Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
ukrayna-rusya-arasinda-eurovision-gerilimi-1490126427.jpg

2017 Eurovision Şarkı Yarışmasını düzenleyecek olan Ukrayna, Rusya'yı temsil edecek Yuliya Samoylova'nın ülkeye girişini yasakladı.

Yapılan açıklamada;
"Rusya vatandaşı Yuliya Samoylova'nın Ukrayna topraklarına girişi 3 yıl için yasaklandı. Karar, Samoylova'nın Ukrayna yasalarını bozduğuna ilişkin edinilen bilgiler doğrultusunda alındı"

Rusya ise Ukrayna'yı provakasyon yapmak ile suçladı. Kararın vazgeçilmemesi halinde yarışmanın başka bir ülkede yapılması istendi. Rusya'nın üst makamları ise Eurovision'u gelecek yıllarda katılmayarak boykot edebileceklerini söylediler.

2017 Eurovision Şarkı Yarışmasında Rusya'nın katılımcısı ile ilgili EBU'dan yapılan açıklama:
EBU'ya Ukraynalı yetkililerin Eurovision Şarkı Yarışması için seçilen Rus sanatçısı Julia Samoylova'ya seyahat yasağı çıkardığı doğrulandı. Bu yasak, gerçekleştirmek için Kırım'a girerek Ukrayna yasalarına aykırı olduğuna karar verildi.
Ev sahibinin yerel kanunlarına uymak zorundayız, ancak bu kararda hem hayal kırıklığına uğradık hem de Yarışmanın ruhuna ve değerlerinin kalbinde yer alan kapsayıcılık kavramına aykırı düşüyor.
Mayıs ayında Kiev'deki 62. Eurovision Şarkı Yarışmasında tüm sanatçıların gerçekleştirilebilmesini sağlamak için Ukraynalı yetkililerle diyaloğa devam edeceğiz

Julia Samoylova - Flame Is Burning (Russia)

Hali hazırda iki ülke savaş halinde bulunuyor.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,130
Puanı
1,060
Bu nerden çıkmış acaba arkadaş bu yasaklardan ne anlıyorlar ya

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
ukrayna-rusya-arasinda-eurovision-gerilimi-1490126427.jpg

2017 Eurovision Şarkı Yarışmasını düzenleyecek olan Ukrayna, Rusya'yı temsil edecek Yuliya Samoylova'nın ülkeye girişini yasakladı.

Yapılan açıklamada;

Rusya ise Ukrayna'yı provakasyon yapmak ile suçladı. Kararın vazgeçilmemesi halinde yarışmanın başka bir ülkede yapılması istendi. Rusya'nın üst makamları ise Eurovision'u gelecek yıllarda katılmayarak boykot edebileceklerini söylediler.

2017 Eurovision Şarkı Yarışmasında Rusya'nın katılımcısı ile ilgili EBU'dan yapılan açıklama:

Julia Samoylova - Flame Is Burning (Russia)

Hali hazırda iki ülke savaş halinde bulunuyor.

savaşla şarkı yarışmasının alakası nedir ukraynada sapla samanı karıştırmış birbirine besleniyor ahırdan :)
birde yasakladıkları kızda yuliya yani insan onu yasaklarmı ? ona yasak getirenlere putin tecavüz etsin :)

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
savaşla şarkı yarışmasının alakası nedir ukraynada sapla samanı karıştırmış birbirine besleniyor ahırdan :)
birde yasakladıkları kızda yuliya yani insan onu yasaklarmı ? ona yasak getirenlere putin tecavüz etsin :)
Ben Rusya'nın şarkısını beğendim umarım yasağı kaldırır Ukrayna. :)

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,413
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
İşte siyaset futbolu bile etkiledi umarım feneri Hollanda krizi etkilemez çünkü teknik direktör Hollandalı bence acil teknik direktör değişmeli yoksa sıkıntı @destere

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Ben aslında Rusya'nın bu seneyi pas geçmesini bekliyordum, tıpkı 2012'de Azerbaycan'daki yarışmaya Ermenistan'ın katılmaması gibi. Ama Rusya katılma kararı aldı ve üstelik sempati oylarına da oynamaya çalışacak engelli şarkıcısıyla.

Ukrayna ile Rusya savaş halindeler evet ama Eurovision Şarkı Yarışması'nın asıl amacı 2. Dünya Savaşı sonrası ülkeleri müzik çatısı altında kaynaştırmaktı, bunu düşününce ironik bir durum. Rusya EBU'yu araya sokmuş benim bildiğim ve eğer orta yol bulunamazsa Rusya yarışmayı protestoya gidecek. Uluslararası hukuk dersiyle uğraştığım bu günlerde incelenmesi adına ilginç bir olay benim için. :D Umarım olaylar fazla karışmadan hallolur ve Rusya katılabilir.