Netflix The Haunting of Hill House 1.Sezon Yorumları

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
neyse bu sefer oldu gibi ama sahneyi ayrıntısıyla anlat desek sana güvenmediğimiz sonucunu çıkarmazsın umarım :)
hanı güvenmediğimden değilde, millet yani ( @Çiğdem- @MasacRE- v.b.. kişiler ) senin hakkında izlemedi falan diye dedikodu yapıyor onları susturmuş oluruz :)

Neyse spoilere geçeyim :A

Şu Shirley olayı çok abarttı yani yok kitabın parasını nasıl alırsınız diye vs sanırsın nedir :A Theo'ya da gereksiz trip attı :A Önce evden kovacaktı da kapıya vurma seslerini duyunca vazgeçti. Yumuşar dedik bu seferde arabada konuşmaya başladı. Yüksek sesle konuşunca aslında başlarına bir şey geleceğini tahmin ettim de arkadan öcünün çıkması sesli tepki verdirtti :A Sonra Theo arabadan indi de ablasını ikna etmeyi başardı :A

Oldu mu? :A

Kütük kardeşim benim güvenimi boşa çıkartmamış bak gördünüz mü :bhr: @Çiğdem- şimdi özür dileyin bakayım ona inanmadığınız için :A
Biz şuan toplu dizilerden Sabrina ve Deredevil izliyoruz destere ile ama siz bunları izlemediniz için Eliteye başlayın hadi yorumlarınızı takip ederiz size uygun çiftler var ordada :A :A :A

MelankoliK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,201
Puanı
411
3. ve 4. Bölümü izledim.
3.bölüm anlaşılmaz geldi ama 4.bolumde her şey yerine oturdu. 4.bolum gerilimliydi, korku kısmı ön plandaydı. Nell vakasından bakalım neler çıkacak? Luke da (garibim) Nell morgda yatıyor diye üşüyordu herhalde :/

MelankoliK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,201
Puanı
411
1×5
Güzel bir bölümdü. Ani korku sahneleri (öd koparan cinsten) vardı :A

Spoiler

Küçük Nelly önceki bölümlerde yatağında bir kadına bağırıyordu. Meğerse kendi büyüklüğündeki haliymiş o korktuğu, bu bölümde öğrenmiş olduk. @destere

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
@MasacRE- ile bana hiçbir güç ergen dizisi izlettiremez :A
Kendileriyle gurur duyan kütükleride ilk defa görüyorum :A :A :A @MasacRE-
85d7089084.png

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Dizi hakkında genel yorumum :A @destere @Çiğdem- @MasacRE-

Dram, gerilim ve korkunun sentezlenmesi sonucu ortaya çok güzel bir yapım ortaya çıkmış. Her bölüm kardeşlerin yaşadıkları olayları gördük. Benim içlerinde hikayesini en çok sevdiğim ise Luke oldu.bKardeşlerinin ona yeterince güvenmemesi ve en ufak bir şeyi bile ondan bilmelerine falan yazığım geldi daha doğrusu. Sevdiği kız için terapi merkezinden kaçıp sonra da satışa getirilmesi, ardından abisinin gelip onu bulması falan güzeldi açıkçası.

Nelly ve annenin hikayesi de duygusaldı. Meğersem küçük Nelly'nin gördüğü eğri boyunlu kadın taa kendisiymiş. O bölümde bayağı vurucuydu. Ölüm anına giderken yaşadıkları falan gösterildi. Arthur sayesinde hayata bağlanan kız onun ölümünden sonra toparlanamamış. Kendini asmaya kadar giden süreçte tüyleri diken diken etti doğrusu. Ama en azından mutlu öldü bu da bir şeydir :D

Olivia'nın ölüme giderken yaşadıkları da duygusaldı. O evde yaşayan herkes intihar ederek uyandığını sanıyor bir şekilde. O da buna aldanıp intihar etmiş. Tabi Hugh çocuklarla beraber onu da evden çıkarsaydı bütün bunlar yaşanmazdı belki de :A

Şu Nelly'nin cenaze töreninin gösterildiği bölüm kamera tek bir bakış açısıyla çekti bütün olayları. Güzel düşünülmüş bence.

