TVen Yürüyen Ölüler 15. Bölüm

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
OLPlYD.png

Previously on TVen's the Yürüyen Ölüler;
Yiğitt (ozgur2113): Ben Özgür... hani şu kızımı öldürdüğün adam!
yatutarsa: Sen de bizim bir arkadaşımızı öldürdün, hatta çok iyi bilirsin "içini-dışını"!
Yiğitt (ozgur2113): Senin değersiz et parçası arkadaşınla benim kızım bir mi?! (Daha da öfkelenir, alevler daha da güçlenir)
pompy: Korkuyorum...
vadikızı: Oyyy korkma kuzum benim gel buraya. (Sarılır)
Yakamoz-Asi: Bana bak iblis... Bırak bizi!
Yiğitt (ozgur2113): Hadi ya? Bunca yolu bunca zahmeti boşa mı yaptım ben? Hepiniz bu alevin içinde yanarak öleceksiniz. Geçen her zamanda alevli çember daha da küçülecek...
yatutarsa: Aşağılık!
Yiğitt (ozgur2113): Küçülecek... küçülecek... küçülecek... En sonunda mutlu son! Ben de burda sizin cayır cayır yanmanızı izleyeceğim. Başlayalım o vakit! (Kolyeyi alevlerin içine fırlatır)
Alevler yükselerek daha da büyür, çember halideki ateş yavaşça küçülmeye başlamıştır.
denizz19: Hem kolumu kaybettim hem bacağımı şimdi de yanarak öleceğim?!
vadikızı: sokak sanati manyaktı manyaktı ama koruyordu en azından beni!
RüzgarGülü: Keşke yanıma çantamı alsaydım içkiye susamış gideceğim iyi mi?!
pompy: O kadar cadılar var, vampirler var, zombiler var bir Betuş mu yok! O bizi kurtarırdı olsaydı...
Yakamoz-Asi: Hani herkes arkadaş.. hani oyunlar sürerken.. hani çocuklar gibi zaman nedir bilmezken.. İşte o günlerimi özledim!
RüzgarGülü: Şairliğin sırası değil! Farkında mısın bilmiyorum ama ölüyoruz! yatutarsa bir şeyler yap!
yatutarsa: Ben ne yapalabilirim ki...
RüzgarGülü: Koskoca vampirleri yere serdir, bir numaran olmalı. Sen şeysin... neydi? (vadikızı fısıldar "cadı") cadı.. cadısın!
yatutarsa: Bu büyü karşısında bir şey yapamam, üzgünüm. Kara büyüyü bozacak gücüm yok, hele ki bu kolyenin gücünü!
RüzgarGülü: Ya böyle bitmemeli, işe bak abi akşama ne içsem diye düşünürken şimdi nasıl öleceğimi düşünüyorum.
Yiğitt (ozgur2113): Tik tak... tik tak... tik tak... (Çember küçülmeye devam etmektedir Özgür keyifle izlemeye devam eder) Artık son dakikalarınız, hoşçakalın çocuklar!
yatutarsa: Kurtulmamızın bir yolu var! (Grup üyeleri yatutarsa'nın gözlerinin içine bakar bir yandan da alevlerin verdiği yanma hissi daha da artmıştır)Çember daralmaya devam ederken yatutarsa'nın aklına bir fikir gelir...
pompy: Nedir?
vadikızı: Kuzucum nasıl kurtulucaz anlatsana.
yatutarsa: Ölen cadıların gücünü alacağım ancak ruhları için bir kurban gerekiyor!
RüzgarGülü: Kurbandan kastın bizden birisini mi öldürmen gerekiyor?!
yatutarsa: Başka kurtuluş çaremiz yok, aksi takdirde hepimiz... (Yakamoz-Asi sözünü keser)
Yakamoz-Asi: Ben... ben olurum!
yatutarsa: Emin misin?
Yakamoz-Asi: Böyle bir dünyada yaşamışım yaşamamışım ne fark edecek, siz kurtulun ben gönüllerinizde yaşamaya devam ederim...
___________YÜRÜYEN ÖLÜLER 15. BÖLÜM (Conditor Laneti) ___________
Çadırın kenarında oturan Çiğdem, destere ve dizi kolik arasında soğuk fırtınalar esmektedir. Çiğdem nispet yapar gibi destere'ye yakın davranır bir yandan da dizi kolik'e bakar. dizi kolik iç sesiyle "ne adi kız, biz bu numaraları lisede yapardık ahaha"

