FX The Strain - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Son dönemde Fargo, The Americans, American Horror Story, Tyrant gibi dizilerle adından sıkça söz ettiren FX'te yazın en iddialı dizilerinden biri başlıyor.

Gerilim ve bilim-kurgu ögelerini birleştiren dizi, daha yayınlanmadan epey adından söz ettirdi.

Eleştirmenlerden geçer not alan dizi, IMDb'de de 8.8 puanla iddialı bir başlangıca imza attı.

Diziyle ilgili yorumları sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

Dizinin fragmanını izlemek için:

-a6d0a0e5-7967-483b-b3f4-2d01be0f3ff4.jpeg

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
KONU: John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’na kapıları mühürlü, ışıkları kapalı bir uçak iniş yapar. Epidemiyolog Dr. Ephraim Goodweather ekibini alıp olayı araştırmaya başlarlar. Buldukları ise 200 ceset, 4 tane de kurtulan insandır. Durum ise cesetlerin morgdan kaybolmaya başlamasıyla tuhaf bir hal alır. Goodweather ve ekibi, kendilerini sadece sevdikleri kişiler için değil, tüm insanlık için bir tehdit oluşturan "şeyle" uğraşırken bulacaktır.

Konu ilgi çekici ilk bölümler izlenebilir. :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
8.8 bir bilim-kurguya göre çok iyi puan. Ayrıca yönetmen Del Toro'nun yönetmen ve senarist olması da bnim için artı. Şans vereceğim ilk bölümüne.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Herkeste de bu tip dizileri sevmem diyip kestirip atma var herhalde. Tek tek bu tarz sevdiğiniz dizileri bulurdum da gerek yok. :D

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
O resmi başka yerde görüp,The host'un yeni filmi filmi mi çıktı acaba demiştim. :D

Fragman ilgi çekici olsada, oyuncular içine girememiş gibi duruyor sanki. O fragmanla tutmaz derdim.

Benim tarzlarımdan, izlerim. :D

*Yakın zamanda izleme fikri olanla aynı anda şans verebiliriz 1. bölüme, günü farketmez.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Dizi yeni The Walking Dead olmaya çalışacak gibi. Ben türü pek sevmesem de ilk bölüme şans vereceğim mutlaka, belki sizler de göz atmak istersiniz. :)

@Harunnn60 @cevaa @destere @Forumdash @sürgünüm @yatutarsa @sokak sanati @berkann @gundix123 @BesaleT @kaan955 @Reytinger ve diğer herkes. :):)
şu gözden çıkan solucan resmi olmasa daha çok sevecektim diziyi:)
bilim kurğu tarzını severim, kendi içinde istikrarlı bir mantık oluşturduktan sonra sorun yok ..

tam @Çiğdem- likmiş fantazik diziye benziyor :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
şu gözden çıkan solucan resmi olmasa daha çok sevecektim diziyi:)
bilim kurğu tarzını severim, kendi içinde istikrarlı bir mantık oluşturduktan sonra sorun yok ..

tam @Çiğdem- likmiş fantazik diziye benziyor :)
O fotoyu ben de sevmedim. :D

Ben bugün izlerim büyük ihtimal @kaan955 :)

Bu arada izleyene kadar 8.8'den 8.6'ya düşmüş. Beklentiyi çok da yüksek tutmamak lazım. :):)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Diziyi izledim. Öncelikle dizinin bilim-kurgudan ziyade fantastik olduğunu düşünüyorum. Tabi bence daha kötü. Çünkü gerçek hayata gerçek olmayan varlıklar sokunca hoş olmuyor.

Konu klişe bana kalırsa. Yani klişe derken çok akla gelmeyecek bir durum değil. Herkes böyle bir dizi yazabilir bence. Kendi içinde de klişeler var.

İlk bölümde beklemediğim bir şey oldu. Kötü de oldu.
Morgdaki ölüler bir anda dirildi ve zombi oldular. :( Zombi dizisi izlemek istesem The Walking Dead'i izlerdim ama izlemek istemiyorum.

Bir de bana mantıksız gelen bir şey var:
Görevlilerdeki köstebek olan adam, eğer en başından beri köstebekse neden yaşlı adamın dediklerini dikkate alıp da Eph'le görüştürdü ki?

Tüm bunlara rağmen çok az sıkılırak izledim. Devam edip etmeyeceğimden emin değilim. İlerisi için çok ışık vermedi dizi ama belki 1 bölüm daha izlerim, öyle karar veririm.

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Türü sevmediğimi daha önce de söylemiştim. Bu türden yapımları sevmem için gerekli şart The Walking Dead'de olduğu gibi insani tarafının önplanda tutulmasıdır ama bu dizide maalesef bu yoktu.

Buna karşın türünün gereklerini yerine getirdiğini ve türü sevenlerin ciddi anlamda beğenecekleri bir dizi olacağını söyleyebilirim. Pek fazla merak unsuru oluşturdular ilk bölümden. Fakat bende herhangi bir etki yaratmıyor artık bu tip yapımlar...

