TVen 'Yiğitt İle Foruma Dair' | Özel Bölüm | mrt-06

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Tüm Fav10.net üyelerine merhabalar. :bhr: Tam üç yıl önce, bir 22 Kasım Cumartesi günü çıktığımız bu yolda beni yalnız bırakmayan herkese öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Senaryo bölümünde bir hatıram kalması amacıyla yayınladığımız program 22 Kasım 2014'de yayın hayatına başlamış, büyük ilgi görmüştü. Fakat pek zamanım olmadığı için devam edememiştim. Programın yayınlanan 5 bölümüne @Bully @Ahmed @Çiğdem- @yatutarsa ve @ozgur2113 konuk olmuştu...

Şimdi ise 3. yılına özel bir bölümle karşınızdayım. 3. yılımıza özel röportajımızı forumumuzun sevilen admini @mrt-06 ile gerçekleştirdik. Bu samimi sohbet için kendisine çok teşekkür ediyorum. Herkese keyifli okumalar...

AZ SONRA...
Atacan, yeni yönetim kadrosuna yapılan eleştirilere nasıl cevap verdi? ''Herkesi memnun edemem ama genel olarak beğenilmesinden mutlu oldum.'' Detaylar az sonra...

Yiğitt: Öncelikle programıma hoş geldin Atacan'ım. :bhr:

mrt-06: Hoşbulduk canım. :bhr:

Yiğitt: İlk soruyla ve 'Tanıma Turu' ile başlayalım. orumda seni tanımayan üyeler vardır kendinden kısaca bahseder misin bize?

mrt-06: Beni ilk okuldan beri parmakla gösterirlerdi, bir yere gittiğimde ooo bu Atacan derlerdi, hatta şöyle bir anım var ilk okuldayım üstüme lacivert bir süveter giymiştim müdür beni çağırdı sen Atacan olmalısın dedi dur burası bomba değil evet müdür ismimi biliyor ama asıl bombaya geleceğim müdür dedi ki senin bu kıyafetini okulun resmi kıyafeti yapacağız Atacan dedi. Yaaaa. İşte benim böyle ışıklı bir auram var... Yani beni tanımayanın olacağını sanmıyorum ben de bir starım en nihayetinde. Şaka bir yana forumda beni bilen bilir ancak hala adımı Mert sanan varsa işte o kişiler benle iletişime geçsinler lütfen. :A

Yiğitt: Aleyna Tilki'ye selamlarımızı iletip diğer soruya geçiyoruz. Forumu nasıl keşfettin? Üye olman nasıl gelişti?

mrt-06: Google'de Hayat Bilgisi ile ilgili bir arama yapmıştım bayağı sayfa ilerledim ve "FavoriForumum.net"i gördüm. Tesadüf eseri girdim yani sırf vakit öldürmek için. Sonra berkann'ın açtığı "Bitmeseydi Dediğiniz Dizi" diye bir anket vardı, kimse Hayat Bilgisi yazmamış ben de sırf Hayat Bilgisi yazmak için üye olmuştum foruma. O sıralar yatutarsa, XanTier, denizz19, xemrexxx, Revan, xBUGRAx, takas, Fks14 bayağı aktif üyelerdi kısa zamanda alıştım sayelerinde.

Burada kendime dair çok şey bulmuştum başlarda şaşkınlık yaşıyordum aslında benim gibi insanlar da varmış dedim; Unutma Beni izleyen kaç genç ve erkek vardı ki? (xBUGRAx) Agalı konaklı dizileri seven kaç erkek vardı ki? (denizz19) Kuzenlerim kadar Vadi tutkunu kim vardı ki? (takas) Hiç durmayan bir çeneye sahip kim vardı ki? (xemrexxx) Her şeyden nefret eden tanıdığım kim vardı ki? (XanTier) Bakkaldan kahve alıp uzayın ne kadar uçsuz bucaksız olduğuyla birbirinden alakasız ama iç içe sohbet edebileceğim başka kim vardı ki? (yatutarsa) İşte kendime dair o kadar çok şey bulmuştum ki burada o yüzden kısa zamanda alıştım foruma...

