TVen Yürüyen Ölüler 12. Bölüm

Dizide en sevdiğiniz doğaüstü karakter(ler)?

• Kullanılan toplam oy
    16

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
ER1JLq.png

Previously on TVen's the Yürüyen Ölüler;
yatutarsa: En başından kötülüğü hissetmiştim, en başından bu evdeki kötü ruhu sezmiştim!
ozgur2113: Uzun zamandır yaşadığımız açlığın mükafatı olarak görüyoruz sizi.. (yatutarsa öfkelenir ve Latince bir cümle tekrarlamaya başlar)
yatutarsa: Per evacuans bloodsucking! Per evacuans bloodsucking! Per evacuans bloodsucking!
MasacRE-: Bu manyak da ne yapıyor böyle? (yatutarsa'ya doğru yönelir)
ozgur2113: Ahhhh ahhhh!!! (Odadaki bütün vampirler şiddetli bir ağrıyla yere yığılır)
Almila: Sen cadısın! (Acı içinde elleriyle başını kavrar)
yatutarsa: Per evacuans bloodsucking! Per evacuans bloodsucking! (RüzgarGülü'ne bakarak odadan çıkmaları için gözüyle direktif verir) RüzgarGülü Yiğit'e bakar ancak çok geçtir, nabzı atmamaktadır. Korkudan dolabın arkasına saklanan pompy ise çıkarak RüzgarGülü'nün yanına koşar.
RüzgarGülü: Acele etmeliyiz!
pompy: yatutarsa ile Yiğitt'i bırakamayız!
RüzgarGülü: Yiğitt öldü! yatutarsa biz gidene kadar burada kalmalı hadi gel benimle! (İkili hızla evin dış kapısına doğru koşar)
yatutarsa: Per evacuans bloodsucking!
ozgur2113: Aşağılık cadı ahhhh kes artık şunu!
MasacRE-: Ahhh beynim... beynim patlayacak! (Yerde debelenmektedir)
yatutarsa: Per evacuans bloodsucking! (Daha gür bir sesle)

Yerde debelenen vampirlerden Almila acıdan kendinden geçmiştir, gözlerinden ve burnundan kan akmaya başlar, kısa bir süre sonra ise tamamen tükenir. yatutarsa söylediği latince cümleyi bitirirerek hızla odadan çıkar. Evin kapısına doğru ilerler dışarıda RüzgarGülü ve pompy beklemektedir.

pompy: Sonunda geldin!
yatutarsa: Acele etmeliyiz... Büyünün etkisi uzun sürmeyecektir!
pompy: İyi de Yiğitt'in ölüsünü orada mı bırakacağız?
yatutarsa: Geri dönme şansımız yok, eğer dönersek bir değil dört cenaze çıkar buradan.. Büyü yapacak gücüm kalmadı, hadi! (Hızla koşarak geldikleri yöne doğru giderler)
RüzgarGülü: (Koşarken) Ulan herife deli, deli dedik harbiden cadı çıktı iyi mi?!
---
Büyünün etkisi yavaş yavaş geçmektedir.. ozgur2113 diğerlerinden büyük olduğu için daha güçlüdür ve daha çabuk kendine gelir. "Almila!!!!!" bağırtı sesiyle irkilir. Bu feryat Sedef'e aittir.

