destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
hahaha aa sus beee zaten senin niyetinin pekte iyi olduğu söylenemez :A :A :A

benim senin hakkındaki niyetlerim hep güzeldi ama senin benim hakkımdaki niyetin çok pismiş yeni öğrendim :)) senden uzak durmak en iyisi bir gün gelir kadınları anlama testine sokarsın bizi hiç yoktan kötü yola düşeriz :))

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Dün ben de okumuştum, hatta seni de etiketleyecektim ama iğrenç bir olayın üstünden geyik yapmak yakışmaz diye vazgeçtim. :)
bende ilk başta öyle düşündüm taşındım ama dedim geyiğin iyisi kötüsü olmaz her türü makbuldur dedim ve buraya koymaya karar verdim:) konu açmayı beceremediğimiz için anca bu kadar oldu :))

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
bende ilk başta öyle düşündüm taşındım ama dedim geyiğin iyisi kötüsü olmaz her türü makbuldur dedim ve buraya koymaya karar verdim:) konu açmayı beceremediğimiz için anca bu kadar oldu :))
Bazıları içinde biriktirdiği için artık konuşmak içindekini boşaltmak için paylaşıyor, bazıları da böyle bir iğrenç olaydan prim yapmak istiyor. Hangisi iyi niyetle hangisi şöhret için yapıyor bilemeyiz tabii. Sence şimdi niye açıklıyorlar?

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bazıları içinde biriktirdiği için artık konuşmak içindekini boşaltmak için paylaşıyor, bazıları da böyle bir iğrenç olaydan prim yapmak istiyor. Hangisi iyi niyetle hangisi şöhret için yapıyor bilemeyiz tabii. Sence şimdi niye açıklıyorlar?

kesinlikle haklısın bu tarz şeyler neden normal zamanlarda gündeme gelmez haber olmazda böyle zamanları bulur :) kızın başına gelen iğrenç olsada açıklamanın zamanına bakılırsa reklam kokan hareketler bunlar :)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1x3

İlk iki bölüme göre biraz zayıf buldum. Ama yine ilgi çekici kısımlar vardı tabi.

Teddy Dolores'e atış talimi yaptırmak istediğinde Dolores tetiği çekemiyordu. Yani silah kullanmaya programlanmamış. Ama ona rağmen defalarca kez gördüğümüz sahnenin sonu bu sefer farklı bitiyor ve önceki anılarını hatırlayınca karşısındakini öldürüyor. Yine başka bir robotta yıldızları taşa çizmiş, kafasına kayayı vurarak da kendini öldürdü. Programlarının dışına çıkışları hızla devam ediyor.

Bir de Ford'un eskiden ortağı olduğunu öğrendik. Oradan da bir şeyler çıkacaktır mutlaka.

7/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x3

İlk iki bölüme göre biraz zayıf buldum. Ama yine ilgi çekici kısımlar vardı tabi.

Teddy Dolores'e atış talimi yaptırmak istediğinde Dolores tetiği çekemiyordu. Yani silah kullanmaya programlanmamış. Ama ona rağmen defalarca kez gördüğümüz sahnenin sonu bu sefer farklı bitiyor ve önceki anılarını hatırlayınca karşısındakini öldürüyor. Yine başka bir robotta yıldızları taşa çizmiş, kafasına kayayı vurarak da kendini öldürdü. Programlarının dışına çıkışları hızla devam ediyor.

Bir de Ford'un eskiden ortağı olduğunu öğrendik. Oradan da bir şeyler çıkacaktır mutlaka.

7/10

ilgi çekici kısımlar hiç bitmiyor zaten o yüzden devam ediyoruz o kısımlarda olmasa tümden işkenceye döner :))

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1x4

Her zamanki gibi ağır bir bölümdü :)

Maeve ilerleme kaydetti. Daha önce karnından vurulduğunu hatırlaması ve o bölgeyi Hector'a kestirtmesi sonucu karnından kurşunu çıkarttı. Aynı zamanda görevlileri de hatırladı ama bu ilk kez yaşanmıyormuş zira daha önce de defalarca kez resimlerini çizip saklamış. O yüzden ne bulursa bulsun her seferinde hafızasının sıfırlanması sıkıntı oluyor.