Yiğitt: Forumumuzun adminisin artık, emeklerinle ve başarılarınla forum üyelerinden de tam destek aldın. Bu konu hakkında ne söylemek istersin? :bhr:

mrt-06: Öncelikle herkese teşekkürler ve tabii ki Ozan'a teşekkür ederim bana güvenip forumu emanet etti, sonuçta ne beni gördü ne de dışarıda bir tanışıklığımız var bana güvenmesi hoş bir şey tabii ki. Kolay olmadı diyebilirim bu süreç, başlarda desteklenmiyordum iki seçim üst üste rütbem yükselmemişti o dönem şimdi ismini anmıyım ama birine ben ne zaman moderatör olacağım diye sormuştum "bu kafayla editörlükte bile zor kalırsın" demişti. Canı sağolsun, kendince haklıydı sorduğum yer Haxball odasıydı sonuçta. :AMütevazi olmayacağım bu konuda ama gerçekten buraya çok büyük emekler verdim hala da öyle, bu güzel ortamın bozulmaması için elimizden geleni yapıyoruz işte. :D

Yiğitt: Perran Kutman hayranı olduğunu biliyoruz, nereden geliyor bu sevda? Profil fotoğrafın değişecek mi, görecek miyiz o günleri? :A
rJa8V3.png
mrt-06: Profil fotoğrafım hiçbir zaman değişmeyecek, artık sorulmasın bu. :A Hayat Bilgisi başladığı zamanlar ilk okulluydum. :D O dönem bir rahatsızlık geçirdim ağrılarım oluyordu bu sebepten dolayı okuldan ayrı kalmıştım bir süre... O zamanlarda Hayat Bilgisi'nin yeni bölümleri dışında tekrarları da çok yayınlanıyordu ilk tanışmam o zaman oldu Perran Kutman ile.. Perran Kutman'ı Afet öğretmen karakteri ile tanıdım ama sonra daha eski dizilerini izledim hep onun dizilerini izleyerek büyüdüm, oynadığı karakterler güçlü ve ders verici karakterlerdi; Afet, Perihan, Leyla vs. hepsi güçlü kadınlardı, sanıyorum bu beni etkilemişti hep bir ders çıkarıyordum dizilerinden, kötü bir şey olduğunda Afet öğretmenin sözleri aklıma gelirdi ya da bir sıkıntı olduğunda Perihan abla aklıma gelirdi. Her ne kadar televizyonun içindeki bir kadın olsa da Perran Kutman'ı hayatımın içerisinde bir idol olarak yer aldırmıştım, sanki gerçekten tanıdığım birisi gibi oldu, dilerim bir gün tanışırım. :)

Yiğitt: İlk bölümün son sorusunu soralım. Kendinde beğendiğin iç ve dış özelliklerin nelerdir?

mrt-06: Dış özellik olarak genelde gözlerimi beğenirler iri ve hafif ela olduğu için övgü alıyorum. :A İç özellik olarak pozitifliğimi beğeniyorum. Çok zor zamanlar geçirdim ama en kötü zamanda bile içimde hep bir umut hep bir ışık vardır, bazen görüyorum intihar sözünü çok ağıza alıyorlar günümüz gençleri; kayıplar da olur, diğer insanlardan eksiğimiz de olabilir, ne biliyim her zaman istediğimiz gibi şekillenmez hayatımız ama en nihayetinde hayat Allah'ın bize verdiği bir nimettir, bunun farkına vardıktan sonra her türlü olumsuzluğa göğüs gerebiliyorsun. Şunu hep derim gece olduysa elbette açacak bir güneş, aydınlık bir gökyüzü doğacaktır.
AZ SONRA...
Atacan, forumdaki hangi yorumlara ateş püskürdü? ''Önce insana insan olarak bakılmalı, benim hayat görüşüm budur.'' Detaylar az sonra...

Yiğitt: Şimdi 'Hazır Cevap' bölümüne geçiyoruz. Güzel sorularımıza verilen güzel cevaplar için ilk sorumuzu yolluyoruz. Çocukluğunda yaşadığın en unutamadığın olay nedir?

mrt-06: Çok var şimdi birini anlatsam diğerine haksızlık olur, çocukluğum genel olarak güzeldi. :D

Yiğitt: Bu güzel cevap için kendisine ''özel'' teşekkür ediyoruz. :A Çocukken büyüdüğünde ne olmak isterdin? Hala o isteğini gerçekleştirmeyi düşünüyor musun?

