Total Dizisi Neden İzlenir?

S.G.A.T.

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Acıtasyon yapıyorlar diyerek de konuyu Total dizileri için.Ama Milyonlarca insanların heyecanla izlediği diziler için 1 cümleyle anlatmak şık bir davranış olmaz tabi ki.

Total dizisi nedir?Total toplumun her türlü üyesinin rahatlıkla izleyebildiği dizidir ki bu yüzden Total deniyor.Yeter ki kafanız uygun olsun.Dizilerin mantığı Halka uygun,farklı bir yaşam tarzı olmayan,konuşma tarzları aynı insanlar olması.Yani bizden biriler(!).Tabi ki her ay bir arkadaşınızın ve ya ailenizden birinin kaçırılması sizin başınıza gelmeyebilir.Ya da zengin bir ailenin iflas etmesi ki bu normalde olma olasılığı neredeyse hiç yoktur bu da tandığınız birinin başına gelmeyebilir.Ve Ya Aileniz ve yine canınız arkadaşlarınınız kanser olup onlar için para toplamak zorunda da kalmak da sizin hiç bir zaman başınıza gelmeyecek bir durumolabilir.Ama bunların hiç biri "Gerçek bir hayat hikayesi izliyoruz" altın kuralını değiştirmez.

Eğer bunları bir yapımcıya sorarsanız "Dünyada bilmediğimiz ne kötü olaylar yaşanıyor.Biz bu gerçekleri anlatıyoruz" diye berbat cevap alabilirsiniz.Peki böyle kötü hayatlar varsa bu adamlar niye delirmiyor abi?Yahu kızı kaçırılmış adamın hala aklı kadında flört etmekte nasıl olabilir lan?Hepsini geçtim bu kadar olay yaşanırken neden MİT bu ailelerin peşine düşmüyor?Nasıl oluyor da bu aileler hala bakkaldan ekmek almaya devam ediyor?!

Total dizisi niye izlenir?Total dizisi umuttur.Yaralanmanız bir şey değildir.Kalbinden vurulsanız açık kalp masajıyla yaşama ihtimaliniz yüksektir.Hatta mezara bile girseniz dirilebilirsiniz.Bu umut her zaman yaşar.Total dizisi bir gün zengin olacağınıza dair umuttur aynı zamanda.Bir gün kalkıp uyandığınızda dedenizden miras kalabilir.Ve ya o mahalle hayatlarında bile türlü-türlü heyecanları yaşayabilirsiniz.

Son olarak bunu yaşlı teyzelerimizle de tartışabilirsiniz. "Siz gidin baldırı çıplakları o koca villalarda aşk hayatını izleyin" cevabını almanız muhtemeldir.Peki bu dizilerdeki adamların yaptıkları sarkıntılıklar,türlü sapıklıklar yapması ne?Bütün olay bu sapıklıktan sonraki kısımlar ın gözden kaçırılıp direkt sabah olması mı ?Yoksa zengin yaşamı izlemek mi kötü olan şey?Belki tek sorun büyük kısım tek ulaşılamayacak şey gibi parayı görmesidir.Bilmiyorum.

S.G.A.T.

Son düzenleme:

Gülbe Şeker

Banlı
Reaksiyon puanı
2
Puanı
4
Hem merak etmiştim Total ne demek sürekli duyduğum bir kelimeydi
AB var bir de tabii
Peki o ne demek

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

S.G.A.T.

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Hem merak etmiştim Total ne demek sürekli duyduğum bir kelimeydi
AB var bir de tabii
Peki o ne demek

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bana göre kaliteli olan dizileri AB dizileri:D ama aslında öyle bir net tanımlama yok diziler arasında.Total halk dizileri.AB belli bir kesimin izlediği diziler.Mesela Arka Sokaklar Total dizisi.Eskilerden mesela Aşk-ı Memnu,Suskunlar AB dizileri.Bİraz ilgilenirsen 2-3 haftaya net anlarsın:)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Total dizi daha bizden olan dizilerdir. AB dizileri gibi fazla Avrupai görünüm çizmek için uğraşmayan dizidir. Duygusal sahneler gerçekten daha duygusaldır daha gerçekçidir ama AB dizisi aglamayı beceremez :F

S.G.A.T.

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Total dizi daha bizden olan dizilerdir. AB dizileri gibi fazla Avrupai görünüm çizmek için uğraşmayan dizidir. Duygusal sahneler gerçekten daha duygusaldır daha gerçekçidir ama AB dizisi aglamayı beceremez :F
Altında araba lüks evde Avrupai mi demek?Avrupai ne demek?:D Normal aileli Total dizisi yok Türkiyede.Bizden biri demek küfür gibi bir şey olur.Her türlü pislik oluyor.Türk aile kavramına kesinilkle zıt demiyorum ama kesinlikle uygun değil Deniz`cim:D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
aksiyon dizileri ağırlıklı izliyorum türk dizilerinden ee onlarda totel dizileri oluyor genelde mafya türü vsyle ab ise daha çok komediye genclik ergen dizilerine kaçtığından uymuyor bana :A

aa ertuğrulum hariç aksiyon dizisi olarak ab de 17 reytingleri görüyor :F @EFE UYSAL

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,026
Puanı
1,060
Total reytingi yüksek ABsi düşük dizilerde cidden senaryo baya beyin yakacak cinsden oluyor. Olaylar fazla uzatılıyor, reel dışı saf karakterler ve bi türlü ele geçmeyen kötü karakterler ve s., gereksiz sahneler fazla oluyor.
Ve en kötüsü AB gibi başlayıp sonradan Total senaryoya kayan bir sürü dizi var.

S.G.A.T.

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Total reytingi yüksek ABsi düşük dizilerde cidden senaryo baya beyin yakacak cinsden oluyor. Olaylar fazla uzatılıyor, reel dışı saf karakterler ve bi türlü ele geçmeyen kötü karakterler ve s., gereksiz sahneler fazla oluyor.
Ve en kötüsü AB gibi başlayıp sonradan Total senaryoya kayan bir sürü dizi var.
o daha büyük rezillik.AB gibi başlayıp durumu kabullenip Total`e geçiş yapıyorlaar:eek:.Bkz.Medcezir :A