Sinema Sinema Haberleri

Half-Life ve Portal’ın Filmi Geliyor!

Yazan Harunnn60

Valve’nin 1998 ve 2004 yılında devrim yaratan Half-Life serisi ve yine aynı oyun stüdyosunun elinden çıkan Portal’ın filmlerinin çekilmesine başlandı!

Yıllardır film yapımcıları Half Life serisinin filminin yapılmasını istemiş ama Valve izin vermemişti. Hatta ünlü yönetmen Quentin Tarantino bile oyunun büyük bir hayranı olduğunu ve filmini yapmak istediğini belirtmişti.

Ünlü yönetmen J.J Abrams ve Valve’nin kurucu Gabe Newell birlikte çalışacaklarını duyurarak her iki oyuna film geleceğini söylediler. Şuanlık Half-Life ve Portal’ın  senaryoları yazılmaya başlanıldığı belirtildi. Her iki film içinde geliştirilme aşamasında olduğu ve iki hikaye üzerine de yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten J.J. Abrams daha fazla bilgi vermedi.

Oyun dünyasını heyecanlandıran bu gelişme oldukça konuşulacağa benziyor zira Half-Life 2, yapılmış en iyi bilgisayar oyunu seçilmiş.  Oyunun ana karakteri Gordon Freeman ise gelmiş geçmiş en iyi oyun karakteri seçilmiştir. 7 Aralık 2012’de yapılan 10. Spike TV Video Oyun Ödülleri’nde son on yılın en iyi oyunu seçilmiştir.

Portal ise kısa olmasına karşın 2007’nin en çok ilgi gören oyunlardan biri olarak görülen oyun olmuş. Devam oyunu ise 2011 yılında çıkmıştır.

872191-portal-2

Yazar hakkında

Harunnn60

[IMG]http://i.hizliresim.com/7A6zjY.jpg[/IMG]

1 Yorum

  • halflife 1 e takılıyodum şu aralar fiminin gelmesi güzel az okuldan kaçıp oynamadık hikaye versiyonunuda bitirmiştim ah ya güzel oldu güzel

Bir yorum bırakın