Toplu taşıma araçları|Köşe Yazısı

Frank Slade

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535

Toplu taşıma araçları her ne kadar çevre dostu olsada bazı kötü yanlarının olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

1-Genellikle belediye arabasına bindiğinizde kızların yanına oturmaktan çekinilir.Erkekler için bu durum böyledir.Hele birde utangaçsanız.Birde tek boş olan yer orasıysa ayakta kalabilirsiniz.Ve ardından gelen başka bir kadın orayı doldurur ve siz sap gibi kalırsınız.

2-Belediye arabalarında tek koltuklar her zaman tercih edilir.Kimse başkasının yanına oturmak istemez.Özellikle benim gibi deliden korkan biriyseniz ve yanınıza deli oturursa vay halinize diyorum.

3-Kartlı geçiş sisteminin olduğu yerlerde kartı olmayan birinin yerine kart basıp ondan para alma imkanınız vardır.Bu iyi yönlerdendir.Çünkü benim gibi bunu fırsata çevirebilirsiniz.Nakite ihtiyacınız olduğunda hiçte kötü bir yöntem değil.Hem teşekkürde alırsınız.Bol bol sevap yazılır amel defterinize.

4-Otobüse binersiniz ve otobüste çeşit çeşit insanlar bulunmaktadır.Bu yüzden ortamda leş bir koku oluşabilir.Buda sizin için yol boyunca burnunuzu kapatmanıza neden olur

5-Otobüste genellikle muhabbet edecek bir kanka olmadığından hemen telefona sarılırız.Yanınızda biri oturuyorsa bu durum kötüdür.Çünkü biriyle mesajlaşıyorsanız yada facebook gibi sosyal platformlarda takılıyorsanız yandaki kişinin hemen gözü sizin telefona kayar ve ne yaptığınızı izlemeye başlar ki bu en nefret ettiğim şeydir.Bende elimle telefonun ekranını o göremesin diye kapatmaya çalışırım.

Burak ÖZDEMİR

Moderatörün son düzenlenenleri: