TVen Yürüyen Ölüler 17. Bölüm

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
OLPlYD.png

Previously on TVen's the Yürüyen Ölüler;
Bully: Bahsettin lanet ne zaman gerçekleşecek, neden ben daha doğrusu neden benim ailem?
Dosi: Ne zaman gerçekleşeceğini bilmiyorum ancak 25 yaşına gelmeden kara büyü etkisini gösterir, sanıyorum fazla zamanın yok..
Bully: Kurtulan olmadı mı? Bir şekilde çaresi vardır, eminim! Kimse mi kurtulmadı?!
Dosi: Bir kişi var aslında..
Bully: Kim?!
Dosi: Adı Tenebris, güçlü bir cadıdır.
Bully: Benim Tenebris diye bir tanıdığım yok, tamam hafızamı kaybetmiş olabilirim ancak ailemi, akrabağlarımı, arkadaşlarımı hatırlıyorum! Madem lanet kandan geçiyor o da ailemden olması gerekmiyor mu?
Dosi: Gerçek adı Tenebris değil çünkü, adı... XanTier..
Bully: Ne?! Ciddi olamazsın, yine beni kandırmıyorsun değil mi?
Dosi: Hayır, yemin ederim ki doğruyu söylüyorum!
Bully: O bir katil, ailemizin yüzkarası!
Dosi: Öyle olmak zorundaydı...
Bully: Ne demek öyle olmak zorundaydı?
Dosi: Bak Bully, bu lanetten kurtulmanın yolunu XanTier biliyor fakat bedelini bir ömür boyu "Tenebris" gibi çekeceksin..
Bully: Beni ona götür!
Dosi: Peki.. Ama sakin olacağına söz vermelisin!
Bully: Zaten hayatım mahvoldu kavga çıkartmaya yer aramıyorum..
--- Şehir hastanesi ---
Mehmet:
Efendim...! Efendim! (Koşarak doktor turkuazz'ın yanına gelir)
turkuazz: Ne oldu?
Mehmet: Bilgisayar sistemimizden yoğun bir sinyal alıyoruz, galiba sokak sanati istediğimiz yere ulaştı!
turkuazz: (Laptobunu açarak ana bilgisayar sistemine bağlanır) Evet sokak sanati'nın vücudunda yoğun olarak enzim salgılanıyor, bu da demek oluyor ki insan yoğunluğu olan bir yerde! Hemen GPS'den uydu görüntüsü alın...
Mehmet: Tamam efendim! (Koşarak odadan çıkar, kısa bir süre sonra ekibiyle birlikte doktor turkuazz'ın yanına gelirler)
Salih: Efendim, uydu görüntülerine göre sokak sanati'nın bulunduğu yer büyük bir yerleşim yeri. Görüntüden anladığımız kadarıyla çevresinde devasa bir orman var.
Hande: Buraya çok uzak sayılmaz aslında ama planımız doğrultusunda yol bizi zorlayabilir!
turkuazz: sokak sanati ve vadikızı'nın verdikleri zarar yüzünden süper zombilerin bir kısmını öldürmek zorunda kaldık ancak geri kalanları yeterli olur. Hepsini depodaki kamyonlara dikkatlice alın. Gidiyoruz!
----
Yiğitt (ozgur2113)
acılar içerinde Tenebrıs'in kaldığı eve gelmiştir, artık acıları dayanılmaz haldedir. Çürüyen bedeni kendini taşıyamaz hale gelmiştir adeta sürüklenerek kapıya vurur; Tenebris! Tenebris! Ölüyorum...!" Nerdesin Tenebris?! (Kapıya var gücüyle vurmaya devam eder, artık o kadar bitkin düşmüştür ki nefes bile alamaz duruma gelir)
Tenebris (XanTier): Özgür! (Kapıyı açınca yerde yatan Yiğitt'i görür)
Yiğitt (ozgur2113): Ölüyorum, çabuk beni bedenime geri gönder, dayanacak gücüm kalmadı!
Tenebris (XanTier): Tamam sakin ol! (Özgür'ü sırtına alarak evin altındaki mahzene indirir)
Yiğitt (ozgur2113): Verdiğin kolye de, büyü de hiçbir işe yaramadı, kurtuldular...
Tenebris (XanTier): Kara büyüden kurtulmanın tek bir yolu vardır..
Yiğitt (ozgur2113): İşte o aşağılık cadı, yatutarsa denilen pislik yine... yine... (sözünü bitiremeden baygın düşer. Tenebris Yiğiitt'i dairenin içine sürükleyerek ayine başlar)
----
Sağlık kontrolü yapılan grup üyeleri daha sonra meydandaki bir eve götürülür, herkes büyük bir telaş içindedir.
Aserat: Dikkatli olun, hareketlerinize dikkat edin!
MayısKralı: Onun karşısında gülmeyin!
Tolstoyevski: O izin vermeden kesinlikle konuşmayın!
Aserat: Ve en önemlisi o sizinle konuşmadan sakın yüzüne bakmayın!
xBUGRAx: Konuşmalarınızı ince eleyip fox dokuyun!
Billy Kane: Hasssss sııııı ssssassss sssss!
Aserat: Haklısın Billy, onu söylemeyi unuttuk...
Billy Kane: Sıııı sssss saaa sssss!
destere: Derken?
Aserat: O yılan dili konuşur bizim dilimizi bilmiyor, "dikkatli olun aksi takdirde kara odayı boylarsınız" dedi!
dizi kolik: Kim la bu adam?!
destere: Bu kadar abartıldığına göre önemli biri olmalı...
sokak sanati: Fazla şişirmesinler, tek lokmama bakar..
Çiğdem-: Oha! Yok artık! (Bahsedilen kişi gelir...)
dizi kolik: Ayy ne kadar heybetli olmuş görmeyeli! (destere göz ucuyla bakar)
sokak sanati: Bu bir şaka olmalı!
"O" Kişi: Demek kasabamızın yeni misafirleri sizlersiniz, hoş geldiniz! (Kasabanın yöneticisi ve herkesin önünde titrediği kişi ....)

