HBO True Detective 2. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x5

Hala niye izliyorum bu diziyi bilmiyorum yine zayıf bölümdü. Birkaç sahnede diyaloglar falan ilgi çekiciydi sadece. genelde ilgi çekici kısımlar Rachel McAdams'lı kısımlar ve Colin Farrell'in ailesiyle ilgili kısımlar oluyor. :)

4/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x6

Sezonun en az kötü olan bölümlerinden biriydi.

Bölüm başındaki Ray & Frank sahneleri ve bölüm sonundaki Rachel McAdams sahnesi fena değildi. :)

5/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Owww o final bölümü neydi öyle. Dün gece izlerken ayaklarım çok fena kasıldı çok iyi bir final yaptı.:(

Ray ve genç oğlan *** yolunda gitti yani.:(
Niye öyle öldürmek için uğraştı senarist çok kötü oldu. Frank neysede yani o adamlar ölmemeliydi.:( Frank'in ölümü ise çok mantıksızdı.:( Ama sonda Jordan ile konuşması çok üzdü. 'Yürümeyi çok geride bıraktın' derken harbiden şok oldu.:(
Ayrıca Frank'i canlandıran adam bir daha gangster rolüne girmesin lütfen.:(
En sonda İki kadın kaldı acaba lez olarak mı devam edecek ikisi.:F Çok sapıkça bitti.:A

9.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,726
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x8 (Final)

İzleyeli 1.5 ayı falan geçmiştir ama yorum yapmamışım. Diziyi seven arkadaşlar finale bayılmışlar ama benim için hiçbir şey ifade etmedi. Çok sıkılıp zar zor bitirdiğim bölümlerden biriydi ve diğer bölümlerden bile daha çok sııkıldığımı net olarak hatırlıyorum...

Genel olarak hayatımda izlediğim en kötü dizi sezonuydu. Nasıl ve neden sabrettim 8 bölüm ben de bilmiyorum. :):)

3/10

Castei

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,699
Puanı
185
True Detective 2.1

Dizinin geçen sezon ki introsu efsaneydi, bu sezon ki yine idare eder.

Karakter olarak ilk bölümde içine çeken bir karakter yoktu ve bu sezon anladığım kadarıyla Marty ve Rust gibi bir ikili göremeyeceğiz.

Marty ve Rust'un yerleri doldurulamaz hiç bir şekilde.

Oyuncu olarak Colin Farrel ve Rachel McAdams iyi bir seçim olmuş, oynadıkları karakterlere şuana kadar ısınamadım ama oyunculukları gerçekten iyi bir seviyede.

Colin Farrel'in canlandırdığı karakterde Behzat Ç. havası vardı sanki biraz ileride bu karaktere ısınabilirim belki ki Colin Farrel sevdiğim bir oyuncudur.

Dizide mevzu geçen sezon ki gibi derin değil ilk bölüme bakacak olursak ve flashback sahneleri de azdı.

Geçen sezon yavaş başlamışlardı ve 4.bölümden itibaren dizi açılmaya başlamıştı, bu sezon ilk bölümden hareketli bir açılış oldu. :)

Puanım: 8/10.

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
True Detective 2.1

Dizinin geçen sezon ki introsu efsaneydi, bu sezon ki yine idare eder.

Karakter olarak ilk bölümde içine çeken bir karakter yoktu ve bu sezon anladığım kadarıyla Marty ve Rust gibi bir ikili göremeyeceğiz.

Marty ve Rust'un yerleri doldurulamaz hiç bir şekilde.

Oyuncu olarak Colin Farrel ve Rachel McAdams iyi bir seçim olmuş, oynadıkları karakterlere şuana kadar ısınamadım ama oyunculukları gerçekten iyi bir seviyede.

Colin Farrel'in canlandırdığı karakterde Behzat Ç. havası vardı sanki biraz ileride bu karaktere ısınabilirim belki ki Colin Farrel sevdiğim bir oyuncudur.

Dizide mevzu geçen sezon ki gibi derin değil ilk bölüme bakacak olursak ve flashback sahneleri de azdı.