Sedef: Kızım... kızım Almila aç gözlerini! Ne yaptınız siz?! (Gözyaşları içindedir)
ozgur2113: İçlerinden biri cadıymış.. Bilmiyordum, affet beni!
Sedef: Sana ne demiştim? İnsan kanı yok demiştim demi?! Nefret ediyorum senden... Kızımız öldü! Senin yüzünden öldü!
ozgur2113: Yapma böyle ne olursun... (S.G.A.T., EFE UYSAL, MasacRE- de Almila'nın başına toplanır...)
Sedef: Değdi mi? Değdi mi he? Sırf insan kanı zevkiniz için değdi mi? Almila'nın laneti hepinizin üstünde olsun!
S.G.A.T.: Ne yaptık biz...
-----
dizi kolik: Aaaa ayyhhh ahh inanmıyorum Çiğdem?! Destere?!
destere: (İç sesiyle) Aman Allah'ım bu kıza ne olmuş böyle! Bu ne endam bu ne güzellik!
Çiğdem-: Iyyy nerden çıktı bu kız? (dizi kolik Çiğdem ve destere'yi öperek sarılır, oldukça samimidir)
dizi kolik: Sizi gördüğümüze çok sevindik, sokak sanati gelsene!
Çiğdem-: sokak sanati mı?!
sokak sanati: Özledin mi beni gülüm..
Çiğdem-: Daha yeni sıçan yakalamıştım, aslında bakarsan günde birkaç kez sıçan görebiliyorum yani özletecek kadar olmuyor yoklukları!
sokak sanati: Hahahaha adı üstünde sıçan! Nerede olacağını iyi biliyor hayvancağızlar!
dizi kolik: Bırakın şu sıçan muhabbetini... Bakın yol yorgunuyuz hazır sizi de gördük birkaç gün eşlik edeceğiz!
destere: Memnuniyetle başımın üzerinde yerin var yani yeriniz var. (Çiğdem bakar) Yanii neyse ben odun topluyordum... Hoş geldiniz!
Çiğdem-: Sadece iki gün... Daha fazlası yok! (Çadıra doğru ilerler)
sokak sanati: Tamam prensesim iki olsun. (Sırıtır)
dizi kolik: Sokak, çok eğleneceğiz!

___YÜRÜYEN ÖLÜLER 12. BÖLÜM (Ölü Bedendeki Ruh)___
yatutarsa'nın büyüsüyle ölen kızını kaybetmesinin acısını yaşayan ozgur2113 ailesi ile birlikte Almila'yı gömer. Eşi Sedef adeta yıkılmıştır, Özgür'ü bu olay yüzünden suçlamaktadır, kızının onun hatası yüzünden öldüğünü düşünmektedir.

Sedef: İşte son... Yaptıklarının faturasını toprak sana kesti, kızımızı aldı bizden...
ozgur2113: Hayatım, yapma ne olursun! Bak, bunun bedelini ödeyecekler söz veriyorum!
Sedef: Yüreğim soğuyacak mı sanıyorsun? (Yanından uzaklaşmaya çalışır ancak Özgür sıkıca tutarak Sedef'e sarılır.)
ozgur2113: Hepsi bedelini ödeyecek, kızımızı öldürmenin bedelini ödeyecekler... (Sedef'in yanından ayrılır)

Özgür eski dostu Tenebris'in yanına gider, kendisi uzun yıllardır yaşayan bir cadıdır ve oldukça güçlüdür.

ozgur2113: Seninle acil konuşmam gerekiyor...
Tenebris: Ooo Özgür bey siz buralara gelir miydiniz?
ozgur2113: Bu sefer kendim için gelmedim, kızım... kızım öldü. Bir cadı tarafından öldürüldü intikamını almam lazım, kızım onların yüzünden öldü!
Tenebris: Peki ne istiyorsun benden?
ozgur2113: Eğer onların yanına sızarsam hepsini kolayca halledebilirim ancak beni gördüler yanlarına sızmam imkansız..
Tenebris: Anlaşıldı! Ancak büyüyü yapabilmem için ölü bir insan bedeni gerekiyor..
ozgur2113: İyi de nereden bulacağım. (Biraz düşündükten sonra Yiğitt aklına gelir, ölüsünü evinin yakınlarına gömmüşlerdir) Birisi var!
Tenebris: O halde getir onu buraya! (ozgur2113 hızla evden çıkar)

------
Kısa sürede alevler tüm evi sarmıştır, Dosi dumanın etkisiyle bayılır, Bully ise kelepçeli halde kıvranmaktadır. Bir yandan alevlerin sıcaklığını tüm bedeninde hissederken diğer yandan da demirlerden kurtulmak için çabalar. Yerde yatan Dosi'nin cebindeki anahtarı fark eder, eliyle uzanmaya çalışır kendini oldukça zorlar ve anahtara ulaşır.

