Showtime The Affair - Dizi Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Kimin hayatına girdiye mahvetti. Helen, Alison falan hepsi başka bir tarafa savruldu, ne diyeyim Adnan hocanın kedicikleri tarafından tırmalanır inşallah. :)

o bedduayı bana yapsaydın bari :) kediciklere karşı benimde bayağı sempatim var :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Senin bildiğin hanimiş pisiciklerden değil. :)

ben bu zannettim :)
sinir-tanimayan-kedicikler-kedicik-adnan-oktar-tulay-kumasci-fotograf-1541274.jpg

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x4

Hadi kapçuk ağızlı Alison'u geçtim, Cole sen de adam olamazsın. :)

Alison, Cole evliyken kocasını Noah ile aldattı. Şimdi de Noah ile evli kocasını Cole ile aldatıyor. :A Kapçuk ağızlı kadında şeytan tüyü var, bir kez yatan bir daha vazgeçmiyor. :) İlerde de, ne Noah mutlu olacak ne de Cole. Alison kendi mutlu olmadığı gibi ikisinin de hayatının içine edecek. :)

7.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3x4. Bölüm

harikasın alison önünde saygıyla dikiliyoruz ve de eğiliyoruz:) zaten eğilmeyeni eğiyorsun bir şekilde :)
anlatımlara gelecek olursak olayın alison trafından anlatılışı daha inandırıcı daha mantıklı geldi bana.. cole un anlatımında bir rüyada alisonla yattığı kısım birde son sahnede alison a abandığı yerler doğru öteki kısımlar uyduruk :)
alison a yapılırmı bu tamam kadın ufak tefek hatalar yaptı ama onu çocuğundan ayırmak insanlığa sığmaz :) hele @sürgünüm ün at kafalı luisası onun pastasını alıp tekrar alisona iade etti ya tüm küfürlerimi yedi kadın :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x5

İlk kısım güzeldi. Ağlak ikinci kısmı sevmedim. :)

Noah dallaması daha 3 gün önce ölümden dönmesine rağmen liseli ergenler gibi ada kaçamağı yapıp Alison'u götürdü. :) Daha 1 gece evvel Cole'un koynuna giren hata makinası Alison, Naoah ile yatmam falan deyip ayak bacak yapıyordu. Elalemin jakuzisine daldaşşak giren adamın yanına anadan üryan soyunup girdi. İkinci kısımda Noah işi duygusala dökünce de Alison yine saflığına yenilip Noah ile pişirdi. :)

Gunther'in cezaevinde yaptıklarıyla Noah'ın şaftı kaymış. :) Hapların yan etkisiyle halüsinasyon görüp önce kendini bıçaklayan dallama şimdi de kaza yaptı.
7.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x6

Sezonun en kötü bölümüydü.

İki gün oldu izleyeli aklımda pek bir şey kalmamış. Helen'in partında, kendini sorgulamasından bıkkınlık geldi artık. Noah’ı da akıl hastanesine kapatsalarda kurtulsak? :)
6/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3x5. Bölüm

harika bir bölümdü ilk defa kahramanlarımızın insani tarafını ön plana almıştı bölüm özellikle noah ın annesiyle alakalı anlattığı hikaye ilginçti tabi ayak üstü senaryo yazmadıysa diye notta düşelim :)
ve alison her zamanki muhteşemliğiyle yatağa girdi duygusal anılara dayanamıyor kadın :)
noah ın peşindeki sapığın derdi nedir psikopatmıdır onuda anlamadık:) hanı onunda bir geçmiş hikayesi olmalı yani başına çocuklukta ne geldi gardiyanın? acaba misketimi inşaata kaçtı o kısımlar açıklanmadan gardiyanın sapıklığını tarif etmek imkansız :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3x6. Bölüm