En sonda ise evle ilgili gerçekleri öğrendik. Orda ölen hayalet olarak geri dönüyor bir şekilde. Kırmızı oda da bizimkilerin aktivitelerini farkında olmadan gerçekleştirdikleri yermiş.

Dizide en çok korktuğum kısımlar Steve'nin İlk bölümde kardeşinin hayaletini gördüğü sahneydi. Tüyleri diken diken etti. Birde Theo ve Shirley arabada giderken Nelly'nin arkadan çıkması. Sesli küfür ettim :A

Uzun lafın kısası finalinde her şey bağlandı bir şekilde. Castle Rock gibi konuyu iyice dağıtmadan toparlayıp bitirmeleri de almıştı hakediyor :A En azından şurası eksik kaldı diyebileceğimiz bir soru işareti kalmadı kafamızda.

Bir daha da dizi istemeyin benden :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Dram, gerilim ve korkunun sentezlenmesi sonucu ortaya çok güzel bir yapım ortaya çıkmış. Her bölüm kardeşlerin yaşadıkları olayları gördük. Benim içlerinde hikayesini en çok sevdiğim ise Luke oldu.bKardeşlerinin ona yeterince güvenmemesi ve en ufak bir şeyi bile ondan bilmelerine falan yazığım geldi daha doğrusu. Sevdiği kız için terapi merkezinden kaçıp sonra da satışa getirilmesi, ardından abisinin gelip onu bulması falan güzeldi açıkçası.

Nelly ve annenin hikayesi de duygusaldı. Meğersem küçük Nelly'nin gördüğü eğri boyunlu kadın taa kendisiymiş. O bölümde bayağı vurucuydu. Ölüm anına giderken yaşadıkları falan gösterildi. Arthur sayesinde hayata bağlanan kız onun ölümünden sonra toparlanamamış. Kendini asmaya kadar giden süreçte tüyleri diken diken etti doğrusu. Ama en azından mutlu öldü bu da bir şeydir :D

Olivia'nın ölüme giderken yaşadıkları da duygusaldı. O evde yaşayan herkes intihar ederek uyandığını sanıyor bir şekilde. O da buna aldanıp intihar etmiş. Tabi Hugh çocuklarla beraber onu da evden çıkarsaydı bütün bunlar yaşanmazdı belki de :A

Şu Nelly'nin cenaze töreninin gösterildiği bölüm kamera tek bir bakış açısıyla çekti bütün olayları. Güzel düşünülmüş bence.

En sonda ise evle ilgili gerçekleri öğrendik. Orda ölen hayalet olarak geri dönüyor bir şekilde. Kırmızı oda da bizimkilerin aktivitelerini farkında olmadan gerçekleştirdikleri yermiş.

Dizide en çok korktuğum kısımlar Steve'nin İlk bölümde kardeşinin hayaletini gördüğü sahneydi. Tüyleri diken diken etti. Birde Theo ve Shirley arabada giderken Nelly'nin arkadan çıkması. Sesli küfür ettim :A

Uzun lafın kısası finalinde her şey bağlandı bir şekilde. Castle Rock gibi konuyu iyice dağıtmadan toparlayıp bitirmeleri de almıştı hakediyor :A En azından şurası eksik kaldı diyebileceğimiz bir soru işareti kalmadı kafamızda.

Ne güzel beğenmişsin işte niye bir daha dizi istemiyorsun :A

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Ne güzel beğenmişsin işte niye bir daha dizi istemiyorsun :A
Yeni başladık her dizimize artık sende katılacaksın :A :A :A Tabi @destere yine hortlaması lazım o hakkından geliyor senin :A :A :A