2017 The Post - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
6294822.jpg

The Post (2017)

Türü: Biyografi, Dram, Tarihi, Gerilim
Yönetmen: Steven Spielberg

Oyuncular:
Meryl Streep
Tom Hanks
Sarah Paulson
Bob Odenkirk
Tracy Letts

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Dram türündeki film 1971'de Pentagon belgeleri etrafında dönen yasal süreci konu alıyor.

Washington Post çalışanları editör Ben Bradlee (Hanks) ve yayıncı Katharine Graham (Streep) ordu analisti Daniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama kararı alırlar. Belgelerin, Johnson yönetiminin Vietnam Savaşı'nda ABD askerlerinin rolü hakkında kamuoyuna ve kongreye yalan söylediğini, Nixon yönetiminin gizlice savaşı tırmandırdığını ortaya koymaları büyük skandal yaratır. Nixon yönetimi The Post'un bunları yayınlamasını durdurmaya çalışır ve ABD Savunma Bakanı Yardımcısı William Rehnquist davayı Yüksek Mahkemeye sunar. Belgelerin yayınlanabilmesi ve özgür basın kavramının korunabilmesi için gazete ile ordu arasında büyük bir hukuk mücadelesi verilecektir...

Lincoln, Schindler’in Listesi, Yapay Zeka, Terminal ve Er Ryan’ı Kurtarmak gibi sinemanın en önemli klasiklerinden kimilerini seyircilere kazandıran Steven Spielberg'ün yönetmen koltuğuna oturduğu The Post'un başrollerini ünlü yönetmenle Terminal ve Casuslar Köprüsü'nde birlikte çalışmış olan iki Oscar ödüllü Tom Hanks ve üç Oscar ödülünün yanı sıra 20 adaylığı bulunan usta oyuncu Meryl Streep üstleniyor.

Filmin Fragmanı

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Link bulun ozaman ama Sinema çekimine biz alıskınız ama sosyete @Forumdash burun kıvırır :A

arık burun kıvıramaz @Forumdash her türlü görüntüye katlanmak zorunda yumurta kapıya dayanmış üç beş gün sonra oscar etkinlikleri başlayacak o güne kadar izlememiz şart :)

izleyeceğimiz adreste burası olsun @Çiğdem-
https://filmakinesi.org/the-post-izle-2017.html

Darkestı ben de gördüm öyle destereye :X Phantomu izledim zaten bi eziyetten yeni cıktım :F azcık dinlenecem:X

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Gerçekten çok sıkıcı bir filmdi. @destere @Çiğdem- Filmin sonunu filmin ilk 5'dksından sonra biliyorsun zaten. Hem günümüz medyası bu tür skandallarla uğraşiyor. Muhalif birisi izlediğinde öve öve biteremez bu filmi :X Film gerçek hikayeden uyarlama sanırım? Öyle de olsa zevk alamadım." Hadi basın şunları beeeee" nidalar attıramadı.

Merly Streep oyunculuğuyla değil ama filme kattığı aurasıyla kendine çekti. Hani nasıl bizde Nebahat Çehre'nin bi aurası vardır, oyunculuğu yoktur ama dizilere yakışır. Bu kadın da öyle bişey olmuş. Filme yakışmış. Tom Hanks'i sanırım en son Captain Philip ile izlemişimdir. Oradaki gibi etkilemedi beni :T:

4 yada 5 vermek istiyorum. 4.5/10 Sonradan güncelleme şansım olsun diye...

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Gerçekten çok sıkıcı bir filmdi. @destere @Çiğdem- Filmin sonunu filmin ilk 5'dksından sonra biliyorsun zaten. Hem günümüz medyası bu tür skandallarla uğraşiyor. Muhalif birisi izlediğinde öve öve biteremez bu filmi :X Film gerçek hikayeden uyarlama sanırım? Öyle de olsa zevk alamadım." Hadi basın şunları beeeee" nidalar attıramadı.

Merly Streep oyunculuğuyla değil ama filme kattığı aurasıyla kendine çekti. Hani nasıl bizde Nebahat Çehre'nin bi aurası vardır, oyunculuğu yoktur ama dizilere yakışır. Bu kadın da öyle bişey olmuş. Filme yakışmış. Tom Hanks'i sanırım en son Captain Philip ile izlemişimdir. Oradaki gibi etkilemedi beni :T:

4 yada 5 vermek istiyorum. 4.5/10 Sonradan güncelleme şansım olsun diye...
Akşama izleyecektim hevesimi kaçırdın :( Anlaşılan Terzi filmi gibi bunda da sıkılıcaz :F @destere filmi izlemeye gidiyorum dedi dün gece hala ortada yok sıkıntıdan patlamış olmasın :A :A :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: http://izleryazar.com/the-post-2017/

İlk yarı tempo gerçekten düşük ama oldukça kaliteli ve bugünkü Türkiye'ye de uyan bir film. Gazetecilik konusunda yapılan en iyi filmlerden, ders olarak okutulabilecek bir film.

Kadro çok iyi. Tom Hanks'in bu filmle ve bu rolle bile aday edilmemesi ayıp artık. (Gerçi Captain Phillips'te daha da iyiydi.) Meryl Streep bazı yerlerde gereğinden fazla duygu göstermiş gibi gelse de iyiydi. Bob Odenkirk de çok değerli oyuncu, filmin iyilerindendi.

8/10