harika bir bölüm daha izledik son iki bölümdür özellikle noah cephesini ve onun çocukluk gençlik dönemlerini izlemek harikaydı ..
helen in bunca zamandır noah la evli olduğu halde onun geçmişine dair hiç bir fok bilmemesi çarpıcıydı, nina helenin kafasına vura vura sonunda kadının yarasını deşmeyi başardı tabi dertlenen helen in gidip ilk fırsatta eski kırıklarından biriyle kırıştırışı dahada ilginçti :)
noah la oğlu martin arasındaki diyaloğlar harikaydı son sahnede martin diye suda gördüğü kişi aslında kendisiydi sanırım ilaçların etkisiyle noahta kafa gidip gelmeye başladı.. ve bu bölümde bir ilk daha yaşandı noah ilk defa bir kadını geri çevirdi :) oysa fransız prof romandaki gibi elleri bağlı fantazi yapmak istiyordu:)
gardiyanın noah ın eski bir okul arkadaşı olma ihtimali yüksek babasının evine dönünce gardiyana ait ipucları bulmaya başladı? bir önceki bölümdeki tahminim doğru çıkacak gibi kesin bu gardiyan çocuklukta tacize falan uğradı :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3x7. BÖLÜM
muhteşemdi yine ..
helen le noah anlatımları arasında ufak tefek farklılıklar var bunun sebebini çözemedim ama sanırım her ikiside olaya fantazi katmış olabilir :) noah ın helen le bölüm sonundaki halveti çok vahşi vede fantazikti :)
helen in vik adlı dalamayı şutlaması iyi oldu ondan nefret etmiştim zaten :)
gardiyan sapıklığı ileri aşamaya taşıdı artık noah ın peşindemi yoksa noah ın ilaçları yan etkimi gösteriyor tam çıkaramadık olayı :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x7

Dizi iyice kendini tekrar etmeye başladı izlerken hiç zevk almıyorum artık.

@destere gardiyanın takip ettiği yok. Halüsinasyon görüyor, zaten kendi kendini bıçaklamıştı manyak. :)

Gardiyan bir konuda haklıydı. Zengin kızla evlenmişsin, hayatın güllük gülistanlık rahatlık batmış olmalı ki başına gelenleri çekiyor. :)

1 bölüm Alison ile 1 bölüm Helen ile yatıyor. Yakında Helen'den çocukta yapar, bu her sezon böyle devam eder. Dizi kendini tekrarlıyor iyice boka sarmaya başladı.

6.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3x7

Dizi iyice kendini tekrar etmeye başladı izlerken hiç zevk almıyorum artık.

@destere gardiyanın takip ettiği yok. Halüsinasyon görüyor, zaten kendi kendini bıçaklamıştı manyak. :)

Gardiyan bir konuda haklıydı. Zengin kızla evlenmişsin, hayatın güllük gülistanlık rahatlık batmış olmalı ki başına gelenleri çekiyor. :)

1 bölüm Alison ile 1 bölüm Helen ile yatıyor. Yakında Helen'den çocukta yapar, bu her sezon böyle devam eder. Dizi kendini tekrarlıyor iyice boka sarmaya başladı.

6.5/10

gardiyanın bıçağı bulması bendede şüphe uyandırdı ama yinede acab noah ın kafayı yemesindenmi yoksa gardiyanın noah takıntısındanmı onu ilerleyen bölümlerde göreceğiz yalnız bir insanın kendisini ensesinden bıçaklaması zor bir ihtimal orda gardiyan parmağı olabilir :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x8

Sezonun en güzel bölümüydü. :)

Helen ve Alison diyalogları muhteşemdi. :)

Helen - Noah'tan mıymış? (Kızından bahsediyor)
Alison + Hayır.
Helen: - Bunu duymak çok güzel.
Alison: + Mmm.
Helen: - Üzgünüm. Kaltaklık etmemeye çalışıyorum. :D

-------------------

Helen - Onu en son ne zaman gördün? (Noah'tan bahsediyor yine)
Alison + Birkaç gün önce.
Helen - Ne? Neden?
Alison + Boşanma kağıtlarını imzaladık.
Helen - Noah'dan boşandın mı?
Alison + Evet.
Helen - Bende.
Ahahaha. :F

-----------------------

Alison dünden razıymış, Cole'un ona dönmemesine sevindim. :) Önce Helen ile Noah'ın yuvasını yıktı. Şimdi de Cole ile Luisa'nınkini yıkmaya çalışıyor.
9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x9

Eski sıkıcı bölümlere geri döndük. Geçen hafta ne güzel iyiydi.