Alevlerin etkisiyle evin tahtaları yere düşmeye başlar, Bully panikle tek tek anahtarları dener ve üçüncü anahtar kilidi açar, hızla kilitlerden kurtulur. Tam çıkacakken yerde yatan Dosi'ye bakar, Bully her şeye rağmen içindeki iyi insanın sesini dinler ve onu evin dışına taşır.

Bully: Ben senin gibi canavar değilim Dosi, ömür boyunca bu utançla yaşayacaksın! Elveda...
Dosi: (Gözlerini yavaş yavaş açar) Bully... (kısık sesle) söylemem gereken önemli bir şey var!
Bully: (Arkasına döner) Ne söyleyeceğin umrumda değil, artık daha fazla yalan dinleyemem. Hoşçakal... (Bully hızla evden uzaklaşır)
Dosi: Hayır... bu sefer doğruyu... (nefes nefese kalmıştır) Bully sen, sen....
- Flashback -
Bully yorgun düşmüş ve odadaki kanepede yatmaktadır, Dosi Bully'i izlemektedir, yavaşça elleriyle kafasını okşar, o esnada Bully'nin ensesinde bir dövmeyi fark eder.
Dosi: Bu da ne böyle?! (Yakınlaşarak bir daha bakar) Aman Tanrım bu sembol... Sen o ailedensin! Conditor ailesi! (İleriki bölümlerde anlatılacak)

-----
Kamp alanında dizi kolik ve destere sohbete dalar..

dizi kolik: destere destere! Ahhhh yardım et...
destere: Ne oldu? (Dizi kolik üzerindeki pantolonu çıkararak yarasını gösterir)
dizi kolik: Çok kanıyor... Canım acıyor, ahhh! (destere dizi kolik'in pantolunu çıkarmasıyla bir anda heyecanlanır ve ne yapacağını şaşırır)
destere: Şeyyyy, be beb bebebb bben ben, ilaç getireyim! (dizi kolik destere'yi tutar)
dizi kolik: İlaca gerek yok.. (destere'nin elinden tutar ve yarasının olduğu kısma getirir, destere daha da heyecanlanır)
destere: Ama bebe bbebbb bbbbe beee?!
dizi kolik: Evet bebeğim hahah!
destere: Amanın amanın, Çiko görürse çok yanlış anlar!
dizi kolik: Öp beni!
destere: Ne neyyyy?!
dizi kolik: Öp beni dedim seksy köpek!

Kampın önünde ise sokak sanati ile Çiğdem konuşmaktadır.

sokak sanati: Kız Çiğdem dizi kolik ile destere'ye nereye kayboldu? Demin burdalardı..
Çiğdem-: (Çevresine bakınır) Ayyy harbiden nerdeler?!
sokak sanati: Senin oynak sevgilin Esra'ma sulanıyor olmasın!
Çiğdem-: Ne diyorsun sen be! destere peşimden kilometrelerce yürüdü evet başta tanışmamız iyi olmadı ama zamanla bana aşkını kanıtladı, ondan yana şüphem yok...
sokak sanati: Ahhh yapma dersin Mecnun'dan bahsediyorsun, destere bu! Düşün sen bile iki kırıtıp tavlamışsın ahaha!
Çiğdem-: Hadi ya "bile" he, sen önce kendi çıktığın kıza bak! Her yeri ayrı oynuyor hele itici gülmesi yok mu? Beynimi tırmalıyor!
sokak sanati: Meşhur kıskançlık krizlerine girmişsin belli, hadi gel benimle bakalım o halde!
Çiğdem-: Geliyorum ulan, utanacaksın!
sokak sanati: Göreceğiz!

sokak sanati ve Çiğdem kampın arka tarafına doğru ilerlerken dizi kolik destere'yi daha da tahrik etmeye başlar en sonunda destere dayanamaz ve dizi kolik'in üzerine atlar.

dizi kolik: destere!
Çiğdem-: Bu sesler de ne böyle?! (Çiğdem koşmaya başlar, sokak sanati da peşinden gelir)
destere: Yarana merhem olacağım!
dizi kolik: Ol yiğidim...!

