2016 The Girl on the Train / Trendeki Kız - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3631112.jpg

Trendeki Kız - The Girl on the Train (2016)

Türü:
Gizem, Gerilim
Yönetmen: Tate Taylor
Senaryo: Paula Hawkins (novel), Erin Cressida Wilson (adaptation)

Oyuncular:
Emily Blunt
Haley Bennett
Rebecca Ferguson
Luke Evans
Laura Prepon

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Paula Hawkins'in aynı adlı çok satan romanından sinemaya uyarlanan film, yeni boşanmış bir kadının gizem dolu hikâyesini odağına alıyor.

Yakın zamanda bir boşanma atlatan Rachel, her gün kullandığı trenin geçtiği güzergâhta "mükemmel" bir çift görür. Bu çifti gözlemlemeyi günlük rutini hâline getiren Rachel, bir gün şahit olduğu bir olay sonrası çözülmesi zor bir gizemin içerisine sürüklenir.

Filmin Fragmanı

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Büyük merakla beklendiği için ve yayınlandığı dönemde en çok satan romanın uyarlaması olduğu için beklenti haliyle yüksekti ama beklentileri karşılayamadı maalesef.

İlgi çekici başlayıp sonra çok çabuk bir şekilde adım adım temponun düştüğü ortalama bir film düzeyinden ileri gidemedi maalesef. Tempo, türünün aksine çok yavaş ve yer yer sıkıyor belli bir süreden sonra. Flashback sahneleri gereksiz yere uzatılmış bazı sahnelerde. Cinsellik ise ön planda tutulmuş.

Film baştan sona gizem şeklinde geçiyor ama şaşırmanız gereken yerlerde bile tempo yüzünden şaşıramıyorsunuz. Bu konu daha iyi işlenebilirdi diye düşünüyorum.

Emily Blunt bu filme göre çok üst düzey bir oyunculuk çıkarmış ve filmi tek başına sırtlamış desek yanlış olmayız herhalde. Adaylık alması güzel olur.

Dediğim gibi ortalama bir film. İzleyip izlememek size kalmış. :)

6/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: http://izleryazar.com/the-girl-on-the-train-2016/

Bu kadar tırt bir film beklemiyordum. Çok kötü işlenmiş konu, izlemesi zor tuhaf bir şey olmuş.

Emily Blunt ise coşmuş. Zaten film onun tek kişilik gösterisi gibi bir şey olmuş. Oscar adaylığı alsa alır, kimse sesini çıkaramaz. Zaten Sicario ile de hakkını yediler geçen yıl. :)

4/10