____________YÜRÜYEN ÖLÜLER 17. BÖLÜM (Geçmişin Sırları)_________
Meydandaki yönetim evinde yardımcılar büyük bir telaş ve tedirginlikle "o" kişiyi beklemektedirler. Grup üyeleri adamın neden bu kadar abartıldığını ve ondan neden bu kadar korkulduğunu anlayamamıştır.
dizi kolik: Kim la bu adam?!
destere: Bu kadar abartıldığına göre önemli biri olmalı...
sokak sanati: Fazla şişirmesinler, tek lokmama bakar..
Çiğdem-: Oha! Yok artık! (Bahsedilen kişi gelir...)
dizi kolik: Ayy ne kadar heybetli olmuş görmeyeli! (destere göz ucuyla bakar)
sokak sanati: Bu bir şaka olmalı!
OzaN: Demek kasabamızın yeni misafirleri sizlersiniz, hoş geldiniz! (Kasabanın yöneticisi ve herkesin önünde titrediği kişi OzaN'dır)
-----
Dosi: Tenebris, sana birini getirdim kapıyı aç! (Bir süre bekledikten sonra kapı açılır, Tenebris karşısında Bully'i görünce şok olur)
Tenebris (XanTier): Sen...
Bully: Kim olduğunu biliyorum, Dosi her şeyi anlattı! (Dosi tedirgin olur ve gözünü Tenebris'ten kaçırır)
XanTier: Buraya neden geldiniz?
Bully: Yardımına ihtiyacım var! Ölüyorum...
XanTier: Anlaşıldı, içeriye gelin... Nasıl kurtulduğumu öğrenmek istiyorsun.. (Bully kafasını sallar) Yerinde olsam ölmeyi tercih ederdim!
Bully: Neden?!
XanTier: O gün... Yaşadığım o gün. Benim için utanç verici ve hayatım boyunca acısını defalarca çektiğim bir gün oldu! Ölüyordum. Hissediyordum bunu. Benim de aklıma bir fikir geldi.
Bully: Ne çok noktalı konuşuyor.. (İç sesiyle)
XanTier: Lanet 25 yaşına geldiğine Conditor ailesinin en küçük ferdinin ölümüyle sonuçlanır, 5 Eylül'de 25. yaşıma girecektim her anım kurtulmak için düşünmekle geçti... En sonunda bir çözüm buldum ruhumu şeytana satıcaktım böylece cadılar beni affedecekti öyle de oldu ama benden korkunç bir şey istediler!
Bully: Ne?
XanTier: 12 masum can... (yutkunur) 12 insanın kanı!
Bully: Yaptığın o katlim bu yüzdendi yani?!
XanTier: Kurtulmak için ruhlara armağan etmem gerekiyordu, ben sadece istediklerini yaptım... Ben lanetlendim Bully! Evet ölümsüzlüğe kavuştum ancak yine lanetlendim! Keşke ölseydim! (Göz yaşlarına boğulur) Keşke!
Bully: Aman Tanrım, ne yapacağım ben!
televizyon efsaneleri bu programda... UNUTULMAYAN ANLAR | 8 EYLÜL CUMA 20.00
destere: Vay be Ozan, zamanında admindin şimdi başkan olmuşsun. (Gülümser)
OzaN: Sana konuşman için izin verdiğimi hatırlamıyorum!
destere: Aman yılların Ozan'ından izin mi almam gerekiyordu ki hahah Ozoş seni. (Yardımcıların gözleri büyür)
OzaN: Aserat, misafirlerimizi kalacak yerlere götür. (destere'yi işaret ederek fısıldar; "bunun da icabına bak")
Aserat: Gelin benimle!
Grup üyeleri ve Billy Kane, Aserat ile kalacak evlere giderler Çiğdem-/destere bir ev, dizi kolik/sokak sanati bir ev ayarlanır. Hepsi yerleştikten sonra Aserat koridorda Billy Kane'nin üzerine hızla yürür
Billy Kane: Ssııııı sssssss?!
Aserat: Ne yapmaya çalıştığının farkındayım ucube, bak eğer bir kez daha benim sözümden çıkarsan bu sefer de başka bir uzuvundan olursun, anladın mı beni!
Billy Kane: Sıııı sssssss sısıssısı! (Aserat yanından gittikten sonra Billy Kane'nin gözleri dolar, geçmişi düşünür)