mrt-06: Küçüklüğümde beri en büyük hayallerimden biri profesyonel tiyatrocu olmaktır, yaklaşık 8 - 9 sene tiyatro yaptım aslında bayağı iyi gidiyordu ama bazı nedenlerden dolayı bunu da bıraktım ve içimde hep bu konuda bir özlem vardır ama bir yandan da yıllar sonra yeniden yapabilir miyim diye düşünürken geçen sene bir karar aldım iki sene içerisinde bir şekilde tiyatroya yeniden döneceğim dedim, o zaman ki çevremden uzağım şuan ve hamlaştım ama yeniden çalışmalara başladım, bakalım hayırlısı. :D Dünya turu vs. onlar da var tabii herkes gibi. :p

Yiğitt: Evlenmek istediğin birisinde bulunması gereken 3 özellik nedir?

mrt-06: Dış güzellikten ziyade iç güzellik ön planda benim için; kesinlikle merhametli, güler yüzlü, sevecen bir insan olmalı bu üç özellik olunca dış görünüşün hiçbir önemi yok. Sonuçta hayatının geri kalanını geçireceğin bir insanı biblo gibi oturup izlemek mi istersin yoksa hayatındaki her anı paylaşmak mı istersin. O açıdan bu üç özellik benim için çok önemli..

Yiğitt: Sevdiğin birisi için neleri göze alabilirsin?

mrt-06: Çok uçmayayım ama ölebilirim. :A

Yiğitt: Son olarak evde 'hamster' besliyorsun, hamstera karşı özel bir ilgin mi var? Biraz bahset bakalım bize. :bhr:
2EOYR0.png

mrt-06: Hamstera değil de hayvanları çok severim onlarca kedi besledim, tavşan besledim, balık, köpek, kuş vs. en son da hamsterı da besleyip listeme yeni bir hayvan eklemek istedim. Namıssız tatlı ama bazen ıssırıyor, onun dışında iyi anlaşıyoruz. :A

AZ SONRA...
Atacan'a büyük sürpriz..! Hangi isimler güzel yorumlarıyla programımıza katıldı? Hangi üye Atacan'a ''yılan dilli'' dedi? Detaylar az sonra...

Yiğitt: Röportajımızın son bölümü 'Foruma Dair'e geçiyoruz. Biraz da forumla ilgili konuşalım. Forum içinde seni en rahatsız eden yorumlar neler?

mrt-06: Ara sıra denk geliyorum karşısındaki kişiyi incittiğini bile bile bazı yorumlar yapılıyor bu beni rahatsız ediyor. Bir kişi eşcinsel olabilir, bu kendi yönelimidir, kendi hayatıdır.. Özellikle son zamanlarda bu konuda birkaç mesaj ceza aldı "Top" şeklinde hitap edildiği için. Top demekle ne kazanılır ki? Hiç görmediğin sadece forumdan tanıdığın bir insana/insanlara top diye aşağılamak kimsenin haddine değil. Ben eşcinsel değilim ama forum dışında eşcinsel arkadaşım var, yaşadığı zorlukları ben biliyorum intihar etmekten kaç kez vazgeçirdiğimi ben biliyorum o yüzden tanımadan etmeden sırf insanların hayatı kendi doğrularınızdan farklı diye aşağılamak yerine kendinizi karşıdaki insanın yerine koyun. Önce insana insan olarak bakılmalı, benim hayat görüşüm budur.Ne cinsel yönelimi, ne siyasi görüşü, ne yaşam biçimi benim için önemli değildir önemli olan karşımdaki insanın iyi bir insan olmasıdır...

Yiğitt: Tamamen katılıyorum Atacan'ım yorumuna... Forumdaki değişimler hakkında ne düşünüyorsun? Yönetim ve editör kadromuz hakkında düşüncelerin nelerdir?

mrt-06: Yeni yönetim geçmiş yönetimlerden farklı olarak daha dinamik ve daha canlı olduğunu düşünüyorum. Bazı eleştiriler aldım açıkçası bekliyordum, olabilir herkesi memnun edemem ama genel olarak beğenilmesinden mutlu oldum. Editörlük temelli kaldırılmadı sadece 1 kişi başvurdu ve kadroda 2 editör vardı 3 kişilik bir editör kadrosunun olması mantıklı gelmedi bana, o yüzden bir süre kaldırıldı. Ayrıca moderatörlerin önemi arttırıldı, hem bölümden sorumlu olacaklar hem de konu kotası sayesinde bölümler aktif olacak. Son kadroda önem verdiğim husus çok seslilik, özellikle de siyasi konularda çok sesli, her görüşten insanların yönetim kadrosunda yer alması çok önemliydi bu sefer gerçekleştiğini düşünüyorum. Keza yöneticilerin de ceza alabilecek olması forum tarihinde bir devrim oldu, çok önceden olması gereken bir şeydi bu aslında sonuçta artık milletvekillerinin bile dokunulmazlığı kaldırıldı. Ayrıcalıklı bir sistem yok artık kısacası hayırlı olsun forumumuza diyorum. :D

