2014 Unutursam Fısılda | Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
4114744.jpg

Unutursam Fısılda (2014)

Türü: Dram
Yönetmen: Çagan Irmak
Senaryo: Çagan Irmak

Oyuncular:
Farah Zeynep Abdullah
Mehmet Günsür
Kerem Bursin
Hümeyra
Isil Yücesoy

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Çağan Irmak’ın “Unutursam Fısılda” adlı filminin çekimleri İzmir'de yapıldı. Film, Tarık ile kurduğu hayallerinin peşinden İstanbul’a giden genç kasabalı Ayperi’nin şöhret yıllarını, hayalleri için ayrıldığı kasabaya uzun yıllar sonra dönüşünü ve geçmişiyle hesaplaşmasını konu alıyor.
Bir döneme damga vuran şarkıların sesi Hümeyra Ayperi karakterini canlandıracak. Ayperi'nin gençlik yıllarını ise başarılı oyuncu Farah Zeynep Abdullah oynayacak. Ayperi’nin hayatına ve hayallerine yön veren müzisyen Tarık karakterinde ise Mehmet Günsür’ü izleyeceğiz. Kerem Bürsin ise Erhan rolüyle Türkiye'de ilk kez sinemayı deneyecek.

Filmin Fragmanı

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
süper bi filmdi @-potterhead- in farahina resmen aşık oldum :bhr: :love1: kerem bursin yan roldeydi seyirciler isyeean etmistir :kiki:
Sinemada hep kadin vardi ve mehmet günsürun vücudunu sergiledigi sahneye vav falan dediler @Çiğdem- :A
Sarkilar superdi :)
Oyuncular cuk diye oturmustu :)
Deniz yıldızında mertin annesini canlandiran melunda bu filmde mehmetin annesini canlandiriyordu :( @xemrexxx :A
Mehmet gunsurun ölmesi kötüydu :(
Bide son kisimlarda kerem bursinin karakterinin yasli hali geldi sinemadakiler gül gül bittiler komikti ama :kiki: gül gibin @Çiğdem- in parlağı ne hale gelmisti :kiki:
@aserat54 konuyu bulana kadar ne cektim :kiki:

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Filme sonunda gidebildim bugün. :)

Tek kelimeyle süper bir film olmuş öyle olmasını bekliyordum zaten. Çağan Irmak yine büyük iş çıkarmış tebrikler. :)

Film bi kere hiç sıkmıyor insanı aktı gitti yani. Süresi de çok uzun değildi zaten.

Mehmet Günsür - Farah uyumu süper olmuş, yakışmışlar. Oyunculuklarına diyecek söz yok zaten. Mehmet Günsür yine ölmekten kurtulamadı ve yine duygulandırdı. :( Tarık - Ayperi aşkı çok güzeldi.. :)

Filme ikinci yarıda dahil olan Kerem Bürsin de çok başarılıydı. Yer yer Güneşi Beklerken'den esintiler sundu hoşuma gitti bu. :D

Gözde Çığacı da baya iyiydi.

Gelelim filmin iki efsane ismine yani Hümeyra ve Işıl Yücesoy'a. Filme damga vuran ikiliydiler büyük bir zevkle o müthiş oyunculuklarını izledim. Yer yer güldürdüler yer yer ağlattılar.

Sonuç olarak çok kaliteli bir film olduğunu söyleyebilirim, kaçırılmamalı. :)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,944
Puanı
1,061
Filme sonunda gidebildim bugün. :)

Tek kelimeyle süper bir film olmuş öyle olmasını bekliyordum zaten. Çağan Irmak yine büyük iş çıkarmış tebrikler. :)

Film bi kere hiç sıkmıyor insanı aktı gitti yani. Süresi de çok uzun değildi zaten.

Mehmet Günsür - Farah uyumu süper olmuş, yakışmışlar. Oyunculuklarına diyecek söz yok zaten. Mehmet Günsür yine ölmekten kurtulamadı ve yine duygulandırdı. :( Tarık - Ayperi aşkı çok güzeldi.. :)

Filme ikinci yarıda dahil olan Kerem Bürsin de çok başarılıydı. Yer yer Güneşi Beklerken'den esintiler sundu hoşuma gitti bu. :D

Gözde Çığacı da baya iyiydi.

Gelelim filmin iki efsane ismine yani Hümeyra ve Işıl Yücesoy'a. Filme damga vuran ikiliydiler büyük bir zevkle o müthiş oyunculuklarını izledim. Yer yer güldürdüler yer yer ağlattılar.