Yaşlı adam karakteri en sevdiğim karakter oldu ilk bölüm itibariyle. Serserilerle olan sahnesi bölümün en iyi sahnesi olabilir. :)

Bu arada izlemeden önce farkında değildim ama bizim House of Cards'taki Peter Russo yani Corey Stoll da varmış kadroda. Rolü de epey çok, başrol bile diyebiliriz belki bilemiyorum ilk bölüm karakterleri çok dağıtmışlar. :) @destere @sürgünüm

Devam etmeyi düşünmüyorum şimdilik ama dizi büyük ses getirecek gibi. Eğer ikinci bölüm ciddi beğeni toplar ve süresi de 45 dakika civarına düşerse belki dönüş kapısı açılabilir. :)

Yalnız tekrar söyleyim dizi için kötü demiyorum benlik değil. Eğer türü seviyorsanız mutlaka şans verin, en sevdiğiniz diziler arasına dahi girebilir. :):)

5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
O fotoyu ben de sevmedim. :D

Ben bugün izlerim büyük ihtimal @kaan955 :)

Bu arada izleyene kadar 8.8'den 8.6'ya düşmüş. Beklentiyi çok da yüksek tutmamak lazım. :):)
puanı bayağı iyiymiş bende başlayayım :)
8 üstü olanları pek kaçırmam konusu itici olmadığı müüddetçe ...

1x1

Türü sevmediğimi daha önce de söylemiştim. Bu türden yapımları sevmem için gerekli şart The Walking Dead'de olduğu gibi insani tarafının önplanda tutulmasıdır ama bu dizide maalesef bu yoktu.

Buna karşın türünün gereklerini yerine getirdiğini ve türü sevenlerin ciddi anlamda beğenecekleri bir dizi olacağını söyleyebilirim. Pek fazla merak unsuru oluşturdular ilk bölümden. Fakat bende herhangi bir etki yaratmıyor artık bu tip yapımlar...

Yaşlı adam karakteri en sevdiğim karakter oldu ilk bölüm itibariyle. Serserilerle olan sahnesi bölümün en iyi sahnesi olabilir. :)

Bu arada izlemeden önce farkında değildim ama bizim House of Cards'taki Peter Russo yani Corey Stoll da varmış kadroda. Rolü de epey çok, başrol bile diyebiliriz belki bilemiyorum ilk bölüm karakterleri çok dağıtmışlar. :) @destere @sürgünüm

Devam etmeyi düşünmüyorum şimdilik ama dizi büyük ses getirecek gibi. Eğer ikinci bölüm ciddi beğeni toplar ve süresi de 45 dakika civarına düşerse belki dönüş kapısı açılabilir. :)

Yalnız tekrar söyleyim dizi için kötü demiyorum benlik değil. Eğer türü seviyorsanız mutlaka şans verin, en sevdiğiniz diziler arasına dahi girebilir. :):)

5/10
-----Türü sevmediğimi daha önce de söylemiştim. Bu türden yapımları sevmem için gerekli şart The Walking Dead'de olduğu gibi insani tarafının önplanda tutulmasıdır ama bu dizide maalesef bu yoktu.----

---------------------------

yukarda yazından alıntı yaptığım kısma aynen katılıyorum, yorumunu okuduktan sonra diziden hafiften soğur gibi oldum ama ilk bölüme bakıp son kararı kendim vereceğim :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S01B01 izledim

Dizinde bi karanlık taraf var orasını çok sevdim :X Adeta bi süper kahraman bi yerden çıkacakmiş gibi, bi Batman'lik sezdim bilemiyorum(üstüme gelmeyin:X)

Dizinin süresi haricinde burun kıvıracağim birşey göremedim.Karakterler olmuş ki hele o yaşlı amca ve o amcanın bastonuna bayıldım:X Bütün karakterler bir çizgo roman havasındaydı:X (batman'e bu tarafıyla benzetmiş olabilirim:A)

HoC'taki Peterîn saçlı halinide gördük:X yine berduşu oynuyor yine evliliğinde problemler:F

Şu uçağin içinden çıkan yaratık nasıl buyumuş?
Zombi olan kişiler tekrardan şu yaşlı adam gibi insan görünmüne girebielecek mi?
Öbür adam neyin necisiydi analamadım ama öğreniriz.

Şimdilik merak ettiğim bazı şeyler, dizinin havasını ve karakterlerini de sevdim izlerim heralde bi kaç bölüm daha:) Zaten sevdiğim tür bilim-kurgu hadi olsun birazda fantastik bir dizi.

8/10

Herkeste de bu tip dizileri sevmem diyip kestirip atma var herhalde. Tek tek bu tarz sevdiğiniz dizileri bulurdum da gerek yok. :D
@sürgünüm de @cevaa da Orphan Black'e ayılıp bayılmıyorlar mı???? Şimdi Tatiana var demeyin.Final sezonu yorumlarını tek tek ortaya dökmek var :F

Bu arada @OzaN 5 nedir yaa sen bayaa sıkılmışssın. 30 dk'dası gerçi boş sahnelerdi bence de ama o kadarını hak etmiyor sanki:X