredir ve halk arasında bu kabul görmüş bu kalıplaşmış, gerisi teferruattır. Hayır bir de sanırsınız adamların her şeyi orijinal, Dombıra gibi tıpkı.

   

  Yani demek istediğim şu, Atatürk'e ve validesine edilen hakaretlere verdiğiniz yarım ağız tepkimsiler olsun, bu konudaki hareketleriniz olsun tüm samimiyetimle söylüyorum ki sizin muhafazakar değerlerinize olan saygımı on kat öldürdü. Bana saygı duymayana ben niye duyayım? Eğer gelip de tüm samimiyetinizle bu olayların yanlışlığını dile getiren şeyler söyleseydiniz çok farklı olurdu durum, ama anladım ki ülkenin kurucu liderine ve validesine edilen hakaretlere içten içe sevinecek kine bürünmüşsünüz. Eyvallah.. Aym be aym şem be şem. 🙂

 • Sadece bunun için demiyorum, ortamlarda ne kadar Osmanlıcı varsa alayı Atatürk düşmanı ve alayı reisçi aynı zamanda. (%1 istisna hariç) Eskiden Osmanlıyı çok severdim ama artık benim için Karahanlılardan, Selçuklulardan ya da Göktürklerden farklı bir anlam taşımıyorlar, ecdada saygı duyuyoruz ama o kadar. Vallahi bunlar yüzünden Osmanlı'dan soğuduk. Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.

   

  Ayrıca TRT devletin kanalı olmasına ve halkın vergileriyle ayakta kalmasına rağmen resmen Neo Osmanlıcı ve AKP ideolojili diziler çekiyor. Diriliş olsun, diğer Osmanlı dizileri olsun, Abdülhamit olmasın hepsi aynı ideolojiden. İçlerinde bir tane bile cumhuriyetle ilgili dizi yok. Böyle hareketler toplumu bölmekten başka bir işe yaramaz. Nasıl ki laiklik adı altında yapılan din düşmanlığı bir kesimi laiklikten soğuttu, eğer Osmanlı adı altında akp propagandası ve Neo Osmanlı propagandası yapmaya devam ederlerse, Osmanlıcı adı altında Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı yapmaya devam ederlerse aynı şekilde Osmanlı'dan git gide soğumaya başlayanlar da olacaktır, halbuki ne gerek var?

  Atatürk'ü hatırlatan her şeye kuduz zombi gibi saldıranların bu olayda da yine hakareti meşru kılmaya çalışmalarına şaşmamak gerekir, bir de işi sağlama almak için ne bu konuda ne de herhangi bir yerde hiç kıyas bahsi açılmamış milli marşımız ile izmir marşını kıyaslama gafletleri yok mu.. 🙂

  Hayır, ben de saygı duymak ve hatta koruyup kollamak istiyorum onların sahiplendiği diğer değerleri, ama böyle yaptıkları sürece, böyle kışkırtıcı ve kutuplaştırıcı hareketlerde bulundukları sürece benim de nefretim kat kat artıyor onlarla paralel.

  Ne kadar Atatürk düşmanı ve karşıtı varsa, Kudurun, kuduz köpekler gibi Kudurun. Bu arada,  milletin sonuna kadar Atatürk'ün izinde yürüyecek olmasını, Osmanlı'nın sonsuza kadar yok olmuş ve bir daha geri gelmeyecek olmasını, hilafeti, saltanatı ve ümmetçiliğin elhamdurillah tuz buz ettiğimizi ve tarih sahnesinden silinmiş olduklarını kabul edin artık.

  Sen yukarıdaki mesajları yazan insansın be neyin saygısından bahsediyorsun. Daha düne kadar dincilerin hepsini öldürmek gibi saçma sapan görüşleri destekliyordun. Şimdi kalkıpta burada ben şuyum, ben buyum gibi içi dışı boş ithamlarla kendini yüceltme.

  Adam, ülkenin kurucu liderinin validesine hakaret edilmesine çok şükür son zamanlarda korkmadan açıklama yapabiliyorlar diyor. Gerçekten sizler sayesinde midem bulanmaya başladı, ama öyle olsun. Madem putları yıkmak için yola çıkmışsınız, tek tek yıkılacak zihindeki o karanlık putlar elbette. Benim bir huyum vardır, bana bir yaklaşana ben beş yaklaşırım, benden bir uzaklaşana ben on beş uzaklaşırım. Yani bundan kasıt düşüncelerimiz elbette. Ben elimden geldiğince ılımlı olmaya, değerlere saygı duymaya çalışıyorum. Ama siz böyle ayrımcı, kışkırtıcı, kutuplaştırıcı ifadelerde bulundukça ben kendi kendime soruyorum, neden ben de onların görüşlerine saygı duyayım ki onlar duymuyorken? Hee, elbette ülkenin ezici çoğunluğu bu iki zıt görüşü bir potada eritip sentez düşünceye ulaştığı için ikisini de savunuyor, fakat herkes öyle değil. Sizler ve sizin gibiler sayesinde muhafazakar ve laikçi diye insanlar ayrışmaya başladı. Bu konuda mesela, hiçbir neden yokken durduk yere sırf içinde "Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa" geçiyor diye hazmedemediğiniz İzmir Marşı'nı, eşi benzeri olmayan milli marşımızla kıyaslayıp İzmir Ma da kim oluyormuş benim tek Marşım var gibi saçma sapan bir ifadede bulundunuz, yetmedi yok Kafkasya yok Enver Paşa bilmem ne bilmem ne. Yahu aslı Kafkasya Marşı olsa ne yazar? Leyla ile Mecnun mesnevisinin yazarı kimdir? Kim bilir? Fakat hepimizin aklına Fuzuli gelir, halbuki Fuzuli den önce onlarca Leyla ile Mecnun mesnevisi yazılmış. Fuzuli sadece nazire yapmış bu mesneviye. Ama en güzel nazire onun olduğu için halk arasında bu kabul görmüş, orijinal olmasa da o kabul görmüş. İzmir Marşı da bir naziredir ve halk arasında bu kabul görmüş bu kalıplaşmış, gerisi teferruattır. Hayır bir de sanırsınız adamların her şeyi orijinal, Dombıra gibi tıpkı.

