Ufak Tefek Cinayetler'den Kaliteli Total İşi Nasıl Olur Dersi!

S.G.A.T.

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Ufak Tefek Cinayetler, bu hafta taraf değişti. Yangın temalı Total konusu işlendi. Yangının neredeyse tüm bölümü kapsaması bir çok eleştiri alırken sahnelerdeki bazı detaylar için bir çok seyirci tarafından yapılan 4 ' üst düzey eleştiri ' dikkat çekti.

Yangının çıktığı zaman Mila'nın masanın altına saklanması büyük tepki çekti. 6 yaşındaki çocuğun paniklemesi ve korkudan masanın altına saklanmasını normal bulmayan seyircilerin o yaştaki çocuktan nasıl bir mantıklı hareket bekledikleri merak konusu.

Olayda ti'ye alınan diğer isimler drama öğretmenlerinin yangında ağlayan çocukları sakinleştirmek için şarkı söyletmeleri oldu. Kendileriyle fazlasıyla alay edildi. Neymiş? Oksijeni şarkı söyleterek daha fazla tüketiyorlarmış. Oradakiler kimya öğretmeni değil, o an akıllarına bunun gelmemesi de saçma bir durum değil. Merak ediyoruz kapısı tamamen yanan salonun arkasında bir oda dolusu çocukla başka ne yapılması bekleniyordu.

Bölümde görünmeyen Pelin karakterinin zehirlenmesinden koskoca 1 gün geçmesine rağmen hala hastanede olması tepki çekerken midesi yıkanan bir kadını aynı gün taburcu edecek özel hastaneye ne kadar tepki gelirdi, onu da merak ediyoruz.

Ve can alıcı nokta! " Okulda Oya'dan başka hiç kimse o kapıyı bilmiyormuydu, neden Oya yine kahraman oldu? " Zaten dizide diğerlerinden farklı olan Oya değil mi? İntihar edip sonra yeniden hayata dönen bir kadının oradaki diğer herkesten farklı düşünebilmesi neden bu kadar saçma geldi. Belki de gelmedi, sadece herkes başarılı bir işin 'aptalca' olan kısımlarını bulup kendilerini akıllı göstermeyi seviyordur. Ufak Tefek Cinayetler izleyip ufak ufak saydırmak egolarını tatmin ediyordur.

Son düzenleme:

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
Biraz karışık olmuş ama herhalde gelen eleştirilere karşılık diziyi övmüşsün doğru mu anlamışım @S.G.A.T. :A :A

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Dizi kaş yapayım derken göz çıkardı. Bence ağır saçmaladı.

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
saçma saçma eleştirilerle dolmuş twitter ancak böyle içimi boşalta bildim. :D Dizilerde hata bulunca kendini lord gibi hissedenler var. :A
Bazı insanlar özellikle dizilerin açığını arıyor zaten en ufak bir şey bulunca hemen saldırıyorlar :A diziyi izlemiyorum ama ne kadar hata olabilir ki ismi Ufak Tefek Cinayetler olduğuna göre en fazla Ufak Tefek Hatalar vardır yani fazla abartmaya gerek yok :A :A

S.G.A.T.

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Bazı insanlar özellikle dizilerin açığını arıyor zaten en ufak bir şey bulunca hemen saldırıyorlar :A diziyi izlemiyorum ama ne kadar hata olabilir ki ismi Ufak Tefek Cinayetler olduğuna göre en fazla Ufak Tefek Hatalar vardır yani fazla abartmaya gerek yok :A :A
Sonda da kendine özgü espritüel tarzını yansıtmışsın. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
Bölümü izlemedim ama fragmanından saçma bir bölüm olduğunu tahmin etmiştim. Oya, Oya, Oya... İnandırıcılığını kaybediyor artık..

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
Sonda da kendine özgü espritüel tarzını yansıtmışsın. :A
Tabii ki de yansıtacağım benim işim bu :A :A diziler hakkında gereksiz eleştirilere karşıyım ama bu diziye de tıpkı Çukura olduğum gibi ayarım aslında bunu da belirtmek isterim :A :A

S.G.A.T.

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Hikayede UEK gibi 4 başrol kadın yok o zaman. Böyle devam ederse dizinin ismi "Mağdur Oya" veya "Melek Oya" diye değiştirirsin. Sıkıyor çünkü..
Merve ve Pelin aslında daha fazla olayların içinde. Hem Oya ile ilgili olaylarda varlar, hem de kendi aralarındaki Sarmaşık'ı ilgilendiren konular baş roldeler. :D

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,818
Puanı
1,060
Dizimiz aldığı reytinglerle herkeslere gereken cevabı vermiştir.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Bu bölümün bu kadar yüksek reyting almasına üzüldüm. Kesinlikle hak etmiyordu. İsterdim ki güzelce çakılsın ve bir daha böyle bir şey yapmasınlar ama reytingler güzel geldi, bu da demek oluyor ki daha katlanacağız bu tarz bölümlere.

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,316
Puanı
264
Diziyi ılk bölümünden beri merakla ve severek takip ediyorum. Bu sezonun en kaliteli işlerinden biri şüphesiz. Özellikle 14. Bölüm izlediğim en iyi dizi bölümlerinden biriydi fakat bu 15. Bölümdeki mantık hatalarını görmezden gelmemi sağlamiyor. Yazılanların hepsini mantık hatası olarak görmüyorum ama bu bölümde akla ziyan epey ayrıntı vardı. Tek tek yazmaya gerek yok. Yine de sadece 14. Bölüm hatrına bile bende kredisi yüksek bir iş. Detaylara biraz daha dikkat edilse fena olmaz.