2016 War Dogs / Vurguncular - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2005151.jpg

Vurguncular - War Dogs (2016)

Türü:
Komedi, Suç, Dram
Yönetmen: Todd Phillips
Senaryo: Stephen Chin (screenplay), Todd Phillips (screenplay), Jason Smilovic (screenplay), Guy Lawson (Rolling Stone article "Arms and the Dudes")

Oyuncular:
Jonah Hill
Miles Teller
Steve Lantz
Gregg Weiner
David Packouz
Eddie Jemison

IMDb Sayfası

Filmin Fragmanı

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Fena değildi, biraz aksiyon katsalar daha güzel bir film olabilirmiş.

PKK ve IŞID gibi terörist örgütlere hangi vicdansızlar silah temin ediyor diye hep düşünürdüm. Akıllara hep Amerika ve Rusya gibi devletler gelse de, bu filmle öğreniyoruz ki, gizli saklı el altından istihbarat servisleriyle iş çevirmeye gerek yokmuş. Mal apaçık ortada zaten, devletin kurumları hariç binlerce silah üreten firmalar var. Terör örgütleri de uyuşturucu ve petrolden kazandıkları paralarla bunları rahatlıkla satın alabiliyorlardır. Ve bu sadece para kazanmak olarak görülüyor, o silahlardan çıkan kurşunlarla kimin öldüğü umurlarında bile değil.

Filmin başında Tayyip Erdoğan ve Altay tankını göstererek sultanımızı savaş lordu olarak takdim etmişler. :) (Suriye savaşına gönderme gibi geldi bana.)

İki kamil arkadaşı sevdim ben. Şişko olanın gülüşü Friends'den Janice'i aklıllara getirdi; "ooooh...my...goooood". :)

David'in (Miles Teller) karısı çok güzeldi, oyunculuğu için aynı şeyleri söyleyemesem de. Kısacık rolü olsa da Bradley Cooper abimizi de görmek güzeldi.

Özetle, gerçek bir olaydan yola çıkılmış fazla bir şey beklemek kaydıyla sıkılmadan izlenebilecek ortalama bir film.

6.5/10