   

  Yani demek istediğim şu, Atatürk'e ve validesine edilen hakaretlere verdiğiniz yarım ağız tepkimsiler olsun, bu konudaki hareketleriniz olsun tüm samimiyetimle söylüyorum ki sizin muhafazakar değerlerinize olan saygımı on kat öldürdü. Bana saygı duymayana ben niye duyayım? Eğer gelip de tüm samimiyetinizle bu olayların yanlışlığını dile getiren şeyler söyleseydiniz çok farklı olurdu durum, ama anladım ki ülkenin kurucu liderine ve validesine edilen hakaretlere içten içe sevinecek kine bürünmüşsünüz. Eyvallah.. Aym be aym şem be şem. 🙂

  İşte tam olarak sen busun. Ben son  zamanlarda iyi şeyler olur derken kimsenin annesine laf atma hakkını savunmadım. Benim son zamanlarda savunduğum görüşlerin olması, zaten bunu birçok konuda belirttim. Referandum, İdam, AB müzakeleri, İzmir Marşı… Ama insanların annesine babasına üstelik ölmüş birine yapılan hakareti savunmadım zaten malum konuda yazdığım mesajıda konuda bulabilirsin.

  Bu konuda da yorum yapmadım. Sırf etiketlendiğim için yazdım.

  Ayrıca şu son zamanlardaki sosyal içerikli mesaj vermelerini de kendine sakla. İzmir Marşı olmayan bir şeyi kalkıp İzmir Marşı yapanlara karşı tek bir olumsuz eleştiri bile yapamayacak kadar cesaretli olmayan bir şahıssın. Eğer her zaman bahsettiğin adaletten biraz almış olsan kalkıp yazmak yerine biraz eleştirirdin. Ama yok. Varsa yoksa Din düşmanlığı, Erdoğan düşmanlığı, Osmanlı düşmanlığı… Senin gibi bir varlıkla aynı nefesi soluduğum için resmen kendimden utanıyorum. Bundan sonra benim mesajlarımı alıntılama senin işi olmaz. Taki bir gün eleştirmek yerine kalkıp kardeşim sen burada ne demek istedin biraz açıklar mısın dediğin ana kadar benim için yok hükmündesin.

  İnsan olan utanır. Neymiş ölüye hemde bir anneye yapılan bir küfrü savunuyormuşum ulen bugüne kadar hangi küfrü savundum? Kadına yapılan bütün şiddetlerin altında benim sert eleştirilerim var. En nefret ettiğim şeydir yapmadığım bir şeyi yapmış gibi göstermek üstelik bu bir kadın ise. Şimdi biraz düşün umarım hatanı anlarsın.

 • Sen yukarıdaki mesajları yazan insansın be neyin saygısından bahsediyorsun. Daha düne kadar dincilerin hepsini öldürmek gibi saçma sapan görüşleri destekliyordun. Şimdi kalkıpta burada ben şuyum, ben buyum gibi içi dışı boş ithamlarla kendini yüceltme.

   

   

   

  İşte tam olarak sen busun. Ben son  zamanlarda iyi şeyler olur derken kimsenin annesine laf atma hakkını savunmadım. Benim son zamanlarda savunduğum görüşlerin olması, zaten bunu birçok konuda belirttim. Referandum, İdam, AB müzakeleri, İzmir Marşı… Ama insanların annesine babasına üstelik ölmüş birine yapılan hakareti savunmadım zaten malum konuda yazdığım mesajıda konuda bulabilirsin.

   

  Bu konuda da yorum yapmadım. Sırf etiketlendiğim için yazdım.

   

  Ayrıca şu son zamanlardaki sosyal içerikli mesaj vermelerini de kendine sakla. İzmir Marşı olmayan bir şeyi kalkıp İzmir Marşı yapanlara karşı tek bir olumsuz eleştiri bile yapamayacak kadar cesaretli olmayan bir şahıssın. Eğer her zaman bahsettiğin adaletten biraz almış olsan kalkıp yazmak yerine biraz eleştirirdin. Ama yok. Varsa yoksa Din düşmanlığı, Erdoğan düşmanlığı, Osmanlı düşmanlığı… Senin gibi bir varlıkla aynı nefesi soluduğum için resmen kendimden utanıyorum. Bundan sonra benim mesajlarımı alıntılama senin işi olmaz. Taki bir gün eleştirmek yerine kalkıp kardeşim sen burada ne demek istedin biraz açıklar mısın dediğin ana kadar benim için yok hükmündesin.

   

  İnsan olan utanır. Neymiş ölüye hemde bir anneye yapılan bir küfrü savunuyormuşum ulen bugüne kadar hangi küfrü savundum? Kadına yapılan bütün şiddetlerin altında benim sert eleştirilerim var. En nefret ettiğim şeydir yapmadığım bir şeyi yapmış gibi göstermek üstelik bu bir kadın ise. Şimdi biraz düşün umarım hatanı anlarsın.

   

  Yahu İzmir Marşının neyini eleştirelim? Önce bi bunu sormak, sorgulamak gerek. İster Kafkasya Marşı olsun ister 5.el uyarlama olsun, ne yapalım? Ben sözlerin bizde uyandırdığı duygulara bakalım ve İzmir Marşını sırf uyarlama diye eleştirmeye hak görmeyi art niyet sayarım.

   

  Senin aksine ben tartışmaya değer ve saygılı gördüğüm fikirlerini görmeye ve gerektiği yerde bazı değerleri savunmaya devam edeceğim. Ta ki söyleyecek iki çift sözüm kalmayıncağa dek. İster gör ister görme fark etmez, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır diye öğretildi bize, varsa söylenecek söz muhakkak söylenmeli. Selametle.

