2017 The Killing of a Sacred Deer / Kutsal Geyiğin Ölümü - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5715874.jpg

Kutsal Geyiğin Ölümü - The Killing of a Sacred Deer (2017)

Türü: Dram, Korku, Gizem, Gerilim
Yönetmen: Yorgos Lanthimos

Oyuncular:
Colin Farrell
Nicole Kidman
Alicia Silverstone
Barry Keoghan
Raffey Cassidy

IMDb Sayfası

Filmin Fragmanı

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Şimdi film aramaya üşendim bu olsun ozaman :A @Forumdash Daha bizim oynadımızı bitirememiş :F
sana laf sayıyordu gerimizde kaldın diye şimdi kendisi geriden koşturuyor :) iki gündür yetişemedi bize yok bu sinema çekimi bu net değil onun şusu var bunun busu var habire bahane arıyyor kaçmak için ama izleteceğiz 20 filmi :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
sana laf sayıyordu gerimizde kaldın diye şimdi kendisi geriden koşturuyor :) iki gündür yetişemedi bize yok bu sinema çekimi bu net değil onun şusu var bunun busu var habire bahane arıyyor kaçmak için ama izleteceğiz 20 filmi :)
Bunu izliyoruz ozaman @Forumdash :A

Zaten 20 film izledik hala 20 filmmi var bekleyen :eek::eek::eek:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

Bunu izliyoruz ozaman @Forumdash :A

Zaten 20 film izledik hala 20 filmmi var bekleyen :eek::eek::eek:
Bence bu film kötü :A Gerçekten boş filmlerle vakit kaybı yapmayalım yaa. Şu 8.7 imdb puanı olan filmi izleyebilsek:/

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bence bu film kötü :A Gerçekten boş filmlerle vakit kaybı yapmayalım yaa. Şu 8.7 imdb puanı olan filmi izleyebilsek:/
o filmin adresini bul hemen izleyelim bende her gün ona bakıyorumda daha bişey bulamadım:)
bunun dışında bir film öneriyorsan ona bakalım her türlü öneriye açığız :)

BATTLE OF THE SEXES
BLADE RUNNER 2049
CALL ME BY YOUR NAME
THE CURRENT WAR
DARKEST HOUR
DOWNSIZING
HAPPY END
MARY MAGDALENE
MOTHER!
PHANTOM THREADS
VICTORIA AND ABDUL

bu filmlerde oscar aday adayıymış @Forumdash :) bunlardan kaçını izledik :)

Son düzenleme:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
o filmin adresini bul hemen izleyelim bende her gün ona bakıyorumda daha bişey bulamadım:)
bunun dışında bir film öneriyorsan ona bakalım her türlü öneriye açığız :)

BATTLE OF THE SEXES
BLADE RUNNER 2049
CALL ME BY YOUR NAME
THE CURRENT WAR
DARKEST HOUR
DOWNSIZING
HAPPY END
MARY MAGDALENE
MOTHER!
PHANTOM THREADS
VICTORIA AND ABDUL

bu filmlerde oscar aday adayıymış @Forumdash :) bunlardan kaçını izledik :)
Mother da J.Lawrance var o olur bak :X 6.8 diye önermedim. Az önce gördüm.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Tamam öyle olsun. Bulamadım ben de telif de yememiş ama:/ sitelerde yok.
@Forumdash bu konudaki filmi izleyelim bence sıradaki bu film olsun @Çiğdem- e de bu filmi demiştik karışıklık olmasın bunu aradan çıkaralım :) mudbond un sitesini bulamadım bu filmden sonra dediğin I tonya filmine geçeriz :)
Film Yorumum

Ben ne izledim bitince onu sordum kendime :F :F :F

Sevişme sahneleri çok olmadı için 1 vermiyorum ama puanım 2 :A :A :A
Giriş sahnesinde kalp ameliyatımıdır nedir midem bulandı :( Türk dizisi Doktorlar geldi aklıma en sevmedim sahneler :(

Bomboş film tek heyecanlı yeri sakallı bir adam rast gele bağladığı kişilere ateş edip bir çocuğumu ne öldürdü onun dışında şöyle heyecanlı baktım sahne yoktu :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Bunu izliecem işte bu gece :T: @Çiğdem- @destere Yarından sonra bırakıcam film izlemyi adaylar acıklancak :Z Demek bu gece eziyet çekicem:(
İşte bunu biz izledik @destere ile şimdi yeni filmimiz şu şowmen filmi olsun diyoruz içimiz açılsın :A

