destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x10. bölüm

güzeldi bir çok yerini anlamakta zorluk yaşasamda dizide deriin bir felsefe yattığı kesin :)
william meğerse
oymuş ? yani morukmuş zaman william ı pörsütmüş ama doloresim taş gibi :)

ford amcamız kendisine bir dünya yaratmış oynaşıp duruyor evsahipleri tam bir kısır döngü içinde
madem ne yaparlarsa yapsınlar fordun plan ve projesinden dışarı çıkamayacaklar
o zaman bunca çaba niye benim dediğim gibi evsahipleri olayı bir western e çevirsede daha basit hayatları izleyebilsek bizede yararı dokunmazmı ? :) hem yıpranmamış oluruz izlerken

şimdi burdaki kısırdöngünün devamını tahmin edebiliyorum
ford finalde öldüğüne göre ev sahipleri bilinçlendikçe arnoldun ve fordun kurduğu temel üzerinden yeni yeni proğramlar gerçekleştirecekler ama ilk tohumu atan arnold la ford olmaya devam edecek gibi

sezon finalindeki güzel sahnelerden biri doloresin
siyahlı adamı evire çevire dövdüğü

ve doloresin
ford un kafasını patlattığı sahneydi :)

miyavvın
tren yolculuğu ise çıkmazla sona ereceği belli bir sahneydi o labirenti terketmek mümkün değil nasıl olsa kaçış yok zaten bernard söylemişti senin şeeettiğiminin modelini değiştirmişler kaçacaksın böyle böyle...dedi. ama sonunda kıvırıp döneceksin demeyi unuttu :)

olayın felsefi boyutuna gelirsek arnold amcamız bilince ulaşmak içe dönük varyasyonlarla mümkün olur diyor ve bilince ulaşılacak yolun piramit şeklinde dışa dönük değil labirent şeklinde içe dönük olduğunu iddia ediyor ? yani iç benliğimize yapacağımız yolculuk tüm cevapları bulmamıza yol açar diyor? güzel diyor helal olsun :)

ford amcamızda trende fortçuluk yapmaktan bıkmışki :) bende felsefe patlatayım diyerekten olayı değişik şekilde elliyor :) . ..bilinç tanrıdır demeye getiriyor. hadi ona da hak verelim bunca zaman o saçı boşuna ağartmadı ya, diyorsa bir bildiği vardır :)

S01B10 (sezon finali)

Gerçekten muazzam bir diziydi. Evet sıkıcıydı, ağır ilerliyordu, çok bilmeceli bulmacalı ilerliyordu ama son 3 bölüm harika toparladı ve seyrine doyum olmaz bir iş çıkarmişlar. Westworld'ten ayrılan trene binenlere mendil sallıyorum :A

Siyah giyen adama çok şaşirdim. Hikayenin anlatiş tarzi da güzeldi.

Maeve robot değil gerçek bir insan artık. Annelik duygusunu da kapmiş.

Ford'un kendi sonunu hazırlması o resital filan nesillerce anlatılmalı :X Ford'un sezon başından beridir söylediği "şiddetle başlayan hazların sonu şiddetle son bulur"dan sezon finalinin böyle olacağini kestiriyordum.

2.sezonda nasıl olacak? sadece robotlar arasında mı gececek merak ettim.

2.sezonu spoi içinde yazdiğim sebeplerden dolayı merak ediyorum ama ilk sezon gibi sabır gösterirmiyim bilmiyorum. Fragmanlarla gaza gelirsem 2.sezona da devam edicem.

9/10
o trene yetişmek isterdim sağlığımla oynadılar resmen :))

Son düzenleme:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x10. bölüm

güzeldi bir çok yerini anlamakta zorluk yaşasamda dizide deriin bir felsefe yattığı kesin :)
william meğerse

ford amcamız kendisine bir dünya yaratmış oynaşıp duruyor evsahipleri tam bir kısır döngü içinde
o zaman bunca çaba niye benim dediğim gibi evsahipleri olayı bir western e çevirsede daha basit hayatları izleyebilsek bizede yararı dokunmazmı ? :) hem yıpranmamış oluruz izlerken

ford finalde öldüğüne göre ev sahipleri bilinçlendikçe arnoldun ve fordun kurduğu temel üzerinden yeni yeni proğramlar gerçekleştirecekler ama ilk tohumu atan arnold la ford olmaya devam edecek gibi