Noah'ın halüsinasyon gördüğü ortaya çıktı işte. Ben demiştim demeyeceğim. :) @destere Helen, Noah'ın kendisi için değil de, Alison'u kurtarmak için suçu üstlendiğini öğrendi.
7/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3x8 . bölüm
harikaydı

harika olmasının sebebide alisonumun harikalığı başkada bir sebep yok:) yani öyle dolaşsa yetiyor alisonum :) zaten cole kazmasının luisaya tekmeyi vuracağı günler yakın alisonu gördükçe içi gidiyor ördeğin :)
alison helen diyaloğları çok iyiydi ordaki karşılıklı sohbeti sabaha kadar dinlerdim ama helen erken ayrıldı masadan :)
cole, luisa ile evlendiğine bin pişman ama oscar ın ona söylediği ''yarın 10 defa düşsen alison 9 unda seni tutmaz birinde anca destek olur, oysa luisayı alsan ömür boyu sırtına binip eşek gibin kullanabilirsin kadını dedi:) oscar ın bu tavsiyesinden sonra cole kazması hiç istemesede luisayı tercih etti yarınını garantiye almak istedi kelaynak :)
oysa hayatın anlamı alisonun sözlerinde gizliydi....
mutlu bir pislikmi olmak istersin?
mutsuz sümüklü bir kahramanmı olmak istersin? cole kazması luisayı seçerek mutsuz sümüklü bir kahraman olmayı tercih etti :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3x9. Bölüm

muhteşemdi ya işte böyle bölümlerle gelsin :)

noah balatayı sıyırmış bunu anladık bu bölümde @sürgünüm her ne kadar ben demiştim demesede dediğini demiş kadar oldu :)

noah kendi kendiyle kavga ediyor kendini bıçaklıyor kendini kovalıyor kendi kendinin düşmanı olmuş nerdeyse gardiyanda fok yoluna gidecekti noah yüzünden :)
helen li bölümlerde iyiydi

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
3x10. Bölüm
sezon finali

konuya geçmeden önce bişeyi açıklayayımda kendimi tuhaf hissettim :) dizilerinden filmlerinden dolayı ABD yi kendi yurdumuz gibi mi hissettik acaba nedendir bilmem bu bölümün yüzde doksanı Fransada geçti kendimi yabancı gibi hissediyordum ortama? bölüm sonunda karakterlerimiz ABD ye dönünce sanki evime dönmüş kadar mutlu oldum :) sanki heryer tanıdık, köşede devamlı uğradığım market, gittiğim sinema, selam verdiğim hemşerilerim vardı :)
lanet olsun kültür karmaşası yaşıyoruz sanırım @dosimosi :) sen isveçte yaşarken isveçli olamadın ama biz dizilerle amerikalı olup çıktık iyimi ? :)

konuya gelirsek whitneyle babası arasındaki buzların erimesi bölümün en güzel sahnelerinden biriydi..
jüliet in dramatik şehveti, ve yatalak kocasını kaybettiği anki sevinçle üzüntüsü bizi çok gerdi, jülietli kısımlar biraz hüzünlü geçti :)
noah lı bölüm sıradan devam ediyorduki .. Noah ın furkat adlı şrfsz in kızına tokat atışından sonra whitneyi ikna etmeye çalışması ve bunda başarılı olup kızıyla birlikte ABD ye dönüşü güzeldi..

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
3x10. Bölüm
sezon finali

konuya geçmeden önce bişeyi açıklayayımda kendimi tuhaf hissettim :) dizilerinden filmlerinden dolayı ABD yi kendi yurdumuz gibi mi hissettik acaba nedendir bilmem bu bölümün yüzde doksanı Fransada geçti kendimi yabancı gibi hissediyordum ortama? bölüm sonunda karakterlerimiz ABD ye dönünce sanki evime dönmüş kadar mutlu oldum :) sanki heryer tanıdık, köşede devamlı uğradığım market, gittiğim sinema, selam verdiğim hemşerilerim vardı :)
lanet olsun kültür karmaşası yaşıyoruz sanırım @dosimosi :) sen isveçte yaşarken isveçli olamadın ama biz dizilerle amerikalı olup çıktık iyimi ? :)

konuya gelirsek whitneyle babası arasındaki buzların erimesi bölümün en güzel sahnelerinden biriydi..
jüliet in dramatik şehveti, ve yatalak kocasını kaybettiği anki sevinçle üzüntüsü bizi çok gerdi, jülietli kısımlar biraz hüzünlü geçti :)
noah lı bölüm sıradan devam ediyorduki .. Noah ın furkat adlı şrfsz in kızına tokat atışından sonra whitneyi ikna etmeye çalışması ve bunda başarılı olup kızıyla birlikte ABD ye dönüşü güzeldi..
:) iyiymiş, ben Türkiyedede nerde kime ait olduğumu bilmiyorum.
yani bir tabir vardir; burdada gurbetcisin memlekettede gurbetcisin :D