- Flashback -
dizi kolik:
sokak bak ne diyorum bunlara bir oyun oynayalım!
sokak sanati: Ne oyunu..
dizi kolik: Kamp alanında en nefret ettiğim kız buydu.. Ukala, kendini beğenmiş hareketleriyle kendini diğer kızlardan üstün görüyordu hatta kendine kraliçe diyordu! Şimdi o havalı Çiğdem'in havasını alma vakti, belli ki destere ile yakınlaşmışlar. onu elinden alacağım, destere beni ona tercih edecek ve böylece kendinin ne kadar sünepe olduğunu fark edecek..
sokak sanati: Peki benim bundan eğlencem ya da çıkarım ne olacak?
dizi kolik: (sokak sanati'na yaklaşarak) Bir süre sonra acıkmış olacaksın, destere gibi etli butlu biri sana şahane bir mükafat olabilir!
sokak sanati: Sen muhteşem bir detaysın! (Gülümseyerek dizi kolik'le öpüşürler)

------
Yiğitt'in ölü bedeneni gömdükleri yerden çıkarıp arabasının kasasına atan ozgur2113 Tenebris'in yanına geri döner; "Getirdim!" (Cesedi arabanın arkasından çıkararak Tenebris'in evinin mahzenine indirir, bu mahzen evin altında gizli bir bölmedir içerisi devasa mumlardan oluşmaktadır) Yiğit'in cesedini odanın tam ortasına koyar ve geri çekilir.

Tenebris: Demek beden bu... Sana işaret ettiğimde bu sembolün içine gireceksin.
ozgur2113: Tamam!
Tenebris: Mortuum ad vitam, mortuum ad vitam! (Sesi gürleşir) Intrare corpus spiritus, Intrare corpus spiritus! .... (ozgur2113'e yaklaşarak elinden tutar)

ozgur2113 Tenebris'in elinden tuttuğu anda irkilir ve kısa bir zaman içinde yere yığılır...

- 5 Dakika Sonra -

Tenebris yerde yatan iki bedenin çevresinde dönmektedir, ağzından yine Latince cümleler çıkar "Mutata sint animarum! Auxilium maleficis..." Yerde yatan Yiğitt ani bir hareketle gözlerini açar; "Tenebris!"

Tenebris: İstediğini yaptım artık gerisi sana kaldı Özgür, ancak fazla zamanın yok ruhun Yiğit'in bedeninde olabilir ancak beden ölü, zamanla çürümeye başlayacak yani bir an önce işini halledip dönmen gerek, kendi bedenine kavuşmak için! Aksi takdirde o bedenin içinden seni kurtaramam!
Yiğitt (ozgur2113): İşim uzun sürmeyecek kısa zaman sonra döneceğim, teşekkürler eski dostum. Ancak senin gücüne ihtiyacım var keşke sen de benimle gelebilsen, onlara en ağır ölümü yaşatmak istiyorum anlıyor musun!
Tenebris: (Cebinden bir kolye çıkarır ve Yiğitt (ozgur2113)'e verir) Bunu yanına al, ben buradan ayrılamam ama bu kolye bizi birbirimize bağlayacak!
Yiğitt (ozgur2113): Nedir bu?
Tenebris: Sen yanından ayırma, vakit geldiğinde avucunun içinde sıkıca kavra. Sonrası bende! (Gülümser)