 • Adam, ülkenin kurucu liderinin validesine hakaret edilmesine çok şükür son zamanlarda korkmadan açıklama yapabiliyorlar diyor. Gerçekten sizler sayesinde midem bulanmaya başladı, ama öyle olsun. Madem putları yıkmak için yola çıkmışsınız, tek tek yıkılacak zihindeki o karanlık putlar elbette. Benim bir huyum vardır, bana bir yaklaşana ben beş yaklaşırım, benden bir uzaklaşana ben on beş uzaklaşırım. Yani bundan kasıt düşüncelerimiz elbette. Ben elimden geldiğince ılımlı olmaya, değerlere saygı duymaya çalışıyorum. Ama siz böyle ayrımcı, kışkırtıcı, kutuplaştırıcı ifadelerde bulundukça ben kendi kendime soruyorum, neden ben de onların görüşlerine saygı duyayım ki onlar duymuyorken? Hee, elbette ülkenin ezici çoğunluğu bu iki zıt görüşü bir potada eritip sentez düşünceye ulaştığı için ikisini de savunuyor, fakat herkes öyle değil. Sizler ve sizin gibiler sayesinde muhafazakar ve laikçi diye insanlar ayrışmaya başladı. Bu konuda mesela, hiçbir neden yokken durduk yere sırf içinde "Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa" geçiyor diye hazmedemediğiniz İzmir Marşı'nı, eşi benzeri olmayan milli marşımızla kıyaslayıp İzmir Ma da kim oluyormuş benim tek Marşım var gibi saçma sapan bir ifadede bulundunuz, yetmedi yok Kafkasya yok Enver Paşa bilmem ne bilmem ne. Yahu aslı Kafkasya Marşı olsa ne yazar? Leyla ile Mecnun mesnevisinin yazarı kimdir? Kim bilir? Fakat hepimizin aklına Fuzuli gelir, halbuki Fuzuli den önce onlarca Leyla ile Mecnun mesnevisi yazılmış. Fuzuli sadece nazire yapmış bu mesneviye. Ama en güzel nazire onun olduğu için halk arasında bu kabul görmüş, orijinal olmasa da o kabul görmüş. İzmir Marşı da bir naziredir ve halk arasında bu kabul görmüş bu kalıplaşmış, gerisi teferruattır. Hayır bir de sanırsınız adamların her şeyi orijinal, Dombıra gibi tıpkı.

   

  Yani demek istediğim şu, Atatürk'e ve validesine edilen hakaretlere verdiğiniz yarım ağız tepkimsiler olsun, bu konudaki hareketleriniz olsun tüm samimiyetimle söylüyorum ki sizin muhafazakar değerlerinize olan saygımı on kat öldürdü. Bana saygı duymayana ben niye duyayım? Eğer gelip de tüm samimiyetinizle bu olayların yanlışlığını dile getiren şeyler söyleseydiniz çok farklı olurdu durum, ama anladım ki ülkenin kurucu liderine ve validesine edilen hakaretlere içten içe sevinecek kine bürünmüşsünüz. Eyvallah.. Aym be aym şem be şem. 🙂

  Wowowow bi sakin ol hele yavaş gel 🙂 Kimsenin Atatürkün annesine edilen hakaretlere destek çıktığı yok merak etme. O sözleri sarfeden aşağılıktır. Onların da kimden emir aldığını çok iyi biliyoruz. Mesele o değil.

  Biz İzmir Marşına abartıldığı için tepkiliyiz. Her statta söyleniyor sanki belli bir kesim hedef alınırcasına. Resmen siyasileştirilmiş bir halde avazın çıktığı kadar bağırılıyor. Kutuplaştırmanın milli marşı gibi oldu adeta.

  Bizde çalıntı mal olmaz birader. Dombra eserinin sahibi bizzat geldi mitingde okudu. Zaten inkar eden de yok uyarlama olduğunu. 🙂 Gerekli izinler alınıp beste üzerine güftelenmiş bir seçim şarkısıydı. 🙂 Sizin gibi düşmanlık beslediğiniz komutanı unutturmak için sözleri değiştirip olayı siyasileştirmedik. Dombranın orjinali çok daha güzeldir bunu her zaman söylerim 🙂

  Yüzelli kere söyledik bizim hiçbir Devlet büyüğüne saygısızlığımız olmadı olamaz. Sizin gibi ideolojimize ters Türk devlet büyüklerini dışlamadık dışlamayız. Atatürk'e de Fatih'e de Yavuz'a da Mete Han'a da saygımız sonsuzdur. Sadece tarihin rasyonelliğinin öldürülmesine karşıyız.[DOUBLEPOST=1495130687][/DOUBLEPOST]

  Sen yukarıdaki mesajları yazan insansın be neyin saygısından bahsediyorsun. Daha düne kadar dincilerin hepsini öldürmek gibi saçma sapan görüşleri destekliyordun. Şimdi kalkıpta burada ben şuyum, ben buyum gibi içi dışı boş ithamlarla kendini yüceltme.

  İşte tam olarak sen busun. Ben son  zamanlarda iyi şeyler olur derken kimsenin annesine laf atma hakkını savunmadım. Benim son zamanlarda savunduğum görüşlerin olması, zaten bunu birçok konuda belirttim. Referandum, İdam, AB müzakeleri, İzmir Marşı… Ama insanların annesine babasına üstelik ölmüş birine yapılan hakareti savunmadım zaten malum konuda yazdığım mesajıda konuda bulabilirsin.

  Bu konuda da yorum yapmadım. Sırf etiketlendiğim için yazdım.

  Ayrıca şu son zamanlardaki sosyal içerikli mesaj vermelerini de kendine sakla. İzmir Marşı olmayan bir şeyi kalkıp İzmir Marşı yapanlara karşı tek bir olumsuz eleştiri bile yapamayacak kadar cesaretli olmayan bir şahıssın. Eğer her zaman bahsettiğin adaletten biraz almış olsan kalkıp yazmak yerine biraz eleştirirdin. Ama yok. Varsa yoksa Din düşmanlığı, Erdoğan düşmanlığı, Osmanlı düşmanlığı… Senin gibi bir varlıkla aynı nefesi soluduğum için resmen kendimden utanıyorum. Bundan sonra benim mesajlarımı alıntılama senin işi olmaz. Taki bir gün eleştirmek yerine kalkıp kardeşim sen burada ne demek istedin biraz açıklar mısın dediğin ana kadar benim için yok hükmündesin.

