TRT1 ve TRT Haber'in Ortak Yayını Ne Zaman Bitecek?

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Yiğitt yeni bir haber konusu açtı

TRT1 ve TRT Haber'in Ortak Yayını Ne Zaman Bitecek?

trt-1.jpg

15 Temmuz darbe girişimden beri ortak yayın yapan TRT1 ve TRT Haber'in ortak yayını bitireceği tarih belli oldu!

15 Temmuz Cuma akşamı yaşanan darbe girişimi olayıyla birlikte başlayan ve kesintisiz o günden beri ortak yayın yapan TRT1 ve TRT Haber'in ortak yayını sonlanıyor. Ortak yayın 8 Ağustos Pazartesi günü sabah saatleriyle birlikte sonlanacak ve TRT1 normal yayınına dönecek.

TRT1'de yayınlanan yapımların yeni bölümü de haftaya itibariyle ekrana gelecek.
Orijinal formatta oku

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,935
Puanı
1,061
Aslında bunu sadece TRT 1 ve TRT Haber ile kısıtlamamak lazım, çünkü TRT Türk, TRT World ve TRT Avaz da bu süre boyunca ortak yayın yaptı. Umarım bu sefer gerçekten biter.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Ya millet dizi dizi diye ölecek. Açın netten izleyin kardeşim. Ülkede 2 hafta önce tepemize bomba yağdırdılar. Hâlâ bomba sesiyle uyanıyorum zaman zaman. Biraz politize olun, açın okuyun-izleyin. Dizi mizi boş işler.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,935
Puanı
1,061
Ya millet dizi dizi diye ölecek. Açın netten izleyin kardeşim. Ülkede 2 hafta önce tepemize bomba yağdırdılar. Hâlâ bomba sesiyle uyanıyorum zaman zaman. Biraz politize olun, açın okuyun-izleyin. Dizi mizi boş işler.
Ülkenin zor zamanlar atlattığının farkındayız, ama üzerinden 15-20 gün geçmişken ana kanalların hala habere devam etmesi normal değil. Zaten haber kanalları var, isteyen son gelişmeleri oradan izler. Ama o dizileri de birçok insan izliyor ve oyuncular, yönetmen vs. de bu sıcak yaz günlerinde bölüm çekebilmek için emek harcıyor. Bütün bunlara rağmen gördükleri muamele de haftalarca yayınlanmamak oluyor, bunun neresi adil?

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Ülke zor zamanlar atlattığının farkındayım, ama ana kanalların bu kadar habere devam etmesi normal değil. Zaten haber kanalları var, isteyen son gelişmeleri oradan izler. Sonuçta o dizileri birçok insan izliyor ve oyuncular, yönetmen vs. de bu sıcak yaz günlerinde emek harcıyor, ama gördükleri muamele haftalarca yayınlanmamak oluyor, üstelik bu gidişle izleyici de yavaş yavaş uzaklaşmaya başlıyor. Bu da adil bir şey değil.
Sadece mağdur olan insanlar setlerde trilyon paralara oynayan adamlar mı sence? Kamuda, ünilerde bir sürü insanın gelecek kaygısı var o adamlar aç kalmaz rahat olun. Haber kanallarının olması bir şeyi değiştirmez ülkede olağanüstü bir durum cereyan etti. Üstelik aradan 2 ay-3 ay filan da geçmedi. Sabretmeyi deneyin illa ki izleyeceksiniz dizi-fim-program.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Kardeşim şöyle bir şey var TRT 1'de özel haber yok aynı yayın; TRT Haber, TRT Avaz, TRT Müzik, TRT World, TRT HD'den yayınlanıyor isteyen diğer 6 kanaldan da izleyebilir, yani insanların biraz soluk alması lazım kafasını dağıtması lazım, tamam haber yine ver ortak yayın yap ama zaten 2 tane dizisi var haftada 2 günde 2 saatlik dizi yayınlamanın ne gibi bir zararı olacak ki? En azından birkaç saatlik mola vermenin sakıncası olduğunu düşünmüyorum. Ülkemiz evet çok zor bir süreçten geçti hala da sıkıntılar devam ediyor ama insanların psikolojik açıdan da düzelmesi lazım bunun içinde kafasını dinlendirecek şeylere yönelmeli bazen.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Kardeşim şöyle bir şey var TRT 1'de özel haber yok aynı yayın; TRT Haber, TRT Avaz, TRT Müzik, TRT World, TRT HD'den yayınlanıyor isteyen diğer 6 kanaldan da izleyebilir, yani insanların biraz soluk alması lazım kafasını dağıtması lazım, tamam haber yine ver ortak yayın yap ama zaten 2 tane dizisi var haftada 2 günde 2 saatlik dizi yayınlamanın ne gibi bir zararı olacak ki? En azından birkaç saatlik mola vermenin sakıncası olduğunu düşünmüyorum. Ülkemiz evet çok zor bir süreçten geçti hala da sıkıntılar devam ediyor ama insanların psikolojik açıdan da düzelmesi lazım bunun içinde kafasını dinlendirecek şeylere yönelmeli bazen.
Anlıyorum ama TRT devlet kanalı. Aynı zamanda öyle bir şok yaşadı ki; kanallarına darbeciler girdi, çalışanların ellerini plasik kelepçeyle kelepçelediler, kafalarına silah dayadılar, o kepaze darbe bildirisini okuttular. Kanal yönetimi olarak kendilerini mahcup durumda hissediyorlar halka karşı. Zaten her gün bir devlet büyüğü konuşuyor, her saniye bir son dakika. Olay hala sıcak ve her an ikinci bir girişim olabilir, uzak bir ihtimal değil. Şimdi bu şartlar altında prime timeını diziye mi ayırsın? Başka kanalda yayınlasın diyorsunuz böyle bir uygulama abestir. TRT1 kendi iç yapımlarının en çok rtg alan kanalıysa orda da yayınlanır kimsenin dizisiymiş, programıymış enterese etmez milleti. Dizi izlemek isteyen gidip başka kanaldan izlesin ya da sabretmeyi öğrensin. Yaşadığımız şey akıl alır şeyler değildi. Biraz hassasiyet gösterin.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
durum güncellemesine de yazdım ülke çok zor bir dönem geçiriyor ne dizinin ne müziğin ne yemek programının zamanı değil hee çok mu izlemek istiyorsunuz star show kanal d beyaz tv fox kana 7 gibi kanallar normal yayın akışını sürdürüyor aç ordan izle o da mı yok aç internetten izle ne izleyeceksen bu kadar basit
devletin kanalları olarak trt nin ülke gündemini aktarması en doğrusu

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Yahu pardon da size ne? Ben takip etmek istediğim dizinin yayınlanmasını istiyorum. Yeterince haber kanalı var eğer haber takip etmek istesem televizyona da ihtiyacım yok internet var. Hangimiz Sevmedik belli ki haftaya kaldı yapacak bir şey yok. Umarım kötü bir dönüş yapmaz Reyting anlamında. Ben şimdi haber izleyince olaylar sona mı erecek sanki. :)