Dizinin evreninde geçen doğa üstü yaratıklar hakkında bilgiler;
giphy.gif
tumblr_mrjos5qYdE1rmuqh2o4_250.gif
latest
gareth.gif
ZOMBİLER
Düşünme yetileri yok, sadece insan etine ihtiyaçları var. Isırdıkları anda insanlara bulaştırdıkları virüs ile öldürebilme yetenekleri var.
VAMPİRLER
İnsan ve hayvan kanları ile beslenen vampirler, aynı zamanda insanların düşüncelerini değiştirme yani insanlarla göz teması kurarak istediklerini yaptırma yetenekleri vardır.
.
CADILAR
Gücünü doğadan ve ölmüş cadıların ruhlarından alan bu doğa üstü yaratıklar mistik güçlere sahiptir. Büyü ve düşünce gücüyle istediklerini yapabilirler.
.
SOKAK SANATİ
Doktor turkuazz'ın geliştirdiği APZ15K maddesiyle insani özelliklerinin bir kısmını yitirdi, beslenmesi için insan eti gerekli ve beslenmediği takdirde beyin fonksiyonlarını hızla yitirip bir zombiden farkı kalmıyor.
.
YÜRÜYEN ÖLÜLER'İN YENİ BÖLÜMÜNDE; (13. Bölüm Cumartesi 22.00'da!)
vadikızı: Tamam ben eşyaları toplayayım o zaman. (Arkasına döner ve karşısında gördüğü kişi onu şok eder) Aman Allah'ım! Aman Allah'ım! Ama siz öldü demiştiniz?!
RüzgarGülü: Ne diyorsun sen? (Arkasını dönünce şaşkınlıktan yüzü bembeyaz olur) Bu imkansız! yatutarsa, pompy! (Koşarak gelirler)
yatutarsa: Yiğit?!

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Yorumunu bekliyorum. :Z Anketi de unutma. :A
aaa çok güzel olmuş @dizi kolik @destere mi etkisi altına alıp benden uzaklastırıcak sonrada @sokak sanati na yedirecek :eek::eek::eek:

ne ara destereyle bulustuk sorumada Çiğdem-: Ne diyorsun sen be! destere peşimden kilometrelerce yürüdü evet başta tanışmamız iyi olmadı ama zamanla bana aşkını kanıtladı, ondan yana şüphem yok... bunla tatmin oldum :A

@Yiğitt hortladı ama @ozgur2113 yiğitin içine girmiŞ :eek::eek::eek:

ankette @sokak sanati dedim en iyi yaratık dizideki :F :F :F

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
aaa çok güzel olmuş @dizi kolik @destere mi etkisi altına alıp benden uzaklastırıcak sonrada @sokak sanati na yedirecek :eek::eek::eek:

ne ara destereyle bulustuk sorumada Çiğdem-: Ne diyorsun sen be! destere peşimden kilometrelerce yürüdü evet başta tanışmamız iyi olmadı ama zamanla bana aşkını kanıtladı, ondan yana şüphem yok... bunla tatmin oldum :A

@Yiğitt hortladı ama @ozgur2113 yiğitin içine girmiŞ :eek::eek::eek:

ankette @sokak sanati dedim en iyi yaratık dizideki :F :F :F
Teşekkürler ablam. :bhr: Sonunda tatmin oldun o kısıma ama ara ara detaylar var yine, pat diye olmadı dediğin gibi eklemeler yaptım. :A

Bu içine girme olayı güzel oldu devamı da çok güzel. :F

:A:AYaw nasıl diyimm az çektirmedi bana yemeği olacaktım az daha
10 bölümün sonunda kurtuldun şükür ki. :F

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,091
Puanı
1,060
Teşekkürler ablam. :bhr: Sonunda tatmin oldun o kısıma ama ara ara detaylar var yine, pat diye olmadı dediğin gibi eklemeler yaptım. :A

:kiki::kiki:yaa evet biran hiç kurtulmucam sanıyordum şaka bir yana @sokak sanati canavar olması güzeldi ya

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Şimdi @Yiğitt kendisi değil sanırım yanı bedenini @ozgur2113 kullanıyor ölmüş oğlanın bedenini rahat bıraksalar bari :F

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061