The Pursuit of Happyness / Umudunu Kaybetme (2007) Film Bilgileri & Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
FavoriForumum.Net Film Dünyası
KZHYpIdKMHkXiCZ4.jpg

The Pursuit of Happyness / Umudunu Kaybetme
Yapım Yılı: 2007
Tür: Aile, Biyografi, Dram
IMDB Puanı: 7.8/10
Süre: 117 dakika
Yönetmen: Gabriele Muccino
Senarist: Steve Conrad
Oyuncular: Will Smith, Jaden Smith, Thandie Newton, Dan Castellaneta, Mark Christopher Lawrence, Brian Howe, Kurt Fuller, George Cheung, Scott Klace, Joyful Raven, Kevin West, David Michael Silverman, Geoff Callan, Zuhair Haddad, James Karen, Domenic Bove, Takayo Fischer
Vizyon Tarihi: 02 Mart 2007

Filmin Özeti
The Pursuit of Happyness/Umudunu Kaybetme'de, Chris Gardner (Will Smith) iki yakasını bir araya getirmeye çalışan bir aile babasıdır. Ailesini ayakta tutmak için cesurca çabalamasına rağmen, beş yaşındaki oğlu Christopher'ın (Jaden Christopher Syre Smith) annesi (Thandie Newton) maddi zorlukların yarattığı sürekli baskı altında direncini kaybetmek üzeredir. Artık dayanamayacağını anlayınca, istemeye istemeye evi terk eder... Artık bekar bir baba olan Chris, yılmadan, bildiği tüm satış becerilerini kullanarak daha iyi kazandıran bir işin peşine düşer. Prestijli bir borsa şirketinde stajyerlik bulur ve ücret almasa da programın sonunda iş ve parlak bir gelecek elde edeceğini umarak kabul eder. Parasal güvencesi olmayan Chris ve oğlu, kısa süre sonra oturdukları daireden çıkartılırlar ve düşkünler evi, otobüs durağı, tuvalet; geceyi geçirmek için bulabildikleri her yerde kalırlar. Çektiği sıkıntılara rağmen, Chris, babalık görevini sevgi ve özenle yerine getirmeye devam eder ve oğlunun kendisine karşı duyduğu sevgi ve güveni, karşısına çıkan engelleri aşmak için kullanır.

Oyuncular
4OCwXWlED9K7kWcU.jpg

Will Smith
(Chris Gardner)
VKTl3WWoEgmMJmqm.jpg

Jaden Smith
(Christopher Gardner)
aS9XOJC3swZ4sbyn.jpg

Thandie Newton
(Linda)
Lrzoov4T3FGlRWyS.jpg

Dan Castellaneta
(Alan Frakesh)
OXQDH3faOe4ggRuS.jpg

Mark Christopher Lawrence
(Wayne)
Filmin Fragmanı

[sene]132379[/sene]
Anahtar Kelimeler
The Pursuit of Happyness film bilgileri, The Pursuit of Happyness çıkış tarihi, The Pursuit of Happyness film yorumları, The Pursuit of Happyness film incelemesi, The Pursuit of Happyness film konusu, The Pursuit of Happyness oyuncu kadrosu, The Pursuit of Happyness başrolleriUmudunu Kaybetme film bilgileri, Umudunu Kaybetme çıkış tarihi, Umudunu Kaybetme film yorumları, Umudunu Kaybetme film incelemesi, Umudunu Kaybetme film konusu, Umudunu Kaybetme oyuncu kadrosu, Umudunu Kaybetme başrolleri

Son düzenleme:

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Son zamanlarda en çok etkilendiğim filmlerden biri oldu. Sıkılmadan 30 saat izleyebilirim filmi o derece samimi ve deyir zevki veren bir film yapmış Will Smith ve oğlu inanılmaz tatlı. Gerçek hayatta Christopher'ın oğlu olduğunu öğrenince küçük tatlı bir şaşırma yaşadım. İnanılmaz bir baba oğul. Hem filmde hem gerçek hayatta. Hayranlıkla izledim. Böyle babam olsun yaa.:F

Onun dışında film birde gerçek hikayeden yazılmış. O ayrı bir etki zaten. Çokta güzel umut veren mesajları vardı filmin.
Tekrar izleyeceğim filmi.:X

Filmin müziklerine bayıldım.
Baba oğul arasında ki diyaloglar zaten şahaneydi. Her yönüyle 10 numara bir film. Will Smith'den böyle filmler istiyorum. Şahanesin ben adam.:X

Filmin son sahnesi çok etkiliydi bu arada. Kalabalığın içinde gözlerinin gülerek yürümesi ellerini vurması o heyecan o kısa bir mutluluğu çok iyi oynamış Will Smith bende hissederek izledim.:D

10/10