Geçen sezon yavaş başlamışlardı ve 4.bölümden itibaren dizi açılmaya başlamıştı, bu sezon ilk bölümden hareketli bir açılış oldu. :)

Puanım: 8/10.
@destere ile birlikte izyeyin o da başlayacaktı. :)

Castei

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,699
Puanı
185
True Detective 2.2

Dizinin ilk sezonda ki gibi karanlık bir havası yok bu sezon..

Son sahnede Ray'ın pompalı ile vurulmasını hiç beklemiyordum

Puanım: 7/10.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Intro kısmını çok beğendim, ilk sezondakiyle eşit derecede güzel sayabilirim.

İtiraf etmeliyim ki ilk başlarda, hafifin bir tık üstü bir sıkıcılık hissettirdi dizi. Fakat her bölümde güzellik ve tempo olarak üstüne kattı.

Yeni oyuncuları da beğendim hepsi çok güzel oyunculuklar sergilediler. Rachel McAdams hayatımda gördüğüm en güzel 10 kadından biri. Müthiş bir şey, ki zaten avatarımda kendisine güzel bir yer buldu.

Woodrugh'un arka planda kaldığını düşünüyorum, daha iyi şeyler gösterebilirlerdi bize bence. Frank müthiş bir karizma, Velcoro aynı şekilde.

Senaryo iyi, oyuncu seçimleri uygun.

Son bölümde işlerin erken bitmesiyle bir şeylerin ters gideceği belliydi zaten. 'İlk sezondaki hikayede mafya işleri yoktu, bunda olduğu için öldüler' şeklinde mantıklı bir argüman sunulabilir.

Ölümler çok yerinde.

SF 10/10
Genel 9.0/10

Efsane finaldi. İzleyince hak vereceksin. :)
Belki bir gün -umarım- gelirsin abi ama sana bunu ben söyleyeyim, vermedi.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Intro kısmını çok beğendim, ilk sezondakiyle eşit derecede güzel sayabilirim.

İtiraf etmeliyim ki ilk başlarda, hafifin bir tık üstü bir sıkıcılık hissettirdi dizi. Fakat her bölümde güzellik ve tempo olarak üstüne kattı.

Yeni oyuncuları da beğendim hepsi çok güzel oyunculuklar sergilediler. Rachel McAdams hayatımda gördüğüm en güzel 10 kadından biri. Müthiş bir şey, ki zaten avatarımda kendisine güzel bir yer buldu.

Woodrugh'un arka planda kaldığını düşünüyorum, daha iyi şeyler gösterebilirlerdi bize bence. Frank müthiş bir karizma, Velcoro aynı şekilde.

Senaryo iyi, oyuncu seçimleri uygun.

Son bölümde işlerin erken bitmesiyle bir şeylerin ters gideceği belliydi zaten. 'İlk sezondaki hikayede mafya işleri yoktu, bunda olduğu için öldüler' şeklinde mantıklı bir argüman sunulabilir.

Ölümler çok yerinde.

SF 10/10
Genel 9.0/10

Belki bir gün -umarım- gelirsin abi ama sana bunu ben söyleyeyim, vermedi.

Dizinin ikinci sezonunu hala izlemediğim, senin yorumlarını görünce aklıma geldi. Beğendin mi? Herkes ilk sezonun çok uzağında diyor.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Dizinin ikinci sezonunu hala izlemediğim, senin yorumlarını görünce aklıma geldi. Beğendin mi? Herkes ilk sezonun çok uzağında diyor.
İlk sezon 9.0-10 aralığındaysa, ikinci sezon 8.0-9.0 aralığındadır. Ozan'a bakma sen, nasıl bir psikoloji ile izleyip yorumladı bir fikrim yok. Bir insan 3 puan verdiği dizinin diğer bölümünü niye merak eder veya izler ki? Bu sorunun cevabı önemli.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
İlk sezon 9.0-10 aralığındaysa ikinci sezon 8.0-9.0 aralığındadır. Ozan'a bakma sen, nasıl bir psikoloji ile izleyip yorumladı bir fikrim yok. Bir insan 3 puan verdiği dizinin diğer bölümünü niye merak eder veya izler ki? Bu sorunun cevabı önemli.

O zaman önümüzdeki hafta seri bir biçimde bitiriyorum.