destere: Dondurma gibi yalayıp yuttunuz beni. (Kahkha atar) (Yaptığı espri Çiğdem'de soğuk duş etkisi yaratır, dizi kolik'in gözleri büyür)
Çiğdem-: "tunuz"... "tunuz" derken?
destere: (Nutku tutulur) Gııı zıııı tııııı mıı mı mııı kıııı.... (dizi kolik ortaya atılır)
dizi kolik: Evet! destere bana sahip oldu Çiğdem, senin samimiyetsiz sevgin adamı bana itti, karşısında şehvet pınarını görünce haliyle o pınardan bir avuç su almak istedi!
destere: Hııı mııı mı mıııı zıııı zıııı!!
Çiğdem-: Ulan başlarım senin pınarına suyuna ahhhhhhhh! (Önce destere'ye yumruk atar, yumruğun etkisiyle destere metrelerce ileriye uçar daha sonra dizi kolik'e yönelir, tam o esnada sokak sanati gelir)
sokak sanati: Arkadaşlar bir tabela gördüm hepiniz benimle gelin!
Çiğdem-: Ne tabelası şimdi sırası değil!
sokak sanati: Zaten acıktım, sinirim bozuk seni parçalamadan sözümü dinle! (Bağırarak) Çabuk!! (dizi kolik hızla sokak sanati'nın koluna girer, Çiğdem ve destere arkadan gelir)
Çiğdem-: Ben senin saçını başını yolup kendime fular yapmaz mıyım adi kadın! Bekle bekle....
sokak sanati: İşte burası... Tabelaya bakın!
dizi kolik: "Güvenli ve huzurlu bir hayat, zombilerin ulaşamayacağı rahat bir kasaba! 300 metre ilerde"
Çiğdem-: Buraya çok yakın! Bunca zamandır bu tabelayı nasıl fark edemedik?
sokak sanati: Artık sefil bir hayat sürmek zorunda değiliz! Hazırlanın, oraya gidiyoruz!
dizi kolik: Bir dakika, ya tuzaksa? Nasıl güvenicez?
sokak sanati: İyi ya hayatım bana yiyecek et çıkar şayet tuzaksa!

Çiğdem dizi kolik'e bakarak boğazını kesme işareti yapar, destere ise kızlardan uzakta yürümektedir. Çabucak toparlanarak yola koyulurlar...
----
Alevli çember hızlanarak küçülmeye devam etmektedir...
vadikızı: (Yakamoz-Asi'ye sarılır) Senin hakkını nasıl öderiz?
Yakamoz-Asi: Canım size feda olsun, siz feda ettiğim canı unutmayın yeter... (Grup üyeleri sarılır)
yatutarsa: Hazır mısın? (Hançeri çıkarır)
Yakamoz-Asi: Böyle bir şeye nasıl hazır olunur bilmem ama hazırım! (yatutarsa Yakamoz-Asi'nin elinden tutar)
denizz19: Durun!
yatutarsa: Ne oldu?!
denizz19: Ben... beni al, grupta hiçbir vasfım yok Yakamoz-Asi yaşça büyük size kol kanat gerebilir. Beni al evet beni al!
vadikızı: Bonişim! Olmaz, bırakmam seni!
denizz19: vadikızı'm lütfen zorluk çıkarma. (vadikızı'na sarılarak yatutarsa'nın yanına gelir Yakamoz ile göz göze gelirler, bir yandan da vadikızı hüngür hüngür ağlamaktadır)
Yakamoz-Asi: Gözünde kararlılığı görmesem engel olurdum ama belli ki istiyorsun..
denizz19: Evet, hadi bir an önce bitsin. (Yakamoz-Asi geri çekilir)
yatutarsa: Spiritus dunum hoc fragmen vobis in escam.. Audi vocem meam! (sesi gürleşerek) Audi vocem meam! Audi vocem meam!
denizz19: Ahhhhhh (Gözleri ve ağzından kanlar gelir, yere yığılır ve yerde debelenmeye başlar) Ahhhh!
RüzgarGülü: Bu kadar acılı olacağını söylememiştin!
vadikızı: Kuzucum kıyamam sana... (Bağırır)
yatutarsa: Cadılara! Kara büyü yapan cadılara, canını armağan ediyorum, herhalde gül atacak halleri yoktu!
denizz19: Nefes al ala... alamıyorum...! (Kısa bir süre sonra gözlerini yumar)
yatutarsa: Auxilium robore tuo! (Gözleri simsiyah olur ve kafasını gökyüzüne kaldırır, ellerini istem dışı iki yana açar) Auxilium robore tuo! (Bağırarak bu sözünü tekrarlar)
Yiğitt (ozgur2113): Ne yapıyor lan bu?! (Alevlerin arasından bakmaya çalışır ancak göremez, sesinden büyü yaptığını anlamıştır)

Kısa bir süre içinde ölen cadıların ruhlarıyla yaptığı büyü etkisini gösterir ve alevli çember söner, yatutarsa çevresine bakar ancak Yiğitt (ozgur2113) ortada yoktur.

