Yaşam Temizlik

Tzira

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
İmandan geldiği söylenen ama aslında yaşadığımız ortamı temiz tutmak için gerçekleştirdiğimiz eylem.

Ayrıca ev arkadaşlarının da yapmamasıyla ünlü olduğu ve sizi anne babanıza karşı mahcup eden eylem (şu an sinirliyim ve bu yüzden böyle bir başlık açtım evet).

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,147
Puanı
1,060
Canım benim yaa çok haklısın bir evde bir fazla kişi ile kalıyosan yardım etmeli oda yapmalı sonuçta o aynı evde yaşıyor senle canını sıkma ya

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Normalde odamı pek düzenli tutmam ama nedense son dönemlerde çok ciddi bir temizlik takıntısı oluşmaya başladı. Öyle milletin içtiği bardaktan içmemek vb değil o zaten kendimi bildim bileli öyle. Fakat son dönemlerde resmen tuvalet-banyo musluğunu bile peçete ile kapatır oldum. Diş fırçasını banyodan çıkarıp mutfak tezgahına koyar oldum, sabahları yüzümü yıkamadan önce 2-3 kat elimi sabunlar oldum. Yetmedi, eskiden hiç düşünmezdim ama artık dışarıda bir yerden döner ekmek ya da çiğköfte aldığımda acaba bunları hazırlarlarken hijyenik bir ortamda mı hazırladılar ve kendileri de temiz miydi? Diye kuşkulanır oldum. Otobüslere bindiğimde eğer yanımda varsa demire peçete ile tutunur, yoksa otobüsten iner inmez ıslak mendil alır oldum. Ve bunlar gibi birkaç şey daha, eskiden böyle değildim git gide nedenini de anlamadığım şekilde böyle olmaya başladım ve işin manyak bir temizlik takıntısı boyutuna ulaşmasından korkuyorum. Ama bunları kendi isteğimle yapmıyorum, öyle bir durum ki ne desem anlatamam. Sanki musluğu elimle kapatırsam yıkadıklarım boşa gider, mikroplar elimde toplanır diye düşünüyordum sanırım. O yüzden ki geçen peçete bulamadığım için elimi sabunladıktan sonra musluğu elimle kapattım ve musluğu elimle kapattığım için gidip mutfakta elimi deterjan ile sabunladım, o biçim bir manyaklık :A

Dediğim gibi hep böyle değildim, birkaç ay öncesine kadar aklıma bile gelmezdi musluktan mikrop bulaşma ihtimali ve umursamazdım da. Niye böyle oldu ve böyle olmasına rağmen niye düzenli tertipli disiplinli olamadım anlamış değilim. :)