  İnsan olan utanır. Neymiş ölüye hemde bir anneye yapılan bir küfrü savunuyormuşum ulen bugüne kadar hangi küfrü savundum? Kadına yapılan bütün şiddetlerin altında benim sert eleştirilerim var. En nefret ettiğim şeydir yapmadığım bir şeyi yapmış gibi göstermek üstelik bu bir kadın ise. Şimdi biraz düşün umarım hatanı anlarsın.

  Aga tokadı vurmuşsun bana sadece harika atmak kalmış eyvallah 🙂

 • Wowowow bi sakin ol hele yavaş gel 🙂 Kimsenin Atatürkün annesine edilen hakaretlere destek çıktığı yok merak etme. O sözleri sarfeden aşağılıktır. Onların da kimden emir aldığını çok iyi biliyoruz. Mesele o değil.

  Biz İzmir Marşına abartıldığı için tepkiliyiz. Her statta söyleniyor sanki belli bir kesim hedef alınırcasına. Resmen siyasileştirilmiş bir halde avazın çıktığı kadar bağırılıyor. Kutuplaştırmanın milli marşı gibi oldu adeta.

  Bizde çalıntı mal olmaz birader. Dombra eserinin sahibi bizzat geldi mitingde okudu. Zaten inkar eden de yok uyarlama olduğunu. 🙂 Gerekli izinler alınıp beste üzerine güftelenmiş bir seçim şarkısıydı. 🙂 Sizin gibi düşmanlık beslediğiniz komutanı unutturmak için sözleri değiştirip olayı siyasileştirmedik. Dombranın orjinali çok daha güzeldir bunu her zaman söylerim 🙂

  Yüzelli kere söyledik bizim hiçbir Devlet büyüğüne saygısızlığımız olmadı olamaz. Sizin gibi ideolojimize ters Türk devlet büyüklerini dışlamadık dışlamayız. Atatürk'e de Fatih'e de Yavuz'a da Mete Han'a da saygımız sonsuzdur. Sadece tarihin rasyonelliğinin öldürülmesine karşıyız.[DOUBLEPOST=1495130687][/DOUBLEPOST]

  Aga tokadı vurmuşsun bana sadece harika atmak kalmış eyvallah 🙂

  Eyvallah aga. Ama her şey yeni başlıyor. Artık kenara çekilme dönemi bitti. Şu Kpss bir bitsin burayı konu manyağı yapacağım.

  Madem kaynaklı konular serbest bende kaynağın kralı var. Dönemin Dergilerinden tut Gazetelerine oradan tut vesikalara olmadı bizzat beyanlar. Bu konuda Hz.Ali ne demiş, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir'. Madem kaynak önemli kaynaklı paylaşırız [emoji6]

  Hepsinin aklını alacağım. Madem bizim değer verdiğimiz ölülerimize saygı duymuyorlar üstelik hakaret edebiliyorlarsa aynısını onlara uygulayacağım. İbrahim Hakkı'nında dediği gibi, 'Görelim mevla ne eyler ne eylerse güzel eyler'

 • Eyvallah aga. Ama her şey yeni başlıyor. Artık kenara çekilme dönemi bitti. Şu Kpss bir bitsin burayı konu manyağı yapacağım.

  Madem kaynaklı konular serbest bende kaynağın kralı var. Dönemin Dergilerinden tut Gazetelerine oradan tut vesikalara olmadı bizzat beyanlar. Bu konuda Hz.Ali ne demiş, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir'. Madem kaynak önemli kaynaklı paylaşırız [emoji6]

  Hepsinin aklını alacağım. Madem bizim değer verdiğimiz ölülerimize saygı duymuyorlar üstelik hakaret edebiliyorlarsa aynısını onlara uygulayacağım. İbrahim Hakkı'nında dediği gibi, 'Görelim mevla ne eyler ne eylerse güzel eyler'

  Merakla bekliyorum aga konularını. Forumda tarih bilgisine en saygı duyduğum adamsın. İlgiyle okuyacağım. 🙂

 • Niye bu kadarAtatürk düşmanısınız. Forumdaki arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Merak ediyorum naptı bu adam size?

   

  Bende aynı soruyu soruyorum. Yok gerçekler şöyle, gerçekler böyle. O gerçeğe nereden ulaştınız çok merak ediyorum. Ya da söyleyin bize bizde bilelim. Yukarıdaki mesajlardanda dendiği gibi İstanbul fethedilirken fetheden sadece Fatih Sultan Mehmet ama neden Atatürk'ü bu kadar değersizleştiriyorsunuz?

   

  Ayrıca kimse İstiklal Marşı'nın yerine koymadı bu marşı, tabi ki yine benim doğrum en doğrusu mantığıyla devam edin.

 • Niye bu kadarAtatürk düşmanısınız. Forumdaki arkadaşlar cevaplarsa sevinirim. Merak ediyorum naptı bu adam size?

  Bende aynı soruyu soruyorum. Yok gerçekler şöyle, gerçekler böyle. O gerçeğe nereden ulaştınız çok merak ediyorum. Ya da söyleyin bize bizde bilelim. Yukarıdaki mesajlardanda dendiği gibi İstanbul fethedilirken fetheden sadece Fatih Sultan Mehmet ama neden Atatürk'ü bu kadar değersizleştiriyorsunuz?

   

  Ayrıca kimse İstiklal Marşı'nın yerine koymadı bu marşı, tabi ki yine benim doğrum en doğrusu mantığıyla devam edin.

  Kendi açımdan cevap vericek olursam, burada kimse Atatürk düşmanlığı yapmıyor önce burada anlaşalım.