RüzgarGülü: Şerefsiz kaçmış!
yatutarsa: Hadi, bir an önce dağılıp o herifi bulmalıyız!
pompy: Fazla uzağa gitmiş olamaz...
Yakamoz-Asi: Saçmalamayın artık savaş yok! Kuzeye gitmeliyiz, burada daha fazla duramayız.
yatutarsa: Biz bir şey yapmasak bile o boş durmayacak yine gelecektir!
vadikızı: Evet Deniz'in, Yiğit'in canı ortada mı kalacak. O adi herifi bulup öldürmeliyiz.
pompy: O zaman çiftlik evine geri döneceğiz?
yatutarsa: Evet.. Ancak bu sefer elimiz boş olmayacak!
RüzgarGülü: Ben burda kalacağım... Yani birinin burada kalması gerekmez mi?
yatutarsa: Peki sen burda kal! (Çevresine bir daha bakınır o esnada yerdeki kolyeyi görür, yerden alarak cebine koyar.)
Yiğitt (ozgur2113) ilerde bıraktığı arabasına binerek Tenebris'ın yanına gitmeye koyulur. Öfkelenmiştir, hem başarısız olduğu için hem de Tenebris'e güvennini boşa çıkmıştır.
Yiğitt (ozgur2113): Ahhhhh! (Arabayı durdurur, kolunun acıdığını fark eder, gömleğini çıkararak vücuduna bakar, vücudu adeta çürümüştür, her yeri mosmor hale gelmiş derisi dökülmüştür. Durumu görünce vaktinin az kaldığını anlar) Aman Tanrım! Ölüyorum!
----
Bully yürüye yürüye ana kamp bölgesine yaklaşmıştır, ancak sürekli takip edildiğine dair nedensiz bir his vardır içinde. Aslında hislerinde yanılmıyordur peşinde Dosi vardır, güçlerini geri alan Dosi sessizce Bully'i takip etmektedir, günlerdir peşindedir. En sonunda karşısında çıkma kararı alır.

Dosi: Bully! (Bully bu sesi kafasından duyduğunu sanıp aldırış etmez) Bully!
Bully: (Arkasına döner) Aman Allah'ım sen beni mi takip ediyordun!
Dosi: Ne olursun beni dinle! Tamam ben kötü bir insanım ama sana anlatacaklarım çok önemli!
Bully: Artık daha fazla yalan duymak istemiyorum anlamıyor musun?!
Dosi: Sen! Conditor ailesindensin! Lanetlisin Bully!
Bully: Ne diyorsun sen be! Saçmalama... Bırak peşimi, yine benim aklımı karıştırmana izin vermiyeceğim!
Dosi: Ensendeki dövme, laneti çağrıştırır!
Bully: Dövme mi?!
Dosi: Bully dediklerim doğru! Tamam bunca zaman sana doğruları söylemedim ama bu konuda yalan söylesem elime ne geçicek ki?
Bully: (Bu sözler karşısında az da olsa yumuşar ve merak etmeye başlar) "En başından anlat! Hafızamı kaybetmeden öncesini! Ben bunları biliyor muydum?!"
Dosi: Hayır! Laneti sana anlatacak kişi öldü...Yakın zamanda öleceksin Bully! Ölümün kara büyünün etkisiyle çok acı olacak! Üç büyük cadının gücüyle acı ve vahşet içinde öleceksin! (Bully bu sözler karşısında şok olur) Üzgünüm!

Bayram arasından önceki son yeni bölüm! YÜRÜYEN ÖLÜLER SALI 22.00
dizi kolik: Galiba geldik!
sokak sanati: Galibası mı var! İşte burası şu devasa kapıya bakın..
Çiğdem-: Güvenli bölgeyi bir dedikodudan ibaret sanıyordum, gerçekten de "kuzey"de hayat varmış!