Sonuç olarak çok kaliteli bir film olduğunu söyleyebilirim, kaçırılmamalı. :)
@Bully'nin söylediklerine aynen katılıyorum. Şimdi uzun uzun yorum yapmak gelmiyor içimden, ama muhteşemdi.

Sadece Mehmet Günsür konusunda biraz zıt kalmışız. Bence oyunculuğu iyiydi, ama biraz yaşlı gösteriyordu.

Kerem Bürsin de iyiydi, ama o başındaki peruk maalesef çok kötüydü. Gözde Çığacı'nın afişte olmaması büyük haksızlık.

Farah Zeynep Abdullah müthişti zaten, beğenmeyenler utansın. Hümeyra ve Işıl Yücesoy çok iyiydi. İkisi de geçmişte şarkıcıydı zaten. Hümeyra'nın sesini duyduk, ama keşke Yücesoy'un sesini de duyabilseydik...

Bence de çok iyi bir filmdi, herkes izlemeli... :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Güzel bir film olmuş. Müziğe, oyunculuğa doydum resmen bu filmle.:D

Film bir Çağan Irmak klasiğiydi. Yine güzeldi.
Filmin konusu güzeldi. Tanıdık bi konuydu ama işleyişi ve müziklerinin güzelliği hiç sıkıcı yapmamıştı konuyu.
Film şimdiki zaman geçmiş zaman yaparak belli bir merakta uyandırmıştı
Efektler falan çok basitti o biraz güldürdü. Profesyonellik isterdim ben bu konuda.
Gökhan Tiryaki görüntü yönetmenliğini yapmış. Ben jenerikte isminin geçtiğini duyunca baya hoşnut olmuştum ama bi Kış Uykusu kadar tatmin edemedi bu sefer beni.:(

Filmde oyuncuların çoğu sevdiğimiz ve izlemek için sabırsızlandığımız oyunculardı. Çağan Irmak filmlerini izlemenin en büyük keyfi zaten bence bu.

Farah'ı ÖBGZ'ide çok itici bulıurdum ama Kelebeğin Rüyası, Bi Küçük Eylül Meselesi ve Unutursam Fısılda kıza aşık oldum resmen.
Çok başarılıydı. Sesini bu filmle keşfetti sanırım oda. Çok güzel sesi varmış. Kızın 10 parmağında 10 marifet.:D

Kerem Bursin'i tabiki sevmedim. Çok basit kalmıştı ustaların yanında. Sonda garda vedalaşırken iyi sayılabilecek bir oyunculuğu vardı. Komik peruğundan kurtulmasından dolayıda bu izlenime kavuşmuş olabilirim ama iyiydi o sahnede.

Mehmet Günsür her zaman ki sıradanlığındaydı.
Filmin ustaları şahaneydi. Işıl Yücesoy'un hükümet gibi yürüyüşleri, Hümeyra'nın hasta halleri hiç aklımdan çıkmayacak.

Şarkılar çok güzeldi. Kullanıldığı yerler çok müsaitti.

7.5/10

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,171
Puanı
1,060
ben sinema de değilde tv izlemiştim çok beğenmiştim şarkıları farah süperdi ya:D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Çağan Irmak'ın izlediğim tüm filmlerine hayran kaldım. Hepsinde ağlattı beni ama hala izlemediğim bir sürü filmi var. Hele bu filmde çok sevdiğim Farah Zeynep Abdullah da varken niye böyle yapıyorum hiç bilmiyorum. :):)

Neyse geç olsun güç olmasın sonunda izleyebildim. Yine çok güzel bir filmdi. İlk kısımlar daha sıradan olsa da sonları harikaydı ve her şey çok iyi bağlanmış...

Film her şeyden önce müzikal anlamda bir ziyafet sundu. Kenan Doğulu'ya büyük tebrikler...

Farah Zeynep Abdullah harikaydı. Son dönemin en yetenekli genç oyuncularından biri şüphesiz. Şarkı performansları da çok iyiydi.

Hümeyra ve Işıl Yücesoy da çok iyilerdi. Hümeyra'nın sonlara doğru ablasına karşı coştuğu sahne muhteşemdi...

Mehmet Günsur ve Kerem Bursin filmin zayıf halkalarıydı. Özellikle Kerem Bursin gereksizdi. Peruğu zaten rezalet. :)

8.5'a çıkıp çıkmama konusunda kararsız kaldım ama etkileyici finalinin gazına gelmeyip kendimi frenleyeceğim. :):)

8/10