ve doloresin

miyavvın
tren yolculuğu ise çıkmazla sona ereceği belli bir sahneydi o labirenti terketmek mümkün değil nasıl olsa kaçış yok zaten bernard söylemişti senin şeeettiğiminin modelini değiştirmişler kaçacaksın böyle böyle...dedi. ama sonunda kıvırıp döneceksin demeyi unuttu :)

olayın felsefi boyutuna gelirsek arnold amcamız bilince ulaşmak içe dönük varyasyonlarla mümkün olur diyor ve bilince ulaşılacak yolun piramit şeklinde dışa dönük değil labirent şeklinde içe dönük olduğunu iddia ediyor ? yani iç benliğimize yapacağımız yolculuk tüm cevapları bulmamıza yol açar diyor? güzel diyor helal olsun :)

ford amcamızda trende fortçuluk yapmaktan bıkmışki :) bende felsefe patlatayım diyerekten olayı değişik şekilde elliyor :) . ..bilinç tanrıdır demeye getiriyor. hadi ona da hak verelim bunca zaman o saçı boşuna ağartmadı ya, diyorsa bir bildiği vardır :)

Doleres'iz mi gidecektin ey vefasız:bağır: artık çıkış yok kaldın 2.sezona da :A

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x10. bölüm

william meğerse

ve doloresin

miyavvın

40 tane spoiler kutucuğu açmışsın, sakalda hırkada kemerde devenin sidiğinde dünyanın varoluşunu arıyoruz foktaki boncuk gibi. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Doleres'iz mi gidecektin ey vefasız:bağır: artık çıkış yok kaldın 2.sezona da :A
sizinle devam ettiğim için ne kadar sevinçliyim anlatamam :)) allahtan bir yıl ara vermişler ? ama yeterli bir ara değil böyle kaliteli bir dizi için ? aslında şöyle bir on onbeş yıl ara verselerdi daha iyi olurdu bu kadar felsefe biriktikçe değer kazanır, ikinci sezonu 2048 de yayınlasalar daha mükemmel olurdu :)

40 tane spoiler kutucuğu açmışsın, sakalda hırkada kemerde devenin sidiğinde dünyanın varoluşunu arıyoruz foktaki boncuk gibi. :)
tek spoiler yetersiz kaldı duygularımı dökemedim bir tanesinde? ruh halimi yansıtıyor spoiler bolluğu :) hangi spoiler kuıtucuğuna saklanacağımı şaşırdım :)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1x10

Vay anasını ne finaldi be.

Siyahlı'nın William olduğunu geçen bölüm sonunda da belli etmişlerdi zaten ama bu bölüm artık net olarak gösterildi. Anlaşılmayan hiçbir nokta kalmasın istemişler sanırım Lost gibi sezonlar boyu süründürmeyip sezonun sonunda akıllardaki soru işaretlerini cevaplayarak ama gelecek sezonu da merak ettirecek şekilde tamamlamışlar.

Dolores'in Wyatt çıkması sürpriz oldu. Siyahlı'nın sezon boyunca aradığı adam burnunun dibindeymiş meğerse :) Labirent de konuklar için değil deyip duruyorlardı, onun da nedeni belli oldu. Labirent hostların kendi bilinçlerine kavuşmaları için oluşturulmuş bir oyun denebilir. Ayrıca labirentin şekli de Arnold'un oğlunun oynadığı oyunmuş o da şaşırttı :D

Son olarak bölümün asıl bombasına geleyim. Bütün bunların Ford'un hikayesi olması...
Robotların kendi bilincine kavuşup özgürleştirilmesi için her adımını özenle oluşturduğu hikayesiyle yıllar önce Arnold'un yapamadığını yaptı ve son olarak Dolores'e kendini öldürttü. Maeve'in de kodunda anakaraya ulaşacağı yazmasına rağmen geri dönüp trenden inmesi amacına ulaştığını kanıtlar nitelikteydi.

