Taylor Swift'e Şok Dava! Shake It Off Çalıntı mı?

sokak sanati

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Taylor Swift'e Şok Dava! Shake It Off Çalıntı mı?

Shake-It-Off-150x150.jpg

Dünyaca ünlü söz yazarı ve şarkıcı Taylor Swift yine davalarla gündemde ancak bu sefer suçlanan taraf.

Geçtiğimiz yılın en çok konuşulan ve dinlenen genç şarkıcı Taylor Swift hırsızlıkla suçlanıyor. 1989 albümünün en çok dinlenen 2. şarkısı olan Shake It Off'un sözlerinin çalıntı olduğu şu sıralar gündemi fena sarstı. İddianın sahibi ise ünlü R&B şarkıcısı Jesse Braham.

Jesse Braham, Shake It Off'un sözlerinin 2 yıl önce piyasaya sunduğu Haters Gone Hate şarkısından çalıntı olduğunu iddia etti ve Taylor Swift'e 42 milyon dolarlık dava açtı.
Bu konuyu orijinal haber formatında görüntüle

sokak sanati

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Haberi nasıl ballandıra ballandıra anlattım anlatamam.:A Ayağıma dev fırsat geçti artık Jesse Braham'ın askerleriyiz.:Z @yigit_00

Bu arada habere üzüleceğini tahmin ettiğim @Ahmad ve @Titanium kesin savunursunuz ama sözler çok benziyor.:A

Haberde bahsi geçen kısım;
Braham'ın şarkısında "Haters gone hater, playes gone play/ Watch out for them fakers, they`ll fake you everyday" şeklinde söylenen nakarat kısmı, Swift`in şarkısında "Cause the players gonna play, play, play, play, play/ And the haters gonna hate, hate, hate, hate, hate And the fakers gonna fake, fake, fake, fake, fake" şeklinde devam ediyor.

İnceleyip fikir sunabilirsiniz.:D @Amoureux @xemrexxx @OzaN @hayret bi şey @-potterhead- @destere @Harunnn60

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Benzerlik var gibi. :D Benim Katy'me şarkılı gönderme yapmış birde. Neyse ki Katy Perry verdiği röportaj da şöyle demiş.

''Eğer birisi karakterimi kötülemeye çalışırsa, bununla ilgili duyacaklarınız olur''

Bundan sonra sustu Taylor. :) Heyy Allahım ya sen şarkıcı olmuşsun işine bak işte niye milletle uğraşıyorsun. :F

sokak sanati

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Benzerlik var gibi. :D Benim Katy'me şarkılı gönderme yapmış birde. Neyse ki Katy Perry verdiği röportaj da şöyle demiş.

''Eğer birisi karakterimi kötülemeye çalışırsa, bununla ilgili duyacaklarınız olur''

Bundan sonra sustu Taylor. :) Heyy Allahım ya sen şarkıcı olmuşsun işine bak işte niye milletle uğraşıyorsun. :F

Bu kavga daha büyüyecek o zaman.:F Katy'nin yeni albümünde cümbüş var desene.:Z
Ama fazla uzatmasınlar bence en son Grammy'de saç baş girsinler birbirlerine olay bitsin.:F

sokak sanati

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Katy öyle yapmaz sanmıyorum. :D Yine göndermeler filan olur. :A

Katy kindar kindar sempatik kadın yapmaz bencede ama orada bir foyasını ortaya çıkarabileceğinden bahsetmiş.:Z Bir beklentiye girdim.:A Bu kadını el birliği ile çökerteceğiz İnşallah.:Z

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Katy kindar kindar sempatik kadın yapmaz bencede ama orada bir foyasını ortaya çıkarabileceğinden bahsetmiş.:Z Bir beklentiye girdim.:A Bu kadını el birliği ile çökerteceğiz İnşallah.:Z
Taylor Nikki'ye de laf atmış yine Lorde ile de araları kötüymüş. :D Bak araştırsam başka kavgalarda çıkar kesin. :F

Ben Katy'nin yeni albümünde bir şarkısında Taylor'a gönderme bekliyorum. :F

sokak sanati

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Taylor Nikki'ye de laf atmış yine Lorde ile de araları kötüymüş. :D Bak araştırsam başka kavgalarda çıkar kesin. :F

Ben Katy'nin yeni albümünde bir şarkısında Taylor'a gönderme bekliyorum. :F

Taylor'ın Selena dışında yandaşı yok birde Calvin Harris var oda zaten sevgilisi.:F Hep bir fitne fücür kavga yani. Pis şey hiç sevmiyorum.:A Benim de bildiğim Lorde, Katy, Nicky Minaj var. Justin Bieber ilede bir sürtüşme oldu galiba Selena ile ayrılığından sonra daha doğrusu sevgili mi oldular ne olduysa o olayı bilmiyorum.:F

Her neyse bu yıl zaten çökecek bu kadın. ALbümü miladını doldurdu.:Z

Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Bence birşey çıkmaz. Tüm şarkıları araştırsan neler çıkar. Büyük ihtimal gündem olmak için Taylor Swift'i kullanmış.

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Başarılıyı herkes kıskanır gençler, he he deyin geçin. :D Çalıntıysa senin ki neden bu kadar tanınmadı diye sormalı. Reyis olan istediğini toplar. :) :D

yigit_00

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,893
Puanı
205
Para için 40'dan da fazla takla atar bu. Çalmıştır yani inanırım. İnşallah davayı kaybeder. :Z

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Haberi nasıl ballandıra ballandıra anlattım anlatamam.:A Ayağıma dev fırsat geçti artık Jesse Braham'ın askerleriyiz.:Z @yigit_00

Bu arada habere üzüleceğini tahmin ettiğim @Ahmad ve @Titanium kesin savunursunuz ama sözler çok benziyor.:A

Haberde bahsi geçen kısım;

İnceleyip fikir sunabilirsiniz.:D @Amoureux @xemrexxx @OzaN @hayret bi şey @-potterhead- @destere @Harunnn60
Cause the players gonna play, play, play, play, play/ And the haters gonna hate, hate, hate, hate, hate And the fakers gonna fake, fake, fake, fake, fake"

burdaki fake leri *** diye okudum ilk anda daha bir yorum sağlam olmuştu :)

resimdeki kız serenay sarıkaya değilmi ? :)

sokak sanati

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Cause the players gonna play, play, play, play, play/ And the haters gonna hate, hate, hate, hate, hate And the fakers gonna fake, fake, fake, fake, fake"

burdaki fake leri *** diye okudum ilk anda daha bir yorum sağlam olmuştu :)

resimdeki kız serenay sarıkaya değilmi ? :)

Yok artık.:F @xemrexxx
Yol dünyaca ünlü şarkıcı. Blank Space gibi popi şarkıları var.:X