Genel

HBO Hacklendi!

Yazan mesmeso61

Önceki sezonlarda Game of Thrones’un 4 bölümünü basın mensuplarına gönderdiği zaman internete sızma sorunu yaşayan ve senelerdir de bu tip olaylarla karşı karşıya kalan HBO’nun başından dertler gitmiyor. Kanal bu seferde hacklenme sorunu yaşıyor.

1.5 terabaytlık bir verinin hacklendiği haberleri ortaya çıktı. HBO’dan yayınlanan açıklamada; “HBO geçtiğimiz günlerde siber saldırı olayı yaşadı ve bu da kimi bilgilerin ele geçirilmesine neden oldu. Olayı hemen araştırmaya hemen başladık ve kanun güçleri ve siber güvenlik şirketleri ile çalışmaya başladık. Veri koruması HBO’da en önemli önceliğe sahiptir ve tuttuğumuz verileri koruma sorumluluğunu çok ciddiye alıyoruz” denildi.

Sızdırılan şeyler arasında Game of Thrones, Ballers ve Room 104 dizilerinin bölümleri olduğu söylendi.

Saldırganlar Pazar günü bir çok yayın kuruluşuna isimsiz olarak e-posta göndermişlerdi. Gönderide, “Merhaba tüm insanlık. Siber uzay döneminin en büyük sızıntısı gerçekleşiyor. Onun adı ne mi? Oh söylemeyi unuttum. Onun HBO ve Game of Thrones! Sızıntıya ilk tanıklık edecek ve indirebilecekler olduğunuz için şanslısınız. Keyfini çıkarın ve haberi yayın. Kim iyi yayarsa onunla röportaj yapacağız. HBO yere çakılıyor” yazıyordu.

Yazar hakkında

mesmeso61

5 Yorum

Bir yorum bırakın