Vavien (2009) Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1558877.jpg

Vavien (2009)

Türü: Komedi, Dram, Gerilim
Yönetmen: Durul Taylan, Yagmur Taylan

Oyuncular:
Engin Günaydın
Binnur Kaya
Settar Tanrıöğen
İlker Aksum
Günes Berberoglu

IMDb Sayfası

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Daha önce izledim bu yüzden bir daha izlemeye gerek görmeden yorumumu yapıyorum. Tam bir kara komedi olmuş, en ciddi görünen sahnenin bile komik bir tarafı var aslında. Gerçekçi ve doğal bir film, karakterler ve aile ilişkileri hiç yabancı gelmiyor.

Engin Günaydın ve Binnur Kaya zaten ayrı ayrı hayranlık duyduğum oyuncular, burada da döktürmüşler. Engin Günaydın senaryo için de takdiri hak ediyor ama asıl yıldız Binnur Kaya. En küçük anlarda bile tek mimiğiyle hayran bırakıyor. İkisinin oyunculuğunu sadece komedilerden ibaret sanan herkesin bu filmi izlemesini tavsiye ediyorum. Keza Settar Tanrıöğen de çok iyiydi.

Sonuç olarak son zamanların en dikkat çeken yapımlarından biri olmuş. Hem çok farklı hem çok bizden. Belki sonu eleştirilebilir ama pek önemli değil bence. Herkes sever mi bilmem ama tam bir oyunculuk şöleni olduğu kesin. :)

8.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Türk sinemasından izlemek istediğim filmlerden biriydi ve etkinlik vesilesiyle izlemiş oldum.

Özgün bir konuyu ele alıyor film. Engin Günaydın'ın yazdığı senaryoyu genel anlamda sevdim ve hem yönetmenlik hem teknik olarak (müzikler keza) film epey sağlam.

Karı - koca arası sevgisizlik sorunu, aile içi sırların nasıl büyük facialara yol açabileceğinin çarpıcı bir örneği olsa da olaylar pek iyi bir yere bağlanamamış.

Filmi izlerken yönetmenini bilmiyordum sonunda directed by Coen Brothers yazsa şaşırmazdım ama Taylan Biraderlermiş meğer. :)

Türk sinemasında böyle işlere daha çok ihtiyaç var. :)

7/10

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
İki kez izledim. Bir kere TV`de rastlamışdım. Öylesine baktım, sonra iyi bir iş olduğunu görüp tam izleyeyim dedim, bıraktım. Sağlam film. Farklı, sakin bir tarzı var. Taylan biraderlerin yönetmenliğinde hep aklımda kalacak.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Oyunculuk olarak iyi ama senaryo olarak beklediğimi bulamadığım bir film oldu, Bir Zamanlar Anadolu'da'dan daha hareketli ve daha az derinlikli film o yüzden onun çok altında mesela. Yani hareket olup olmaması önemli değil. Ama yine de güzel filmdi, akılda kalıcı unsurları vardı.

6.5/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Filmin değisik bir kafası var. Yani bi verdiği mesaj varsa ben alamadım. Onun dışında başka bir eleştirim yok.

Oyuncu kadrosu çok güzel. Sevdiğim oyunculardan kurulu bir kadrosu var. Binnur Kaya çok doğal oynamış ya. Engin Günaydın'da bana çok doğal geldi.

Film çok sadeydi be.

7/10