Yiğitt: Aşağıda belirttiğimiz beş üyeyle ilgili neler düşünüyorsun? Kısaca alalım yorumunu. :bhr:

mrt-06:

Tolstoyevski: Reelde en çok merak ettiğim insanlardan birisi, bana böyle eski devrin insanı gibi geliyor hep ya da ölmüş bir filozofun ruhunu taşıyor gibi. :A Kendisinin çok düşünceli ve ince ruhlu olduğunu gözlemledim ayrıca, benim en sevdiğim insan tiplerinden biri. Bu yüzden severim kendisini. Birde önerdiği kitapları da zevkle okudum bir kez daha teşekkürler. :Z

MasacRE-: Bunca zamandır üye ama özellikle son aylarda sohbetimiz arttı, nedendir bilmiyorum ama görünce şöyle okkalı bir laf atasım geliyor beni çok rahatlatıyor bu hani ensesi güzel insanlara vurasın gelir ya Masacre’nin neresi güzel artık bilemiyorum. :A Bana çok güzel bir enerji veriyor kendisini, sohbetini çok seviyorum iyi ki aktif olmaya başladın.

Ahmed: Nasıl anlatsam nerden başlasam bilmiyorum yorumu kısa tut dediğin için ne yazsam az gelecek biliyorum.. 2013’den beri kesintisiz konuşuyoruz artık kardeş olduk Ahmed ile, bana çok şey kattı yeri geldi çok özel sohbetler ettik, bazen birlikte ağladık birlikte güldük ama en unutamadığım 2014 zamanındaki sohbetlerimiz Ahmed olmasa o dönem benim için çok daha zor geçerdi kendisini çok seviyorum iyi ki varsın.

xBUGRAx: Buğra'yı kendime çok benzetiyorum birçok konuda benzer yönlerimiz var, bazen bir konu açıldığında yapacağı yorumu çok önceden tahmin edebiliyorum, nedense gizemli bir bağ var aramızda. İyi kalpli biri olduğunu hissedebiliyorum, umarım forumdan ayrılmaz bir daha, yokluğunda onu özlediğimi fark ettim. İyi ki döndü.

Çiğdem-: Önceden de belirtmiştim hep bir ablam olmasını istemişimdir, kuzenlerim var ama onlarla da yakın değilim içimde hep bir abla özlemi vardı taa ki Çiğdem ile tanışıncaya kadar. Gerçek mana da bana değer verdiğini hissedebiliyorum o yüzden en içten şekilde kalben ben de ablacım diyorum kendisine, daha güzel bir şey olabilir mi?

BÜYÜK SÜRPRİZ!
Yorumlamasını istediğimiz beş üye de programımıza bağlanıp Atacan hakkında görüşlerini belirtti. Kendilerine katılımları için teşekkür ediyoruz. İşte o yorumlar:
Tolstoyevski: Samimiyeti, sıcakkanlılığı, kendine has mizacıyla kısacası adam olmak denilince akla gelecek kişi diyebilirim. :)
MasacRE-: Atacan seviyeli, saygılı, eğlenceli ve yılan dilli sohbet etmekten ve takışmaktan keyif aldığım forum için de çok büyük emekleri olan değerli bir insan :bhr:

Ahmed: Şu hayatda tanıdığım ennnnnnn güzel kalpli, en güzel enerjili, en yumoş, en güzel, en marhemetli ve her güzel olan en'lerin insanı. :bhr:

xBUGRAx: Foruma dönüşümü en sıcak karşılayan üyelerden biriydi. Yokluğumda çok başarılı bir yönetici olmuş. Çoğu konuda aynı yorumları yapıyoruz birbirimize gönderme yapmayı seviyoruz. :A En iyi anlaştığım üyelerden biridir. Umarım forumda kesintisiz olmaya devam eder. :bhr:

