Vücut Yapmayı Düşünür müsünüz ?

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,395
Puanı
710
Vücut yapmayı hiç düşünmedim. Ama şu sıralar biraz spor yapmam gerektiğinin farkına vardım.Kiloluk bir durumum yok ama fazla cılızım :A bir de biraz duruş bozukluğum olduğunu düşünüyorum. O yüzden en kötü biraz egzersiz yapmanın faydası var.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Birçok kez düşündüm ama her defasında üşengeçliğime yenik düştüm. Hâlâ daha düşünüyorum doğrusu, ileride üşengeçliğime yenik düşmezsem olacak gidecek. :)
Altı yıl oluyor ama yine üşengeçlik var. Spor salonuna gitmişliğim de var ama yine üşengeçlik işte. Biraz da azim, disiplin ve inanç da olması lazım. Tabii en önemlisi de beslenme olması lazım. :)

• Beğendim
Reactions: S.G.A.T.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,361
Puanı
1,061
Altı yıl oluyor ama yine üşengeçlik var. Spor salonuna gitmişliğim de var ama yine üşengeçlik işte. Biraz da azim, disiplin ve inanç da olması lazım. Tabii en önemlisi de beslenme olması lazım. :)
Öyle gerçekten. Vücut yapma yüzde 65 beslenme ve uyku, yüzde 35 spor yapmayla ilgili. :):)

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Öyle gerçekten. Vücut yapma yüzde 65 beslenme ve uyku, yüzde 35 spor yapmayla ilgili. :):)
Beslenme %80, spor %20 diye hatırlıyorum. Hep atladıkları bir şey de var, o da uyku düzeni. Uyku düzeni olmadıktan sonra dünya kadar spor yap, dünya kadar ye iç, yeterince fayda etmez. Uyku da son derece önemli. :)

• Beğendim

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,361
Puanı
1,061
Beslenme %80, spor %20 diye hatırlıyorum. Hep atladıkları bir şey de var, o da uyku düzeni. Uyku düzeni olmadıktan sonra dünya kadar spor yap, dünya kadar ye iç, yeterince fayda etmez. Uyku da son derece önemli. :)
Evet vücut uykudayken gelişiyor. O yüzden gelişmeye zaman vermen gerekir. Benim en çok zorlandığım konu bu oluyor genellikle.

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Evet vücut uykudayken gelişiyor. O yüzden gelişmeye zaman vermen gerekir. Benim en çok zorlandığım konu bu oluyor genellikle.
Spor yaparsın da, ilk gün büyük sıkıntı olur. Hamlamışsındır, sonraki gün her yerin ağrır. Daha sonra bir bakmışsın, ara vermeye başlamışsın spora hemen. Benim bir ara böyle bir şey olmuştu. Genel olarak da zaten hiçbir şekilde ayarı tutturamadım. :D Bu yüzden spor alışkanlığım tan anlamıyla olmadı, keyif de vermedi. Kendi kendime spor yapsam da, yine aynısı oldu. Görev gibi de geliyor bir müddet sonra, daha sonra spor artık keyifli gelmiyor. :D

• Beğendim