  Şimdi konuyu bazı arkadaşlar çok farklı yerlere çekerek bizi hedef tahtasına oturmaya çalışıyorlar. Şimdi sorularınızın cevaplarına gelirsek. Kimse kalkıp Atatürk, Çanakkale'de, Sakarya Savaşı'nda, Büyük Taarruz'da savaşmadığını veya iyi bir komutan olmadığını söylemiyor. Aksine biz Atatürk'ün bu özelliklerinin söylenmesi taraftarıyız ama birkaç kişinin olmaya şeyleri Atatürk yapmış gibi göstermesine karşıyız. Yoksa İzmir Marşı'nda Atatürk ismi olmuş olmamış ne zararı var? Ama ismi Kafkasya Marşı dediğimizde siz nereden biliyorsunuz? Bunun resmi kaynakları var, üstteki mesajlarımda da yazdım sizde kalkıp okuya bilirsiniz. Bizim karşı olduğumuz şey Atatürk'ün yapmadığı şeyleri Atatürk'e mal etmeye kalkışanlara. 'Haksızlıklar karşında susan dilsiz şeytandır' demiyor mu peygamberimiz? Biz bunu bildiğimiz halde nasıl susalım? Yoksa Atatürk'ün Saat, Takvim, Batı'yı takip etmesine ve ülkeye geçirmesine neden karşı gelelim?

  Ülkenin kurucusu ve biz bu konuda ona minnettarız ama ona kul değiliz. Atatürk'ü öyle bir gösteriyorlar ki haşa ilah gibi gösteriliyor. O da bir insan onunda yanlışları olacak, işte biz bunları söyleyince biz haksız oluyoruz çünkü onlara göre Atatürk eleştirilemez, sorgulanamaz ve şartsız kabul edilir. Dünyada her işi dört dörtlük yapan bir insan var mı?

  Fatih Sultan Mehmet için bir marş yapılmadı sadece bir şiir yapıldı ve o şiirde Ulubatlı Hasan daha ön planda kalkıp bilgi sahibi olmayan insanların Fatih Sultan Mehmet ile ilgili yazdıklarını kesinlikle dikkate almayın. Zaten Fatih, Atatürk kadar popüler değil ve konuşulmuyor. Kalkıp Fatih'i de öyle gösterseler onada tepkimizi koyarız. Bunun en büyük örneği eşini Erdoğan ile bir odada yakalarsam eşimden şüphe ederim diyen şahsı eleştirdiğimiz gibi onuda eleştiririz. Sonuçta beşer olan mutlaka bir gün şaşar bundan kimsenin şüphesi olmasın.

  En basitinden ben ülkede Atatürk ve Atatürkçülüğü bilmeyen insanlar olduğunu düşünüyorum. Atatürk bile böyle bir şeye destek vermezdi. Atatürk değil miydi Mussollini için eğer genç olsam sana haddini bildirirdim diyen? Peki bunun nedeni Musollini'nin kendini diktatör gibi görüp halkın kendine tapılmasın istemesi değil mi? Şimdi her okul, devlet kurumlarında Atatürk büslerinin ne işi var? Çağdaşlığı mı simgeliyor? Kusura bakmayın ama o büsleri her kim yapıyorsa en büyük zararı da Atatürk'e o vuruyor.

  "Öyle insanlar vardır ki Allah’tan başkasını Allah’a denk tutar, tıpkı Allah’ı severcesine onları severler. Müminlerin Allah’a olan sevgileri ise her şeyden daha ileri ve daha kuvvetlidir. O, böyle yaparak kendilerine zulmedenler, azabı gördükleri zaman anlayacakları gibi, bütün kuvvet ve kudretin yalnız Allah’a ait olup, Allah’ın azabının pek şiddetli olduğunu, keşke şimdiden bilselerdi!" (Bakara Suresi, 2/165)

  Sabah namazına kalmayan insanlar Atatürk'ün öldüğü gün kalkıp saygı duruşunda bulunur, Büslerinin önünde saygı duruşu yapar bunların hepsi dinimizde olmayan şeyler. Bazı insanlar halen zorla düştü mü Atam sen şimdi olsan çok iyi olur diyor [emoji17] kardeşim elini Allah'a açsana [emoji35] Ama biz bazı şeyleri anlatınca biz suçlu oluyoruz. Varsın suçlu olalım hiç fark etmez, doğru bildiğimiz yoldan şaşmayız.

  Yoksa konu Atatürk'ün şahsı değil konu Atatürk'e yüklenen anlamdır. Umarım anlatabilmişim. Eğer varsa benim açımdan bir sorunuz sorarsanız sevinirim.

 • Kendi açımdan cevap vericek olursam, burada kimse Atatürk düşmanlığı yapmıyor önce burada anlaşalım.

   

  Şimdi konuyu bazı arkadaşlar çok farklı yerlere çekerek bizi hedef tahtasına oturmaya çalışıyorlar. Şimdi sorularınızın cevaplarına gelirsek. Kimse kalkıp Atatürk, Çanakkale'de, Sakarya Savaşı'nda, Büyük Taarruz'da savaşmadığını veya iyi bir komutan olmadığını söylemiyor. Aksine biz Atatürk'ün bu özelliklerinin söylenmesi taraftarıyız ama birkaç kişinin olmaya şeyleri Atatürk yapmış gibi göstermesine karşıyız. Yoksa İzmir Marşı'nda Atatürk ismi olmuş olmamış ne zararı var? Ama ismi Kafkasya Marşı dediğimizde siz nereden biliyorsunuz? Bunun resmi kaynakları var, üstteki mesajlarımda da yazdım sizde kalkıp okuya bilirsiniz. Bizim karşı olduğumuz şey Atatürk'ün yapmadığı şeyleri Atatürk'e mal etmeye kalkışanlara. 'Haksızlıklar karşında susan dilsiz şeytandır' demiyor mu peygamberimiz? Biz bunu bildiğimiz halde nasıl susalım? Yoksa Atatürk'ün Saat, Takvim, Batı'yı takip etmesine ve ülkeye geçirmesine neden karşı gelelim?

   

  Ülkenin kurucusu ve biz bu konuda ona minnettarız ama ona kul değiliz. Atatürk'ü öyle bir gösteriyorlar ki haşa ilah gibi gösteriliyor. O da bir insan onunda yanlışları olacak, işte biz bunları söyleyince biz haksız oluyoruz çünkü onlara göre Atatürk eleştirilemez, sorgulanamaz ve şartsız kabul edilir. Dünyada her işi dört dörtlük yapan bir insan var mı?