- 3 Aralık 2012 (Ozan'ın Yönetim Odası) -
Aserat:
Efendim! Sizi rahatsız ediyorum affedin ancak bilmeniz gereken önemli bir durum var!
OzaN: Ne oldu?! Şayet önemli değilse... (sözünü keser)
Aserat: Billy Kane! Kasabadaki mahkumlardan biriyle ilişkisi var, gözlerimle gördüm. Üstelik kuralları çiğneyrek defalarca o mahkumu kara odadan çıkarmış!
OzaN: Çabuk getir onu buraya! (Bağırır) Aserat hızla Billy Kane'yi çağırttırır.
Billy Kane: Beni istemişsiniz efendim! (Korkarak Ozan'a bakar)
OzaN: Bir mahkumla aşk yaşadığın doğru mu?! (Billy Kane soru üzerine şok geçirir)
Billy Kane: Hayır! Kim söylediyse yalan söylemiş, doğru değil efendim! (Sesi titrer)
Aserat: Peki kapının önündeki kadın da mı yalan söylüyor! (Mahkumu içeri getirerek konuşturur)
Billy Kane: Yalan! Yalan! (Ozan'ın yüzüne bakarak bağırır)
OzaN: Sen... Hangi cürretle bana bakıp bağırabiliyorsun!
Billy Kane: Efendim be bbe ben size bağırmadım ki, yalan söylüyor Aserat ve o kadın yalan söylüyorlar!
OzaN: (Billy Kane'ye işaret ederek odadaki yardımcısından hançeri alır) Çıkar dilini!
Billy Kane: Efe efen efendim yapmayın ne olursunuz!
OzaN: Getir dilini! (Aserat ve diğer yardımcısı kolundan zorla tutup Ozan'ın önüne getirir)
Billy Kane: Yapmayın! (Feryatla ağlamaktadır Ozan elindeki hançeri alarak Billy Kane'nin dilini ortadan keser. Billy Kane acılar içinde yerde debelenmektedir)
Aserat: (İç sesiyle) Hatunuma göz koymanın bedeli ahahah!
OzaN: Bundan sonra konuşamayacaksın! Götürün bu ucubeyi!
- Günümüz -
Billy Kane: Sıııı sssss sısıısı, sısıssı ssssss; sssssı! (Gözünden yaşlar akar)

