Dizi & TV Haberleri Yerli Diziler & Televizyon Dünyası

Görevimiz Komedi’nin Formatı Belli Oldu!

Yazan Aserat

FOX’un yeni programı Görevimiz Komedi’nin formatı belli oldu.

Sunuculuğunu Serhat Kılıç’ın, jüri üyeliğini Rasim Öztekin, Asuman Dabak, Burak Satıbol, Bülent Emrah Parlak, Zeynep Kankonde ve Açelya Topaloğlu’nun üstleneceği; Ayça Işıldar Ak, Mehmet Usta ve Yiğit Arı’nın ise yarışmacıların koçluğunu yapacağı program, Türkiye’nin yeni komedyenini bulma iddiasıyla ekrana gelecek.

Hollanda’da başlayan ve sonrasında Çin’de yayınlanan, hatta şu anda Afrika’nın 7 ülkesinde çekimleri yapılan, Emmy ödüllü Entertainment Experience isimli TV şovunun yerli uyarlaması olacak olan yapımın formatı şöyle:

  • Görevimiz Komedi üç turdan oluşacak. Birinci turda; her jüri üyesi 10 kişilik takımlarını gelen adaylar arasından seçim yaparak oluşturacak. Aynı O Ses Türkiye misali; yarışmacılar şovlarını sergiledikten sonra jüri üyeleri butonlara basacak ve butona ilk basan jüri üyesi yarışmacıyı kapacak. Bu sırada jüri üyeleri de kendi içlerinde çekişme yaşayacak tabii. 6 bölüm sürecek olan birinci turun sonunda ise her jüri üyesi 10 kişilik takımlara sahip olacak; 6. bölümde ise bu 10 kişiyi 5 kişiye düşürecekler.
  • İkinci turda ise asıl takımlarıyla yarışacak olan jüri üyelerinin takımları; verilen temaya göre ekip bütünlüğüyle her hafta 5’er dakikalık komedi filmi ortaya çıkarmaya çalışacaklar. Jüri üyeleri de kendi takımları hariç diğer takımlara 1’den 5’e kadar puan verecekler. Yine 6 haftaya yayılan bu turun sonunda ise en çok puanı toplayan ekip finale kalacak.
  • Üçüncü yani final turunda ise; her bir yarışmacı bireysel olarak yarışacak ve bir komedi filmi ortaya çıkarmaya çalışacak. Halk oyuyla belirlenecek olan birinci; bir komedi filminde oynama şansı elde edecek.
Görevimiz Komedi, 23 Mart Çarşamba 20.00’de FOX’ta başlıyor!
Post Ratings:
Like
Like x 1

Yazar hakkında

Aserat

Dizi izler, film izler. Kısacası ilgisini çeken her şeyi izler. Okur, kendince bir şeyler yazar. Biraz fazla konuşur. Aklında türlü türlü fikirler var. 2014'te kaydolduğu forumda 3. yılını doldurmak üzere.

7 Yorum

Bir yorum bırakın