   

  Fatih Sultan Mehmet için bir marş yapılmadı sadece bir şiir yapıldı ve o şiirde Ulubatlı Hasan daha ön planda kalkıp bilgi sahibi olmayan insanların Fatih Sultan Mehmet ile ilgili yazdıklarını kesinlikle dikkate almayın. Zaten Fatih, Atatürk kadar popüler değil ve konuşulmuyor. Kalkıp Fatih'i de öyle gösterseler onada tepkimizi koyarız. Bunun en büyük örneği eşini Erdoğan ile bir odada yakalarsam eşimden şüphe ederim diyen şahsı eleştirdiğimiz gibi onuda eleştiririz. Sonuçta beşer olan mutlaka bir gün şaşar bundan kimsenin şüphesi olmasın.

   

  En basitinden ben ülkede Atatürk ve Atatürkçülüğü bilmeyen insanlar olduğunu düşünüyorum. Atatürk bile böyle bir şeye destek vermezdi. Atatürk değil miydi Mussollini için eğer genç olsam sana haddini bildirirdim diyen? Peki bunun nedeni Musollini'nin kendini diktatör gibi görüp halkın kendine tapılmasın istemesi değil mi? Şimdi her okul, devlet kurumlarında Atatürk büslerinin ne işi var? Çağdaşlığı mı simgeliyor? Kusura bakmayın ama o büsleri her kim yapıyorsa en büyük zararı da Atatürk'e o vuruyor.

   

  "Öyle insanlar vardır ki Allah’tan başkasını Allah’a denk tutar, tıpkı Allah’ı severcesine onları severler. Müminlerin Allah’a olan sevgileri ise her şeyden daha ileri ve daha kuvvetlidir. O, böyle yaparak kendilerine zulmedenler, azabı gördükleri zaman anlayacakları gibi, bütün kuvvet ve kudretin yalnız Allah’a ait olup, Allah’ın azabının pek şiddetli olduğunu, keşke şimdiden bilselerdi!" (Bakara Suresi, 2/165)

   

  Sabah namazına kalmayan insanlar Atatürk'ün öldüğü gün kalkıp saygı duruşunda bulunur, Büslerinin önünde saygı duruşu yapar bunların hepsi dinimizde olmayan şeyler. Bazı insanlar halen zorla düştü mü Atam sen şimdi olsan çok iyi olur diyor [emoji17] kardeşim elini Allah'a açsana [emoji35] Ama biz bazı şeyleri anlatınca biz suçlu oluyoruz. Varsın suçlu olalım hiç fark etmez, doğru bildiğimiz yoldan şaşmayız.

   

  Yoksa konu Atatürk'ün şahsı değil konu Atatürk'e yüklenen anlamdır. Umarım anlatabilmişim. Eğer varsa benim açımdan bir sorunuz sorarsanız sevinirim.

   

  Yazdıkların azda olsa beni şahsi açıdan tatmin etti. Ama hala şunu anlayamadım Atatürk'e özlem duyulması kötü bir şey mi? Ha büs yapılması konusunda haklı olabilirsin, yine çoğu yerde kayalıkları falan Atatürk'e benzetiyorlar bunada karşıyım. Bunu senin üzerinden söylemiyorum ama benim kafamı tek karıştıran nokta Fatih'i seven Atatürk'ü sevemez mi? Ya da dindar bir insan aynı zamanda Atatürk'çü olamaz mı? İnan bana benim bu özelliklere sahip çok tanıdığım insan var. Ama ülke o durumdaki ikisinden birisi olacaksın, mesela kapalı insanlara medeniyet yoksunu, açıklarada dinsiz muhamelesi yapılıyor buna karşıyım.

 • Yazdıkların azda olsa beni şahsi açıdan tatmin etti. Ama hala şunu anlayamadım Atatürk'e özlem duyulması kötü bir şey mi? Ha büs yapılması konusunda haklı olabilirsin, yine çoğu yerde kayalıkları falan Atatürk'e benzetiyorlar bunada karşıyım. Bunu senin üzerinden söylemiyorum ama benim kafamı tek karıştıran nokta Fatih'i seven Atatürk'ü sevemez mi? Ya da dindar bir insan aynı zamanda Atatürk'çü olamaz mı? İnan bana benim bu özelliklere sahip çok tanıdığım insan var. Ama ülke o durumdaki ikisinden birisi olacaksın, mesela kapalı insanlara medeniyet yoksunu, açıklarada dinsiz muhamelesi yapılıyor buna karşıyım.

  Zaten insalar ne kadar farklı olursa ülkemiz adına o kadar iyi olur. Ben  dincisi Atatürk'ü sevmesin veya laikçi dinci olmasın demiyorum ki. Benim demek istediğim Atatürk de bir komutan ve Fatih de bir komutan. İkisini de büyük göstermek yanlış olur. Atatürk ülke kurdu belki şimdiki kuşak için daha önemli görülebilir bunda da sıkıntı yok. Ama olmayan bir şeye de amenna diyemeyiz. Mesela İstanbul'u Fatih aldı ama sen kalkıp Kanuni aldı dersen bu itibar görmez ve eleştirilir. Aynı şekilde ben kalkıp Kurtuluş Savaşı'nın baş kahramanı İsmet İnönü dersem bu Atatürk'e hakaret olur. Hak neyse onu söylemek gerekir. Kafkasya Marşı Enver Paşa ve ordusu için yazılmış ama içinde Enver Paşa geçmez.

 • Yazdıkların azda olsa beni şahsi açıdan tatmin etti. Ama hala şunu anlayamadım Atatürk'e özlem duyulması kötü bir şey mi? Ha büs yapılması konusunda haklı olabilirsin, yine çoğu yerde kayalıkları falan Atatürk'e benzetiyorlar bunada karşıyım. Bunu senin üzerinden söylemiyorum ama benim kafamı tek karıştıran nokta Fatih'i seven Atatürk'ü sevemez mi? Ya da dindar bir insan aynı zamanda Atatürk'çü olamaz mı? İnan bana benim bu özelliklere sahip çok tanıdığım insan var. Ama ülke o durumdaki ikisinden birisi olacaksın, mesela kapalı insanlara medeniyet yoksunu, açıklarada dinsiz muhamelesi yapılıyor buna karşıyım.

