Genel

Game of Thrones Evrenine 4 Yeni Dizi Katılıyor!

Yazan mesmeso61

Tüm Dünya’da milyonlarca hayran kitlesi olan diziden hayranlarını heyecanlandıran haberler geldi. Bilindiği üzere 2018 yılında final yapacak dizinin 4 yeni spin-off’u geleceği bizzat Benioff-Weiss açıkladı. Game of Thrones’un bitmesiyle beraber Benioff-Weiss ikilisinin senaryoya dokunmadan uygulayıcı yapımcı olarak mutfağında bulunacakları dört dizi başlayacak. Bunlar, Westeros tarihinin farklı dönemlerinde geçen projeler olacaklar. HBO bunları epey derinlikli düşünmüş, hatta şimdiden bir yaratıcı ekip de atamış her birine.

Bu dizilerden bir tanesini Godzilla ve Kong: Skull Island‘ın yazarı Max Borenstein yapacak. Borenstein ile ilgili söylenecek çok bir şey yok, iki tane ortalama üstü büyük canavar filmi yazdı. Godzilla’yı yazan adam Westeros’ta neyi yazar? Ejderler tarihi? Aegon’un fethi? Göreceğiz!

Bir diğer isim ise Jane Goldman. Goldman ismen size tanıdık gelmiyor olabilir, ancak kendisi Stardust, Kick-Ass, Kingsman, X-Men: First Class filmlerini yazan isim. Şimdi bir Westeros dizisi yapacak, ve üstelik dizinin öteki yazarı bizim GRR. Bu proje her ne olursa olsun, en dikkat çekici olan olarak kalacak. İlla biri Robert’s Rebellion yapacaksa, bu kadro ona en yatkın isim olarak gözüküyor.

GRR’ın dahil olduğu bir diğer proje de Carly Wray ile birlikte. Wray, listelenmiş dizi patronları arasında en deneyimsiz olanı. Sadece Mad Men’de yazarlık yapmış vakti zamanında. Mad Men Amerikan TV tarihinin en sağlam yazılmış dizilerinden biri olduğu için yeterli bir özgeçmiş, ama dörtlü şövalyelerimizden sonuncusunun yanına koyunca Wray hâliyle çocuk gibi kalıyor. Zira dördüncü dizimizin patronu Brian Helgeland. Helgeland Hollywood’un yaşayan efsanelerinden. Oscar ödüllü yazarın geçmişinde L.A. Confidential, Mystic River ve 42 gibi işler var. Onun neler çıkartacağını da izlemek büyük keyif olacak.

Westeros uçsuz bucaksız evren. GRR Martin projelerin ikisinde ilk elden müdahil. Diğerlerinde de fikri alınır illa ki. Pırlanta gibi yazarlar toplamışlar. Benioff-Weiss etrafta geziniyor olacak. E materyal de bol? Hepsini izleriz gibi sanki, değil mi? Siz ne diyorsunuz?

Post Ratings:
Like
Like x 1

Yazar hakkında

mesmeso61

9 Yorum

 • Yüz sene boyunca onlarca spnn off'a kaynak çıkaracak bir genişliği var. Zaten meşhur kralın hayatının anlatıldığı bir yapım kaçınılmazdı. Daha eskilere de girebilirler, şu anki zamandan daha ileri zamanlara da.. Hatta elektriğin bulunduğu günleri bile görebiliriz belki. 🙂

 • Tahminimce Robert'in İsyanı, Ejderhaların Dansı, Blackfyre İsyanı ve Andalların İşgali olur. 🙂

  Robert'in İsyanı şu an en çok görmek istenilen hikaye. Ours the Fury!  Yaşasın Baratheon!

 • Ejderler için bir spin-off beklenirdi zaten. Yapılmamzsa olmazdı:hearteyes:

  ejder varsa khaleesi de vardır tabiki yoksa bir anlamı olmaz yalnız ilk sezonki khalesi yi istiyoruz son sezonlardaki utangaç kalesi bize göre değil :)[DOUBLEPOST=1494121974][/DOUBLEPOST]

  @Tolstoyevski parlak görmüş @Çiğdem- gibi tansiyonu düşüp fenalaşmıştır herhalde:A

   

  bir gidiyor 4 geliyor :oley:

  hiçbiri birin yerini tutmaz ama yinede bekliyoruz işte 🙂 ben özellikle şu kışın geldiği kısımdan sonrasını merak ediyordum onunla ilgili bişeyler yapsalar kış bir türlü gelmedi başkente 🙂

 • Valla spin-off yaparlar da bi Game of Thrones eder mi orasını bilmiyorum.

  Eder eder. Aegon'un fethi ve Robert'ın isyanını yaparlarsa hepsinden bin kat iyi konusu var.

Bir yorum bırakın