Siyahlı adam da diziye az da olsa aksiyon katıyor. O da olmasa hepten diyaloglar içinde kaybolacağız :D Bu bölümde de Hector'u hapisten çıkarması dövmenin anlamını öğrenmesi ve Wyatt'a ulaşacak olması iyiydi.

Ford'un da Bernard'ın sevgilisiyle olan sahnesi güzeldi. Ford oranın yaratıcısı olduğunu, konukların da her şeyine hakim olduğunu gösterdi kadının küçükken oturduğu sandalyeye kadar bilerek. Bernard'ın da robot olduğuna dair bir ipucu verildi. "Onunla dikkatli ol, hassas bir yaratılışı var" dediği cümlesinden öyle bir anlam çıkarılabilir. Belki de bu ortaya çıkmıştır bile ilerideki bölümlerde ben en iyisi şu kalan bölümleri tamamlayıp sezon finaline yetişeyim size :D

7/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1x5

Bu bölüm güzeldi işte. Şu ana kadarki en iyi bölüm diyebilirim.

Siyahlı adam ile Ford buluştular. Sırf bu bile bölümü iyi yapmaya yetiyordu. İki ustayı karşılıklı izlemek keyifliydi. Labirent-Ford-Siyahlı-Arnold eksenindeki olaylar şu ana kadar en ilgi çekici kısımları dizinin. Arnold kim labirentte ne var gibi soruların cevabını merakla bekliyorum :)

William, Dolores'li kısımlar da güzeldi. Heyecanlı geçti oyunun ileriki aşamalarına doğru gidiyoruz anlaşılan :) Ayrıca Prison Break'den Bellick'i görmek de hoş oldu :)

Maeve de baya uyanık bir robot çıktı. Zayıf halkayı buldu istediği zaman uyandı ve şimdi onu sıkıştırmaya çalışacak :D

8.5/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1x6

Yine güzel bir bölüm. Sezon finaline yaklaştıkça iyi bölümler gelmeye başladı.

Gizli bir bölgede Ford'un çocukluğu ve ailesinden oluşan eski robotlardan çıktı. Yalnız babası olarak tanıttığı kişiyi daha önce Arnold diye göstermiş bir fotoğrafta. Ayrıca kalan eski robotların sadece oradakiler olduğunu söyledi Bernard'a ama çok daha fazlası varmış. Ford'un sakladığı yalan söylediği baya şeyler var. Zaten Arnold gizemi de devam ediyor. Dışarıya bilgi sızdırmada Theresa'nın parmağı çıktı. Arkasında bir şekilde Arnold da çıkacak gibi. Robotların kulaklarına fısıldayan sesin de Arnold olduğunu söylüyorlar çünkü.

Teddy'i ilk defa bir işe yararken gördük. Adam sonunda ölmedi ve oradaki onlarca askeri katletti :D Siyahlıyı da ilk kez zor duruma düşerken gördük, oyun epey zorlaştı :)

Maeve baya ilerleme kaydetti. Delos'un içerisini gördü. Kendi zekasını da fulletirdi adamlara :) Yalnız her yeri gezipte kimsenin dikkatini çekmemesi ilginçti. Orada çalışan herkeste robot mu acaba?

8/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1x7

Çok iyi bölümdü. İlk bölümleri atlatınca dizi bambaşka bir şeye dönüştü.

Kurulun ve Theresa'nın Ford'u yıkma planları ellerinde patladı. Ford zaten daha önce Theresa'yı uyarmıştı buranın tanrısı olduğunu söylemişti ona. Nitekim bu bölümde bunu kanıtladı, her şeyin kontrolü altında olduğunu gösterdi. Bernard'ın robot olduğu az çok tahmin ediliyordu ama bunu müthiş bir sahne ile verdiler. Hangi kapı? deyince kafalarda ampuller yandı :D Yeni bir robot üretiliyordu aşağıda. O da ölen Theresa'nın yerine geçer muhtemelen. Bernard da Arnold'un yerine yapılmış robot olabilir tabi.