  Açıkçası Atatürk'ün askeri başarıları tüm toplumun ortak değeridir. Atatürk'ün siyasi başarıları ıse, eğri oturup doğru konuşalım ki muhafazakar topluma hitap etmemektir.  Yani aynı anda hem muhafazakar hem de 6 ilke savunucusu Atatürkçü olmak çok çelişkili bir durum. Hem dindar hem Atatürkçü olursunuz, zaten namazımda niyazında nice Atatürkçü var bu ülkede. Ama hem muhafazakar hem Atatürkçü olmak bence mantıksal olarak mümkün değil. Düşün ki Osmanlı'nın son dönemlerinde bile kadınlar başı açık gezemiyordu, türban zaten yoktu ama çarşaf olayı vardı. Yani günümüz İran'ından bile daha koyu bir şeriat ortamı hakimdi. Peki halk bunu istiyor mıydu? Tam olarak istiyordu dersek yanlış ve haksızlık olur. Çünkü halk doğduğu günden beri özgür değildi, sürekli şeriat ortamında güdüldüğü için şeriat dışında bir alternatif düşünemiyordu tıpkı bugünün Suudi Arabistan'ı gibi.. Asıl özgürlük ise kişileri özgür yetiştirip erginliğe geçtikten sonra kendi hür  kararını vermesini sağlamaktır, işte Atatürk de bunu söke söke başardı.  Şeriat? Hâlâ devam ediyor fakat şahısların içinde devam ediyor. Bugün isteyen dinini yaşayabiliyor, hiçbir engel yok? Ama şeriat adı altında devleti yönetip tüm halkın vicdan ve özgürlük  haklarını ellerinden alma olayı kapandı artık bu ülkede. Daha önce de dedim, gerekirse canımızı veririz ama Şeriatın karanlık hükmü altında esir şekilde yaşamayız, özgür ve şerefimizle toprağın altında ölü oluruz. Zaten Şeriatın gelmesi için en az yüzde 90'lık bile kabul gerekir tıpkı Iran'da olduğu gibi. Peki bu mümkün mü? Bugün şeriat oylaması yapılsa en az yüzde 60'ı hayırı basar. Eğer 51 evet çıksa bile şeriatı uygulayamazlar çünkü bu şeriat denen şey hayır diyen 49'un da özgürlüğümü hiç olmadığı kadar elinden alan korkunç bir şeydir..

  İşte bu yüzden sonuna kadar diyoruz, YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA, ADIN YAZILACAK MÜCEVHER TAŞA!

  bugün Atatürk büstleri varsa bunun sebebi o büstlerin cumhuriyeti, demokrasiyi, laikliği, çağdaşlığı temsil etmesindendir. Normal bir toplumda bunlara gerek yok ama Türkiye gibi siyasal islam denen şeyin tetikte bekleyip kitleleri tıpkı Madımak olayındaki gibi kışkırtarak katliamlara sebep olacağı bir ülkede bu büstler de Atatürk'ü hatırlatan her şey de sonuna kadar korunmak ve yaşatılmak zorundadır.

  Mustafa Kemal bir şahıstır, ülkenin kurucu lideri ve başkomutanıdır. Atatürk ise bir semboldür. Ülkenin çağdaşlık, medeniyetlik, cumhuriyet ve demokrasi sembolüdür. Bugün Irak gibi Suriye gibi Suudi gibi Mısır gibi değilsek tek sebebi Atatürk'tür ve Atatürkçü devlet anlayışıdır.

 • Zaten insalar ne kadar farklı olursa ülkemiz adına o kadar iyi olur. Ben  dincisi Atatürk'ü sevmesin veya laikçi dinci olmasın demiyorum ki. Benim demek istediğim Atatürk de bir komutan ve Fatih de bir komutan. İkisini de büyük göstermek yanlış olur. Atatürk ülke kurdu belki şimdiki kuşak için daha önemli görülebilir bunda da sıkıntı yok. Ama olmayan bir şeye de amenna diyemeyiz. Mesela İstanbul'u Fatih aldı ama sen kalkıp Kanuni aldı dersen bu itibar görmez ve eleştirilir. Aynı şekilde ben kalkıp Kurtuluş Savaşı'nın baş kahramanı İsmet İnönü dersem bu Atatürk'e hakaret olur. Hak neyse onu söylemek gerekir. Kafkasya Marşı Enver Paşa ve ordusu için yazılmış ama içinde Enver Paşa geçmez.

   

  Yalnız aynı durumda Ömer Halisdemir için yapılıyor unutmadan söyleyeyim onu. Yani yapılan kötü bir şey demiyorum ama okulların ismi ona veriliyor, okulumuzda onun için bir köşe var. Bence millet için önemli kişiliklerin hatırlatılmasında bir sıkıntı yok.

 • Kendi açımdan cevap vericek olursam, burada kimse Atatürk düşmanlığı yapmıyor önce burada anlaşalım.

  Şimdi konuyu bazı arkadaşlar çok farklı yerlere çekerek bizi hedef tahtasına oturmaya çalışıyorlar. Şimdi sorularınızın cevaplarına gelirsek. Kimse kalkıp Atatürk, Çanakkale'de, Sakarya Savaşı'nda, Büyük Taarruz'da savaşmadığını veya iyi bir komutan olmadığını söylemiyor. Aksine biz Atatürk'ün bu özelliklerinin söylenmesi taraftarıyız ama birkaç kişinin olmaya şeyleri Atatürk yapmış gibi göstermesine karşıyız. Yoksa İzmir Marşı'nda Atatürk ismi olmuş olmamış ne zararı var? Ama ismi Kafkasya Marşı dediğimizde siz nereden biliyorsunuz? Bunun resmi kaynakları var, üstteki mesajlarımda da yazdım sizde kalkıp okuya bilirsiniz. Bizim karşı olduğumuz şey Atatürk'ün yapmadığı şeyleri Atatürk'e mal etmeye kalkışanlara. 'Haksızlıklar karşında susan dilsiz şeytandır' demiyor mu peygamberimiz? Biz bunu bildiğimiz halde nasıl susalım? Yoksa Atatürk'ün Saat, Takvim, Batı'yı takip etmesine ve ülkeye geçirmesine neden karşı gelelim?

