TNT, TVen ve diğer yeni iddialı kanallar üzerine OsmanAslan yazısı

Kaç puan veriyorsunuz?

• 1

Oy: 0 0.0%
  • 2

• 3

• 4

• 5

• 6

• 7

• 8

• 9

Oy: 2 15.4%
  • 10

Oy: 11 84.6%

• Kullanılan toplam oy
    13

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
HD_YAYIN_TVEN_TV-233x300.jpg

303.jpg

Evet TV pazarında birkaç yıl önce 4 büyük kanal dediğimiz Kanal D, Star, atv ve Show vardı. Ama bu yılın başında başlayan bir hareketle öncelikle FOX bu TV pazarındaki rekabete katıldı. Pastanın da büyük bir dilimin kaptı. Artık 4 büyük kanal yok. 5 büyük kanal vardı. Bu şahsen beni sevindirdi. Alternatif kanalların çoğalması izleyici için güzel bir şey sonuçta...

Bu sezon sonlarına doğru da TNT öne çıkmaya başladı. Efsane dizi Kurtlar Vadisi Pusu'yu rekor bir ücretle transfer ederek öne çıktı. Bir ara Muhteşem Yüzyıl'ı da aldığı konuşuldu. Ama o haber doğru çıkmadı. Sonuçta yine iddiasını önemli oranda katladı. 1-2 yıl içinde 5 büyük kanalın arasına rahatça katılabilir ve üst sıraları zorlayabilir. Şimdiden zorlamaya başladı bile...

Bakalım izleyicilerin az tercih ettiği kanallardan biri olan TNT, ilerleyen yıllarda TV pazarı pastasında önemli bir dilime sahip olabilecek mi?

Gelelim Doğuş Grubunun yeni açılacak kanalı TVen'e... TVen daha açılmadan bombaları patlatmaya başladı bile. Muhteşem Yüzyıl'ı alacağı konuşuldu. Ama olmadı. Behzat Ç.'yi ise aldı. Yeni sezona kadar bomba transferlerinin devam edeceği söyleniyor. Kanal ileride şu anda kış sezonunda en çok izlenen kanal olan Kanal D ile yarışabilecek duruma bile gelebilir birkaç yıl içinde...

4 büyük kanal anlayışı kayboldu. Kısa zamanda 5 büyük kanal anlayışı da kaybolacak. Yakında alternatifler daha da çoğalacak. İzleyicinin yüzü gülecek. Her geçen gün bir kanal daha iddialı oluyor TV pazarımızda... Bakalım birkaç yıl içinde dengeler alt üst olacak mı?

OsmanAslan

Son düzenleme:

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
puanım 10
tak şu konuya katılmıyorum star büyük kanal değil kanal dnin artıkları var hep

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
puanım 10
tak şu konuya katılmıyorum star büyük kanal değil kanal dnin artıkları var hep

Star, büyük kanallar denince akla gelen kanallardan biri... Ama son yıllarda maalesef iddiasını önemli ölçüde kaybetmişti. Ama gelecek sezon çok iddialılar. Birçok iddialı diziyi aldılar.

EKLEME: Bütün arkadaşlara yorumları ve puanları için teşekkürler :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben iki kanalın da başarılı olacağını ve yakın zamanda ciddi pay sahibi olacaklarını düşünüyorum.

Ama iki kanalın da transfer çalışmalarını hızlandırlamaları gerek. Sadece Kurtlar Vadisi Pusu ile Behzat Ç ile olmaz bu iş. İki kanalın da birkaç iddialı transfer daha yapmaları şart.

Küçük Sırlar'ın sezon finali yapacağı konuşuluyor. Bence bir sonraki sezon adresi Star değil TNT olur.

Yahşi Cazibe, Tövbeler Tövbesi, Karakol gibi diziler ile ilgilenmeliler bence. Artık büyük kanallarda fazla tutmayan diziler için yeni alternatif çıkmış oldu...

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Ben iki kanalın da başarılı olacağını ve yakın zamanda ciddi pay sahibi olacaklarını düşünüyorum.

Ama iki kanalın da transfer çalışmalarını hızlandırlamaları gerek. Sadece Kurtlar Vadisi Pusu ile Behzat Ç ile olmaz bu iş. İki kanalın da birkaç iddialı transfer daha yapmaları şart.

Küçük Sırlar'ın sezon finali yapacağı konuşuluyor. Bence bir sonraki sezon adresi Star değil TNT olur.

Yahşi Cazibe, Tövbeler Tövbesi, Karakol gibi diziler ile ilgilenmeliler bence. Artık büyük kanallarda fazla tutmayan diziler için yeni alternatif çıkmış oldu...

Evet TNT yalnızca Kurtlar Vadisi Pusu'yu, TVen ise sadece Behzat Ç.'yi aldı. Bir tane transfer yapmak yeterli değil. En azından iki kanal da ikişer transfer daha yapmalı... Ama ben sürpriz transferlerin gerçekleşebileceğini düşünüyorum, ilerleyen zamanda... Bu iki kanal da iddialı olacaklar gelecek sezon.

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Bu tip yazılara puan vermekten ziyade içerikle ilgili yorum yapmanız çok daha doğru olacaktırç

Anketi öylesine açtım zaten. Asıl içerik ile ilgili tartışma, yorum bekliyordum. Herkes puan verip geçti :) Ama 10 puan verenler içeriğe %100 katılıyorlar demektir :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560

Şu karakolumda bir kurtulsa Show Tv den bence böyle iddialı transferler yaparlarsa kendileri de yeni projeler yapabilir