bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Üst üste iddialı yapımlarla izleyiciyi dizi bombardımanına tutan Netflix'te iddialı bir dizi daha başladı. The Crown adlı dizi, ünlü İngiliz kraliçesi 2. Elizabeth'in hayatına odaklanıyor.

Dizinin ilk 10 bölümlük ilk sezonu yayınlandı.

Eleştirmenlerin çok sevdiği ve gelecek sezon ödül törenlerinde iddialı olması beklenen; Claire Foy, Matt Smith ve John Lithgow gibi isimleri kadrosunda barındıran diziyle ilgili yorumları bu başlıktan yapabilirsiniz...

112139797_The_Crown_Season_1_Claire_Foy_Matt_Smith_NETFLIX-large_trans++ZgEkZX3M936N5BQK4Va8RWtT0gK_6EfZT336f62EI5U.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Prodüksiyon olarak çok iyi, oyunculuklar çok iyi. Claire Foy pek güzel. John Lithgow ise döktürüyor. (Emmy adaylığı şimdiden kesin bence)

Gel gelelim sıkıcı bir anlatımı var ve ilk bölüm için çok durağan. Tahminim 2. Elizabeth'in hayatı çoğu kişi tarafından bilindiğinden ve ilgi çekici olduğundan çok yoğun bir giriş yapmamışlardır ama benim bilgim olmadığından zamana ihtiyacım var. Birkaç bölüm daha deneyeceğim.

Aslında Downton Abbey kadar iyi olsa bile yeter? :)

6/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2 1x3

Claire Foy ve özellikle de John Lithgow harikalar ama tek başlarına diziyi kurtarmaya yetmediler. Kraliyet kasıntılığı mevcut dizide ve çok ağır işliyor. Aslında bu ağır işleyiş olayı Netflix dizilerinin neredeyse hepsinde mevcut. House of Cards dışında sevdiğim bir dizisi olmadı sayılır Netflix'in. Black Mirror gibi sevdiğim diziyi de batırdılar zaten. :(

6/10 6/10

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
3a9321917fdf80786a686dff4872e37fb01bdb01.jpg

Kraliçe tacını genç yaşta takan Elizabeth, hiç beklemediği şekilde sık sık birbirleriyle ters düşen siyasi ve kişisel meselelerle uğraşmak zorundadır. Yeni bir çağ başlarken Kraliçe Elizabeth, bir yandan monarşiyi ve evliliğini korumaya çalışırken diğer yandan çevresinde değişen dünyada yolunu bulmaya çabalıyor.

Başroldekiler: Claire Foy, John Lithgow, Matt Smith

Dizi ile ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz..

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,440
Puanı
1,061

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Aynen :F İzleyeceğim dizileri açıyorum :F

4 tane dizi açtım artık içlerinden birkaçını izlersin :A
Sana iyi seyirler o zaman :A
Bas izleyici @yatutarsa yi ekleyin ben daha 2. Sesonu izlemedim :X
Yeni diziler açman güzel ama bu taçlı kadını @xemrexxx dışında izleyen olmaz :A CW kanalının böyle lekeleyen dizilerini izliyor hep o :A Sen CW izleyeceksen fantastik dizilerimizden izle :A :A :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
the-crown.jpg

The X-Files dizisiyle tanınan, son olarak Sex Education’da izleyicilerin karşısına çıkan Gillian Anderson, The Crown’ın 4. sezonunda Demir Lady lakaplı eski İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher‘ı canlandırıyor. Grantchester dizisindeki rolüyle oyunculuğa yeni adım atan Emma Corrin ise trajik ölümüyle hafızalara kazınan Prenses Diana’ya hayat veriyor. Ayrıca Elizabeth rolündeki performansıyla Altın Küre ödülüne layık görülen Olivia Colman da dizinin 4. sezonunda yer almaya devam edecek.

Hem hikâyeye dâhil olacak yeni isimler, hem de oyuncu kadrosuna katılan oyuncularla 4. sezon, Margaret Thatcher‘ın başkanlık dönemini, Prens Charles ve Prenses Diana’nın evlilik sürecini mercek altına alıyor.

Diziyle ilgili yorumlarınızı sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

1. Sezon Yorumları: https://fav10.net/forum/threads/the-crown-1-sezon-yorumları.262743/

2. ve 3. Sezon Yorumları: https://fav10.net/forum/threads/the-crown-2-ve-3-sezon-yorumları.285208/

Önemli Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Önemli Bilgilendirme: Dizinin yayınlanış tarihi 15 Kasım 2020 imiş, tarihleri karıştırdığım için biraz erken açılmış oldu yeni sezon konusu. Ana sayfalarınıza verdiğim rahatsızlıktan ötürü özür diliyorum, dizi yayınlandığında Netflix'ten izleyebilirsiniz...