10/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x6

Tekrar şans vereyim dedim oldukça olumlu bir gözle başladım ama yok yani olmuyor. Cidden kötü dizi, çok kötü. Bu kadar soğuk atmosfer, sıkıcılık yok yani açıklanamaz. İnsanların içini kapatıp, hayata küstürmek, can sıkmak için çekilmiş. Tüm konuşmalar o kadar yapay ki yani o kadar olur. Bu bölüm dizinin tek izlenebilir karakteri olan Dolores'i de koymamış vicdansızlar. :(

4/10

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Dizi hakkında tek korktuğum tüm bir sezonun Dolores'in rüyası çıkması. :D Umarım yaşanmaz böyle bir şey.

Siyah Adam'ın karizmasına diyecek tek bir kelime bile yok. 2. sezonda umarım avatar ve duvar kağıdı çeşitliliği sağlar bana.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
@MEnes izle artık şu diziyi ya, nisanda yeni sezon gelecek katıl bize sen de senin gibi bir yorumcuya ihtiyacımız var :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
@MEnes izle artık şu diziyi ya, nisanda yeni sezon gelecek katıl bize sen de senin gibi bir yorumcuya ihtiyacımız var :A
Harbi la dizi 2016'da çıkmış. 4 bölüm yorumunu yapmışım, aslında bölümleri tekrar izlemeden buradaki yorumları falan okurum aklıma gelir heralde. 5. bölümden devam ederim edersem. :A En baştan başlamaya üşenebilirim. Nisan'a kadar yetişeceğimi düşünüyorum. Şu Oscar filmleri geçsin bi önümü göreyim sonrası kolay. :A Sana attığım listedeki dizilere giriş yapacağım. La Casa de Papel'le yabancı dizilere geri dönüşümü yaptım artık, gerisi gelir. :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Harbi la dizi 2016'da çıkmış. 4 bölüm yorumunu yapmışım, aslında bölümleri tekrar izlemeden buradaki yorumları falan okurum aklıma gelir heralde. 5. bölümden devam ederim edersem. :A En baştan başlamaya üşenebilirim. Nisan'a kadar yetişeceğimi düşünüyorum. Şu Oscar filmleri geçsin bi önümü göreyim sonrası kolay. :A Sana attığım listedeki dizilere giriş yapacağım. La Casa de Papel'le yabancı dizilere geri dönüşümü yaptım artık, gerisi gelir. :A
Kaldığın yerden devam et bence de, zaten ilk bölümleri sıkıcı biraz tekrar soğuma diziden sonra :A Dizi oradan sonra açılıyor. Özellikle 7'den sonrası efsane. O zaman en geç Oscarlar dağıtıldıktan sonra başlamanı bekliyorum :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Kaldığın yerden devam et bence de, zaten ilk bölümleri sıkıcı biraz tekrar soğuma diziden sonra :A Dizi oradan sonra açılıyor. Özellikle 7'den sonrası efsane. O zaman en geç Oscarlar dağıtıldıktan sonra başlamanı bekliyorum :A
Tamam tamam yetişeceğim muhakkak. Şimdi amacım 4 Mart'a kadar en az 10 film izlemek. Sonrası Allah kerim Dark'ı da izleyeceğim. Ve listemde olan bir çok diziyi de. :A Hele Better Call Saul içimde ukte kaldı. Breaking Bad manyağı olarak nasıl hala izleyemediğimi düşünüyorum. yetişeceğim kısmetse bir çok diziye. :A

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
s01e01
Yıllardır aradığım diziyi bulmuş gibiyim. Bugüne kadar kimsenin önermemiş olması da üzücü, tamamen tesadüfen buldum diziyi. Birkaç saat önce Twitter'da ikinci sezon afişini görünce hemen izlemek istedim. İyi ki de izlemişim.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
s01e01
Yıllardır aradığım diziyi bulmuş gibiyim. Bugüne kadar kimsenin önermemiş olması da üzücü, tamamen tesadüfen buldum diziyi. Birkaç saat önce Twitter'da ikinci sezon afişini görünce hemen izlemek istedim. İyi ki de izlemişim.
Bilim kurgu olunca hiç ilgini çekeceğini düşünmemiştim:X 2.sezona yetişirmisin?

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
s01e01

Daha ilk bölümden bu kadar etkilendiğine göre sezon finali bölümüne muhtemelen 10/10 verirsin puan olarak. Dizinin kurgusu muazzam ve bölümler ilerledikçe daha da muazzam bir hal alıyor.