---- Çiğdem / destere odası
destere: Odamız güzelmiş, ahhh yatağımız da kocaman!
Çiğdem-: Maalesef ki bu yatakta yatamayacaksın!
destere: Ama aşkım neden?!
Çiğdem-: Neden mi?! Bana bak destere önce o kızı öldüreceğim sonra sıra sana gelecek, yani şuan senin boğazını kesmiyorsam bil ki öncelik dizi kolik denen kadında!
destere: (Yutkunur) Senin sinirlerin bozulmuş aşkım, dizi kolik şaka yaptı, ciddiye aldın sen!
Çiğdem-: Ben aptal değilim! Her şey ortada... Ahhhh Çiğdem Çiğdem... Zamanında prensestim.. Çevremde hizmetçiler, bir elim bir aslanda diğeri başka bir aslanda... Sarışın aslan istediğimde sapsarısından kıvırcık istediğimde kıpkırıvırcığından...
destere: Maruldan mı bahsediyorsun hayatım?
Çiğdem-: Ayyy defol şu odadan defol.. (destere'yi kapı dışarı eder)

---- dizi kolik / sokak sanati odası
dizi kolik ve sokak sanati'nın kaldığı odayı görevlilerden xBUGRAx temizlemektedir.

xBUGRAx: Foxsuz yiyemem aman basma da fistan giyemem amannnn basma da fistan giyemem aman lay lay lommmm! Benim yarim Fox gibi olsun aman aman lay lay lom ley ley ley ley lübü lübü leyyyy. (Hem temizlik yapıp hem şarkı söyleyip hem de dans etmektedir)
sokak sanati: Yeterince manyak vardı zaten neden daha fazlası geldi ki neden?! (dizi kolik gülümser)
dizi kolik: Hayatım, senin durumun nasıl? İdare edebilecek misin?
sokak sanati: (xBUGRAx'e bakarak) Sanırım bir süre idare edebileceğim!
dizi kolik: Ne demek istedin anlamadım?
sokak sanati: Yemeği buldum diyorum hahahah!
BÜYÜK SEZON FİNALİ SON 3 BÖLÜM | PERŞEMBE 22.00

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Bölümü önceden okumuştum o yüzden yorumu yapayım. Rolüm harika olmuş özellikle hatunum için @Billy Kane'i tuzağa getirmem çok iyiydi. :Z

Bir de geçen bölüm @S.G.A.T. o kişi @OzaN çıkarsa klişe olur deyince bayağı gülmüştüm o geldi aklıma. :A

Eline sağlık. :D @mrt-06

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Bölümü önceden okumuştum o yüzden yorumu yapayım. Rolüm harika olmuş özellikle hatunum için @Billy Kane'i tuzağa getirmem çok iyiydi. :Z

Bir de geçen bölüm @S.G.A.T. o kişi @OzaN çıkarsa klişe olur deyince bayağı gülmüştüm o geldi aklıma. :A

Eline sağlık. :D @mrt-06
Teşekkürler. :D Ancak son gülen ben olacağım biliyorsun. :A