Sanada kolay gelsin hele bu saatde çekielcek film değil :F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Sıradışı ve ilginç bir konusu vardı burda hemfikiriz ama o sıradışı konu bu kadar ağır tempoya kurban edilmez yazık etmişler ..
daha filmi izlemeden kısa yorumlara baktım film sitelerinde özet aynen şu şekilde , mutlu mesut yaşayan bir ailenin kaderi martin diye bir çocuğun aileye katılmasıyla mahfolur ? peki izlediğimiz aile mutlu mesutmuydu babadan tut anneye anneden kıza oğlana hepsi baston yutmuş gibiydi... mutluluk eğer çok paraya sahip olup 20 odalı malikanede oturmak olarak algılanmıyorsa o zaman bu aile zaten mutlu değildi? günlük rutin sohbetleri veya yatak odası maceraları bile iç karartıcıydı (nicole kidman ın muhteşem vücudu hariç :) )
sonra başlarına martin belası geldi neyse zaten oğlan kafadan sıyrık biriydi mitolojideki olaya gönderme yapılmış güya .. sen babamı öldürdün o zaman seç ailenden birini birde sizden gitsin dedi martin... ondan sonra olan olaylarda çocukların patır patır düşmesi felç olmasında ailede bir şaşkınlık bir korku bir panik havası esmesi gerekmiyormu ?dolu dolu ağlayıp dolu dolu gülmeleri gerekmiyormuydu aile derin dondurucudan çıkmış gibiydi ruhsuz ve donuk foktan bir aileydi..... ne yazıkki buda seyircinin ruh halini bayağı etkiliyor ben çöktüm iki saat içinde :)
martinin annesiyle stive arasında televizyon sohbeti gülümsetti
ailenin kızı kim in baaabaa annee velet biraderim ölüyor diye mal mal çığırışları gülümsetti arada filme az bir renk kattı bu sahneler :)

ölüm kapıya dayandığında aile bireyleri arasındaki bencilliğin tavan yapması güzel anlatılmıştı filmde, onun dışında sıradışı konuya sahip olması ilginçti zaten filme tahammül etmemin sebebide buydu :)
Aslında yönetmen konu olarak yakalamış büyük balığı ama fazla beklete beklete sunum yaptığı için bize ulaşan balık kokmuştu resmen :)

5 Puan

Bunu izliecem işte bu gece :T: @Çiğdem- @destere Yarından sonra bırakıcam film izlemyi adaylar acıklancak :Z Demek bu gece eziyet çekicem:(
umarım adaylar hep izlemediklerimizden çıkar :)

Film Yorumum

Ben ne izledim bitince onu sordum kendime :F :F :F

Sevişme sahneleri çok olmadı için 1 vermiyorum ama puanım 2 :A :A :A
Giriş sahnesinde kalp ameliyatımıdır nedir midem bulandı :( Türk dizisi Doktorlar geldi aklıma en sevmedim sahneler :(

Bomboş film tek heyecanlı yeri sakallı bir adam rast gele bağladığı kişilere ateş edip bir çocuğumu ne öldürdü onun dışında şöyle heyecanlı baktım sahne yoktu :A
sanırım bir başını birde sonunu izledin filmin :)) sıkıcı bir anlatıma sahipti o konuda haklısın ama konu olarak ilginçti :)

Son düzenleme:

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Sıradışı ve ilginç bir konusu vardı burda hemfikiriz ama o sıradışı konu bu kadar ağır tempoya kurban edilmez yazık etmişler ..
daha filmi izlemeden kısa yorumlara baktım film sitelerinde özet aynen şu şekilde , mutlu mesut yaşayan bir ailenin kaderi martin diye bir çocuğun aileye katılmasıyla mahfolur ? peki izlediğimiz aile mutlu mesutmuydu babadan tut anneye anneden kıza oğlana hepsi baston yutmuş gibiydi... mutluluk eğer çok paraya sahip olup 20 odalı malikanede oturmak olarak algılanmıyorsa o zaman bu aile zaten mutlu değildi? günlük rutin sohbetleri veya yatak odası maceraları bile iç karartıcıydı (nicole kidman ın muhteşem vücudu hariç :) )
sonra başlarına martin belası geldi neyse zaten oğlan kafadan sıyrık biriydi mitolojideki olaya gönderme yapılmış güya .. sen babamı öldürdün o zaman seç ailenden birini birde sizden gitsin dedi martin... ondan sonra ailede bir şaşkınlık bir korku bir panik havası esmesi gerekmiyormu ?dolu dolu ağlayıp dolu dolu gülmeleri gerekmiyormuydu aile derin dondurucudan çıkmış gibiydi ruhsuz ve donuk foktan bir aileydi..... ne yazıkki buda seyircinin ruh halini bayağı etkiliyor ben çöktüm iki saat içinde :)
martinin annesiyle stive arasında televizyon sohbeti gülümsetti
ailenin kızı kim in baaabaa annee velet biraderim ölüyor diye mal mal çığırışları gülümsetti arada filme az bir renk kattı bu sahneler :)

ölüm kapıya dayandığında aile bireyleri arasındaki bencilliğin tavan yapması güzel anlatılmıştı filmde, onun dışında sıradışı konuya sahip olması ilginçti zaten filme tahammül etmemin sebebide buydu :)
Aslında yönetmen konu olarak yakalamış büyük balığı ama fazla beklete beklete sunum yaptığı için bize ulaşan balık kokmuştu resmen :)

5 Puan

umarım adaylar hep izlemediklerimizden çıkar :)
@Forumdashı cesaretlendirmek için 5 verdin sanırım :A :A :A