  Ülkenin kurucusu ve biz bu konuda ona minnettarız ama ona kul değiliz. Atatürk'ü öyle bir gösteriyorlar ki haşa ilah gibi gösteriliyor. O da bir insan onunda yanlışları olacak, işte biz bunları söyleyince biz haksız oluyoruz çünkü onlara göre Atatürk eleştirilemez, sorgulanamaz ve şartsız kabul edilir. Dünyada her işi dört dörtlük yapan bir insan var mı?

  Fatih Sultan Mehmet için bir marş yapılmadı sadece bir şiir yapıldı ve o şiirde Ulubatlı Hasan daha ön planda kalkıp bilgi sahibi olmayan insanların Fatih Sultan Mehmet ile ilgili yazdıklarını kesinlikle dikkate almayın. Zaten Fatih, Atatürk kadar popüler değil ve konuşulmuyor. Kalkıp Fatih'i de öyle gösterseler onada tepkimizi koyarız. Bunun en büyük örneği eşini Erdoğan ile bir odada yakalarsam eşimden şüphe ederim diyen şahsı eleştirdiğimiz gibi onuda eleştiririz. Sonuçta beşer olan mutlaka bir gün şaşar bundan kimsenin şüphesi olmasın.

  En basitinden ben ülkede Atatürk ve Atatürkçülüğü bilmeyen insanlar olduğunu düşünüyorum. Atatürk bile böyle bir şeye destek vermezdi. Atatürk değil miydi Mussollini için eğer genç olsam sana haddini bildirirdim diyen? Peki bunun nedeni Musollini'nin kendini diktatör gibi görüp halkın kendine tapılmasın istemesi değil mi? Şimdi her okul, devlet kurumlarında Atatürk büslerinin ne işi var? Çağdaşlığı mı simgeliyor? Kusura bakmayın ama o büsleri her kim yapıyorsa en büyük zararı da Atatürk'e o vuruyor.

  "Öyle insanlar vardır ki Allah’tan başkasını Allah’a denk tutar, tıpkı Allah’ı severcesine onları severler. Müminlerin Allah’a olan sevgileri ise her şeyden daha ileri ve daha kuvvetlidir. O, böyle yaparak kendilerine zulmedenler, azabı gördükleri zaman anlayacakları gibi, bütün kuvvet ve kudretin yalnız Allah’a ait olup, Allah’ın azabının pek şiddetli olduğunu, keşke şimdiden bilselerdi!" (Bakara Suresi, 2/165)

  Sabah namazına kalmayan insanlar Atatürk'ün öldüğü gün kalkıp saygı duruşunda bulunur, Büslerinin önünde saygı duruşu yapar bunların hepsi dinimizde olmayan şeyler. Bazı insanlar halen zorla düştü mü Atam sen şimdi olsan çok iyi olur diyor [emoji17] kardeşim elini Allah'a açsana [emoji35] Ama biz bazı şeyleri anlatınca biz suçlu oluyoruz. Varsın suçlu olalım hiç fark etmez, doğru bildiğimiz yoldan şaşmayız.

  Yoksa konu Atatürk'ün şahsı değil konu Atatürk'e yüklenen anlamdır. Umarım anlatabilmişim. Eğer varsa benim açımdan bir sorunuz sorarsanız sevinirim.

  "Burada kimse Atatürk düşmanlığı yapmıyor" dan sonrasını okumadım. Hiç inandırıcı değil.[DOUBLEPOST=1495194004][/DOUBLEPOST]

  Yahu İzmir Marşının neyini eleştirelim? Önce bi bunu sormak, sorgulamak gerek. İster Kafkasya Marşı olsun ister 5.el uyarlama olsun, ne yapalım? Ben sözlerin bizde uyandırdığı duygulara bakalım ve İzmir Marşını sırf uyarlama diye eleştirmeye hak görmeyi art niyet sayarım.

   

  Senin aksine ben tartışmaya değer ve saygılı gördüğüm fikirlerini görmeye ve gerektiği yerde bazı değerleri savunmaya devam edeceğim. Ta ki söyleyecek iki çift sözüm kalmayıncağa dek. İster gör ister görme fark etmez, haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır diye öğretildi bize, varsa söylenecek söz muhakkak söylenmeli. Selametle.

  Sen kime ne anlatıyorsun ben anlamıyorum ki. Söylediklerini anlamak istediklerini mi sanıyorsun.

 • Yalnız aynı durumda Ömer Halisdemir için yapılıyor unutmadan söyleyeyim onu. Yani yapılan kötü bir şey demiyorum ama okulların ismi ona veriliyor, okulumuzda onun için bir köşe var. Bence millet için önemli kişiliklerin hatırlatılmasında bir sıkıntı yok.

  Ben isim verilmesin demiyorum ki. Her ilde ismi Atatürk olan en az 3-4 okul vardır? Veya sokak cadde ismi var. Ülke için hizmet etmiş insanların isminin verilmesi bence çok hoş bir davranış. Atatürk, Fatih, Adnan Menderes, Ömer Halisdemir, Fethi Sekin veya başka kahramanlar konsun her türlü destek veririm ama bunlara tapılacak duruma gelmesini doğru bulamam. Zaten MEB mevzuatına her sınıfta Atatürk'ün gençliğe hitabesi var kimse buna karşı gelmiyor ki? Ama Büs çok farklı şey. Misal sen hiçbir okulda Veda Hutbesini gördün mü? Ben görmedim.

  "Burada kimse Atatürk düşmanlığı yapmıyor" dan sonrasını okumadım. Hiç inandırıcı değil.

  Okusaydın ona göre konuşurduk şimdi ne desem boş oluyor.

Bir yorum bırakın