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
aa tam foruma giricektim senaryonu gördüm okuyup öyle girdim @mrt-06 :A

@dizi kolik @sokak sanati destere ben bence çok iyi bir 4lü oluşturduk bölüme baya eğlence renk katmışız :A :A :A

@dizi kolik i yolamadım ama destereye oldu yine olan bir yumrukla uçurdum bu arada gücümde sanırım ben farkında olmadan güçleniyor @sokak sanati da döverim yakında :A

@ozgur2113 kaçmayı başarmış birisi şunu @Yiğitt in vucudundan çıkarsın yiğit oyüzden gelemiyor belkide foruma :F

ahh bu bully da başına gelmeyen kalmadı acıların çocuğu küçük emrah gibi oldu :A

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Hayır bir mesaj göndermedim. :A Bu arada harika at şimdiden duruma göre değiştirirsin. :D
"Kafa yorduğu için tam anlayamadım, tam anlayamadığım için kahroldum ve bütün bölümleri baştan okumaya ve bütün detaylarıyla anlamaya karar verdim" gibi bir mesaj anlamıştım ben :A
Attım, duruma göre değiştiririm :A:A:A

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
aa tam foruma giricektim senaryonu gördüm okuyup öyle girdim @mrt-06 :A

@dizi kolik @sokak sanati destere ben bence çok iyi bir 4lü oluşturduk bölüme baya eğlence renk katmışız :A :A :A

@dizi kolik i yolamadım ama destereye oldu yine olan bir yumrukla uçurdum bu arada gücümde sanırım ben farkında olmadan güçleniyor @sokak sanati da döverim yakında :A

@ozgur2113 kaçmayı başarmış birisi şunu @Yiğitt in vucudundan çıkarsın yiğit oyüzden gelemiyor belkide foruma :F

ahh bu bully da başına gelmeyen kalmadı acıların çocuğu küçük emrah gibi oldu :A
Harikasın. :D Hakikatten dayağı yiyen hep destere oluyor. :F

@sokak sanati'nın sana ayarına yorum yapmamışsın. :A

sokak sanati: Zaten acıktım, sinirim bozuk seni parçalamadan sözümü dinle! (Bağırarak) Çabuk!! (dizi kolik hızla sokak sanati'nın koluna girer, Çiğdem ve destere arkadan gelir)

"Kafa yorduğu için tam anlayamadım, tam anlayamadığım için kahroldum ve bütün bölümleri baştan okumaya ve bütün detaylarıyla anlamaya karar verdim" gibi bir mesaj anlamıştım ben :A
Attım, duruma göre değiştiririm :A:A:A
Yaaa bu yapılmaz ama. :mad: Emeğe saygısızlık yaptığın. :A

Baştan okumak mı? Delirdin herhalde. :eek: (Burdaki mesajı da çöz bakalım. :A)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Harikasın. :D Hakikatten dayağı yiyen hep destere oluyor. :F

@sokak sanati'nın sana ayarına yorum yapmamışsın. :A

hhahah aa ona gönderme yaptım zaten gücümün olduğunu @sokak sanati bilmiyor yakında onada haddini bildiricem :Z:Z:Z

@XanTier i bence sokak sanatina yedir DİS ATMIŞ :A :A :A

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061

"Delirdin herhalde"de çok bir gizli mesaj yok gibi, ama üstünde yazdığında eğey bir "gizli" mesaj var gibi hissediyorum :F:F

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
"Delirdin herhalde"de çok bir gizli mesaj yok gibi, ama üstünde yazdığında eğey bir "gizli" mesaj var gibi hissediyorum :F:F
"Delirdin herhalde" ama ne manada? :A Yani işkence mi ettirecen bana demek istiyorum yoksa "tabii ki okurum delirdin herhalde" mi demek istiyorum. :A

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Güzel bölüm olmuş. Güvenli bölgede çılgın şeyler olacak küçük bi savaş bekliyorum ama ben ve @Çiğdem- 'e karşı gelebileceklerini sanmıyorum. @dizi kolik 'te bize yardımcı olur oyunlarıyla.:Z

@Çiğdem- destere galiba dop. Baksana vurunca uçuyor.:A

@yatutarsa 'ların bölümünü okumam ne kadar kolay. Yarısını anlamıyorum zaten.:A

İyice Kırgın Çiçeklere bağladın. @Bully yanarak ölmüştü niye dirilttin tekrar ölecekse:F @mrt-06

@denizz19 geçmiş olsun. Sonunda bi işe yaradın zaten yüktün gruba. Zamanında iyi ki öldürmemişim seni bak işe yaradın:A @vadikızı 'nın tepkileri çok yapmacık geldi bana. Ayy bonişim, kıyamam sana ne ya çocuk ölüyor. İnsan kaçar yada bakmak istemez.:F