Çiğdem-: Atacan gerçek kardeşim kadar sevdiğim birisidir. Dedikodu gecesin de, orada da çok detaylı şekilde bahsetmiştim. Burada da kısaca bir değineyim :bhr: Kan bağım olsa bukadar uyumumuz olmaz.Bir çok zevkimiz,huylarımız, düşüncelerimiz,hemen hemen uyuşuyor . Gerçek kardeşim olsa bukadar anlaşamayız sanırım.Sigarası olmaması zaten en büyük takdir ettiğim yanıdır,Bu genç yaşta tertemiz ,kötü yanı olmayan bir delikanlı :bhr:

Yiğitt: Son soruyla bu güzel sohbeti sonlandırıyoruz. Forumu dışarıdan takip eden üyelerimize ne demek istersin?

mrt-06: Üye olun tabii ki, ne güzel ortam var mahrum kalmayın. :A

Emeklerine sağlık canım çok keyifli bir program oldu son olarak da bir şey eklemek istiyorum Bully seni çok özledim....

Yiğitt: Ben de katıldığın için ve bu güzel cevapların için çok teşekkür ediyorum...

3. yılımıza özel bölümümüzün de sonuna geldik. Umarım beğenerek okumuşsunuzdur, tüm iyi ve kötü yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. Konuya ''HARİKA'' atmadan ve yorum yapmadan geçmeyin. :bhr: Güzel bir sözle bölümü kapatıyoruz.

4. YILA ÖZEL BÖLÜMÜYLE 22 KASIM 2018'DE GÖRÜŞMEK ÜZERE... SAĞLICAKLA KALIN...

Ac%C4%B1-%C4%B0le-%C4%B0lgili-S%C3%B6zler.jpg

@Çiğdem- @denizz19 @vadikızı @batuhankaralar @sokak sanati @destere @xemrexxx @Aserat @DarkLeqenD @cookies @S.G.A.T. @pompy @Harunnn60 @turkuazz @MasacRE- @MayısKralı @YıldırıM @Forumdash @xBUGRAx @Billy Kane @MEnes @OzaN @Yakamoz-Asi @yatutarsa @berkann @XanTier @Ahmed @Tolstoyevski @BesaleT @papuleoo @mesmeso61 @ozmoturk @adventurous @Sherlock @Maskeli Fedai @ @tolgab @-KADİR- @GAY1i @Titanium @Tzira @38AhmetKK @Since2011 @MelankoliK @gözlemci @AteşBöceği @Reytinger @soo @dreamy @HachiKo @Ice_Cool_23 @kerim yavuz @WesTxCoasT @ehsan7000 @yigit_00 @Jonsnow @12.Adam @HeisenBerg @ömer karataş @emree-29 @Canol @Fks14 @gizem ak @serhatt @Canol @Thequeer @umuttanyel

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,144
Puanı
1,060
Çok güzel bir ropörtaj olmuş @mrt-06 atacanım içten cevaplar vermiş doğru demişler bende gözlerini beğeniyorum paşamın:love1::D ve hamstramıza selamlar gönderiyorum burdan @Yiğitt güzel olmuş program :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Çok güzel bir ropörtaj olmuş @mrt-06 atacanım içten cevaplar vermiş doğru demişler bende gözlerini beğeniyorum paşamın:love1::D ve hamstramıza selamlar gönderiyorum burdan @Yiğitt güzel olmuş program :D
Teşekkürler, beğenmene sevindim. :bhr: :Z

Hamstır yazmak da ne zor ya, uğraştırdı beni @mrt-06 :F

Uzun bir sohbet , bir kısmını okuyabildim şuan, sindire sindire okuyorum :bhr:
3 yılda bir yayınlıyoruz, normal uzun olması. :A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Çok güzel cevaplar ve güzel bir program olmuş emeğinize sağlık. Atacan benim için apayrı bir yerdedir bu forum içerisinde biraz yılan olsa da o da dikeni olsun gülümün :F

Emeğine sağlık @Yiğitt

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
@Çiğdem- açıklasın, ben söylemek bile istemiyorum. :eek:

Çok güzel cevaplar ve güzel bir program olmuş emeğinize sağlık. Atacan benim için apayrı bir yerdedir bu forum içerisinde biraz yılan olsa da o da dikeni olsun gülümün :F

Emeğine sağlık @Yiğitt
Teşekkürler aşkım, beğenmene sevindim. :Z

:F:Fnesine uğraştın hamster işte
Zor geldi bana, göz aşina olmayınca. :A