Maeve iki çalışanı kontrolü altına alarak çıkışı hedefliyor ama Bernard bile robot çıktıktan sonra o ikisinin robot olması da şaşırtmaz. Dolayısıyla Ford bu durumdan da haberdar olabilir :D

Diğer bir teori olan farklı zaman dilimleri var ve William=Siyahlı adam teorisi de birkaç bölüm içinde ortaya çıkacak gibi görünüyor. Kaçışlarında başarılı olamazlar ve Dolores resetlenir. Siyahlı yani William da onu kurtarmak için 30 yıldır bu oyunu oynuyordur?

9/10

Son düzenleme:

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
1x1 başladık diziye.
Bölümün sonuna kadar pek bir şey anlamamıştım ama gelip kasabayı toparlayıp hatalı ev sahiplerini aldıkları zaman oturmaya başladı kafamda.
Ve haydutların kasabayı bastığı sahne çok iyiydi.Arkada çalan müzik tanıdık geldi biliyordum şarkıyı 2-3 dakika düşündüm şarkının aklıma gelmesi için sonunda buldum :D Rolling Stones Paint it Black aklıma hemen nasıl gelmez ... kendimden utandım :D

Bu versiyonu diğer bölümlerde çalar mı bilmem ama o sahneye çok yakışmış. :)

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
1x2 dizinin ilk 30 dakikası daha ayrıntılı işleniyor sonra daha sıradanlaşıp olaylar yerine oturuyor 2 bölümdür böyle.
Peter ve Dolores den sonra Maeve de program dışına çıkmaya başladı.Daha da çoğalacak bu sanırım Teddy her zaman ki gibi yine vuruldu ne istiyorlar şu adamdan :D Billy hikayede önemli bir rol alabilir. Anthony reis ne yapacak onu da merak ettim. Ama en çok herkesi öldüren gizemli kovboy amcamız ne yapacak onu bekliyorum

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1x8

Geçen bölümden sonra zayıf kaldı. Son iki bölümde asıl bombaların patlamasını bekliyorum :D

Genelde konuşulan teorileri destekleyecek şeyler oldu bölümde. Farklı zamanların olduğu kesin gibi artık. William ile Siyahlı da aynı kişi çıkacak muhtemelen.

Ford, Theresa'yı robot olarak canlandırmadı. Daha büyük planları var herhalde o kurul başkanını falan da atmak gibi. Harddiski önüne koyarak yem attı çünkü. Kadın da dışarı çıkartmak için Dolores'in babasını buldu :)

Maeve'e yardım edenler robot değilmiş galiba ama başka şekilde mutlaka bir sorun çıkacaktır orada fazla iyi ilerliyor çünkü orada işler :D

8/10

Son düzenleme:

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
1x3
Çok iyi devam ediyor bence en iyi bölümdü şimdiye kadar.Gerçekten hep merak zirvede. Devamlı ne olacak diye izliyorsun ve sıkılmıyorsun
"Kim olduğumu keşfettiğimde özgür olacağım" Dolores bilinç kazanmaya başladı. Yaşlı kovboy amcamız görünmedi fazla ona takıldım sadece :D

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1x9

Mükemmel bir bölümdü, hele son kısımları ağzım açık izledim :D

Bernard'ın Arnold'un yerine yapıldığı teorisi de doğru çıktı ve yine bunu inanılmaz güzel verdiler. Ford ipleri Bernard'ın eline bırakmış gibi hareket etti sanki Clementine silahla vurabilecekmiş gibi ama en sonda patronun kim olduğunu gösterdi yine :) İkilinin oyunculukları da manyaktı bu arada. Bu sene Anthony Hopkins ile Jefrrey Wright'a (Bernard) emmy, altın küre falan ne varsa vermeleri lazım :D

Diğer bir teori olan farklı zamanlar var ve William=Siyahlı adam teorisi de yine açığa çıktı. Aynı şekilde bunu da çok iyi bir şekilde verdiler. Dolores'in farklı zamanlarda kiliseye girmesi William'ın siyahlı adama dönüşümü ve en son şimdiki zamanda Dolores'in yanına gelmesi eş zamanlı olarak çok güzel gösterildi.