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,721
Puanı
710
Buralar boş kalmış :A Dizi kendi ayarında başladı ilk iki bölüm itibariyle, Kraliyet ailesine ilgili olduğum için hala zevkle takip ediyorum. Bu sezon söylendiği gibi Prenses Diana odaklı bir sezon olacak. Bu arada dizinin cast seçimi o kadar iyi ki tebrik etmek gerek...

İki bölüme de 8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1 1x2 1x3

Bu konuya sadece benim yazmam şahane olmuş. :A Üstelik tam da şimdi yorumlayacağım ilk üç bölümü yorumlamışım. :A

Yıllar sonra diziye yeni bir şans daha vermek istedim. Özellikle son sezonda Prenses Diana ile ilgili gördüğüm şeyler aşırı ilgimi çekti. İlk izlediğimden bu yana hem Churchill ile hem de kraliyet ailesiyle ilgili daha fazla bilgi edinmiş olmam da konunun ilgi çekiciliğini arttırdı benim için.

Diziyi daha önce nasıl bu kadar beğenmemeyi başardığıma şaşırdım. Gerçekten çok iyi iki bölümle açılıyor dizi. Hem prodüksiyon kalitesi ve oyunculuklar şahane hem de olaylar son derece sürükleyici. Büyük bir ilgiyle izledim... Üçüncü bölümün biraz temposuz kaldığına hala katılıyorum. Fakat aslında kraliyet ile hükümet arasındaki ilişkinin nasıl işlediğine ve kraliyet geleneklerinin ne kadar mühim olduğuna dair güzel detayları olan bir bölümdü.

8/10 8/10 7/10

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
1x1 1x2 1x3

Bu konuya sadece benim yazmam şahane olmuş. :A Üstelik tam da şimdi yorumlayacağım ilk üç bölümü yorumlamışım. :A

Yıllar sonra diziye yeni bir şans daha vermek istedim. Özellikle son sezonda Prenses Diana ile ilgili gördüğüm şeyler aşırı ilgimi çekti. İlk izlediğimden bu yana hem Churchill ile hem de kraliyet ailesiyle ilgili daha fazla bilgi edinmiş olmam da konunun ilgi çekiciliğini arttırdı benim için.

Diziyi daha önce nasıl bu kadar beğenmemeyi başardığıma şaşırdım. Gerçekten çok iyi iki bölümle açılıyor dizi. Hem prodüksiyon kalitesi ve oyunculuklar şahane hem de olaylar son derece sürükleyici. Büyük bir ilgiyle izledim... Üçüncü bölümün biraz temposuz kaldığına hala katılıyorum. Fakat aslında kraliyet ile hükümet arasındaki ilişkinin nasıl işlediğine ve kraliyet geleneklerinin ne kadar mühim olduğuna dair güzel detayları olan bir bölümdü.

8/10 8/10 7/10
Acele etme ben de geliyorum, sana eşlik edeceğim... :A

• Harika
  • Güldürdün
Reactions: 12.Adam and bazinga

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
İlk sezonu gelecek hafta sonu bitireceğim ama sonrasında başka dizilere sıçrayacağım. Rahat yetişirsin, hatta geçebilirsin. :A
Bu ok zehirli işte, bu oku atma... :A Şaka bir yana gelecek haftaya kadar ilk sezonu ben de bitiririm inşallah bir aksilik çıkmaz veya araya başka diziler girmezse, güzel. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x4 1x5 1x6

Öncelikle zamanında bu diziyi sevmeyip 3 bölümde terk eden kendimi bir kez daha kınıyorum. :A Hiçbir şey için izlenmese sırf Claire Foy güzelliği için bile izlenebilirmiş oysa...

4. bölüm Londra Öldüren Sis bölümüydü, başlı başına film niteliği olabilecek bir konuydu. Gerçekten çok ilginç bir olaymış. Daha önce hakkında bir şey duyduğumu hatırlamıyorum. Ayrıca bölümün başındaki uçak sahnesi ve kraliyet ailesinin bir hobi için bile hükümetten izin alması gerekliliği gibi konular ilgi çekiciydi. Churchill'in son hamlesi de çok iyiydi. John Lithgow çok büyük oyuncusun çok...

5. bölüm taç takma töreniyle ilgiliydi. Önceki bölümün biraz altında olsa da eminim şu an hatırlamadığım önemli anları vardır. :A

6. bölüm Margaret - Peter olayının patlak verdiği bölümdü. Elizabeth'in kraliçeliği benimsediğini ve Philip'in aksine gelenekçi yanının da güçlü olduğunu görmüş olduk. Peter ve Margaret için üzüldüm...

9/10 7/10 8/10