Maeve pek gösterilmedi, o da sezon finalinin ana parçalarından olur. Yalnız her şeye bu kadar hakim olan Ford'un bu kaçıştan habersiz olabileceğine ihtimal vermiyorum ben. O bahsettiği hikaye bununla ilgili çıkacaktır, yani her şey yine Ford'un kontrolündedir :)

9.5/10

Tam puanımı da sezon finaline sakladım. Son bölüm 1.30 saat, J. Nolan yönetmiş ve imdb puanı an itibariyle 9.9 yani beklenti tavan :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x10 (Sezon Finali)

Çok doyurucu harika bir sezon finali oldu. :)

Yine 5. bölümde söylemiştim ben demek durumundayım...

...William’ın The Man in Black ile aynı kişi olduğunu.

İzlemekten en fazla keyif aldığım şey...

...Dolores ve Teddy’nin sahilde Ford’un tuzağına düşmesi. :)

En üzücü gelişme...

...Ford'un bir Ned Stark edasıyla aramızdan ayrılmış olması. :(

10/10

2018'de görüşürüz gençler. Son olarak şunu izlemeyi unutmayın, harika. :)

@destere @MEnes @legolas9900 @Forumdash @MasacRE- @FaJi

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
1x10

Tüm sorularin ortaya ciktigi bir sezon finali oldu. Tüm ekibi kutlarim. Ford büyük ustalikla son oyununu oynadi. William bile Ford'un son oyununa sasirip ve sevindi cünkü O ve Arnold'un istedigi oldu Robotlar özgür irade ile hareket edecek artik ... Ford'un ölmesi kötü oldu ama Hersey'in kontrolünün kendinde oldugunu iyice hissettirdi.Buna Maeve de dahil sonucta kacamadi ? Robotlari kontrol etmenin yolunu artik sadece Bernard biliyor sonucta Ford ona kontrolun bir arka kapisi oldugunu söylemisti... Yeni yöneti Bernard mi olacak ? Acaba Ford'un Robotuda üretilir mi ? Sezonun en iyi bölümü diyebilirim.

Puanim: 10/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S01B10 (sezon finali)

Gerçekten muazzam bir diziydi. Evet sıkıcıydı, ağır ilerliyordu, çok bilmeceli bulmacalı ilerliyordu ama son 3 bölüm harika toparladı ve seyrine doyum olmaz bir iş çıkarmişlar. Westworld'ten ayrılan trene binenlere mendil sallıyorum :A

Siyah giyen adama çok şaşirdim. Hikayenin anlatiş tarzi da güzeldi.

Maeve robot değil gerçek bir insan artık. Annelik duygusunu da kapmiş.

Ford'un kendi sonunu hazırlması o resital filan nesillerce anlatılmalı :X Ford'un sezon başından beridir söylediği "şiddetle başlayan hazların sonu şiddetle son bulur"dan sezon finalinin böyle olacağini kestiriyordum.

2.sezonda nasıl olacak? sadece robotlar arasında mı gececek merak ettim.

2.sezonu spoi içinde yazdiğim sebeplerden dolayı merak ediyorum ama ilk sezon gibi sabır gösterirmiyim bilmiyorum. Fragmanlarla gaza gelirsem 2.sezona da devam edicem.

9/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x10 (Sezon Finali)

Çok doyurucu harika bir sezon finali oldu. :)

Yine 5. bölümde söylemiştim ben demek durumundayım...

...William’ın The Man in Black ile aynı kişi olduğunu.

İzlemekten en fazla keyif aldığım şey...

...Dolores ve Teddy’nin sahilde Ford’un tuzağına düşmesi. :)

En üzücü gelişme...

...Ford'un bir Ned Stark edasıyla aramızdan ayrılmış olması. :(

10/10

2018'de görüşürüz gençler. Son olarak şunu izlemeyi unutmayın, harika. :)

@destere @MEnes @legolas9900 @Forumdash @MasacRE- @FaJi

bu harika video içindi yalnız:) doloresim çok eğlenmiş çekimlerde onu anlamış olduk :) zaten filmi izleyenlerin kafayı sıyırmaya başladığı ortamda doloresin oynarken ne hallere düştüğünü tahmin edebiliyorum :)

Son düzenleme: