Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Aslında yorum yazmak pek aklımda yoktu, ama isteyenler olduğu için bir şeyler karalayayım bari. :)

Dizinin ilk tanıtımını gördüğümde bayağı nefret etmiştim, çünkü ucuz bir ergen dizisi görüntüsü veriyordu; ama bittikten sonra duyduğum yorumlarda öyle olmadığını anladım. Neyse, boş vaktim olduğu için birkaç gün önce başladım ve zamanında takip etmediğime gerçekten pişman oldum.

Şimdi her bölümü tek tek yorumlamayacağım elbette, ama 13 bölüm de birbirinden güzeldi. A'nın kim olduğunu en başından beri bilmeme rağmen verdiği heyecandan bir şey kaybettirmemesi takdire şayan. Aynı şekilde gerilimin hat safhada, ama bir o kadar da dozunda tutulması ve sürprizli bölüm sonları da cabası.

Aslında düşününce tutmamasını o kadar iyi anlıyorum ki... Yani siz de reyting sonuçlarına baksanız bunu görürsünüz. Böyle kaliteli dizilerin harcanması beni çok üzüyor, ama büyük çoğunluğu bir şeyden anlamayan kalın kafalı insanlara incelikli bir hikaye anlatırsan olacağı bu.

Dizinin bir diğer güzel yanı da bizi muhteşem yeteneklerle tanıştırması oldu. Neredeyse tüm oyuncular beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Favorilerim Büşra Develi ve Melisa Şenolsun olsa da Bensu Soral, Dilan Çiçek Deniz, Burak Deniz, Mehmet Ozan Dolunay, Olgun Toker ve diğer genç oyuncuları beğendiğimi söylemek isterim. Tabii ki bu ifadeden Beste Kökdemir'i tenzih ediyorum. Yine de 11 ve 12. bölümlerde çok gözüme batmadı, o bile iyi sayılır.

Ayrıca adını anmadığım ve daha deneyimli olan Şükrü Özyıldız, Tülay Günal, Gökçe Yanardağ, Deniz Hamzaoğlu, Kaan Yılmaz gibi isimleri de atlamak istemem.

Neyse, sonuç olarak harika bir dizi izlediğimi düşünüyorum ve herkese de tavsiye ediyorum. Oyuncuların yanı sıra senarist Elif Usman, yönetmen Cem Karcı ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. :X

@Billy Kane, @ozgur2113, @GunesinOglu, @Yiğitt ve izleyen diğer herkes...
Beğenmene sevindim, gerçekten kaliteli bir işti. :)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Bu arada küçük bir not; finalde herkes sevdiceğiyle bir aradayken Aslı'nın tek kalmasına üzülmedim değil. :(

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Aslında yorum yazmak pek aklımda yoktu, ama isteyenler olduğu için bir şeyler karalayayım bari. :)

Dizinin ilk tanıtımını gördüğümde bayağı nefret etmiştim, çünkü ucuz bir ergen dizisi görüntüsü veriyordu; ama bittikten sonra duyduğum yorumlarda öyle olmadığını anladım. Neyse, boş vaktim olduğu için birkaç gün önce başladım ve zamanında takip etmediğime gerçekten pişman oldum.

Şimdi her bölümü tek tek yorumlamayacağım elbette, ama 13 bölüm de birbirinden güzeldi. A'nın kim olduğunu en başından beri bilmeme rağmen verdiği heyecandan bir şey kaybettirmemesi takdire şayan. Aynı şekilde gerilimin hat safhada, ama bir o kadar da dozunda tutulması ve sürprizli bölüm sonları da cabası. İzlerken zamanın gerçekten hızlı geçtiğini hissettiren ilk dizi olduğunu da söyleyeyim.

Aslında düşününce tutmamasını o kadar iyi anlıyorum ki... Yani siz de reyting sonuçlarına baksanız bunu görürsünüz. Böyle kaliteli dizilerin harcanması beni çok üzüyor, ama büyük çoğunluğu bir şeyden anlamayan kalın kafalı insanlara incelikli bir hikaye anlatırsan olacağı bu.

Dizinin bir diğer güzel yanı da bizi muhteşem yeteneklerle tanıştırması oldu. Neredeyse tüm oyuncular beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Favorilerim Büşra Develi ve Melisa Şenolsun olsa da Bensu Soral, Dilan Çiçek Deniz, Burak Deniz, Mehmet Ozan Dolunay, Olgun Toker, Alperen Duymaz ve diğer genç oyuncuları beğendiğimi söylemek isterim. Tabii ki bu ifadeden Beste Kökdemir'i tenzih ediyorum. Yine de 11 ve 12. bölümlerde çok gözüme batmadı, o bile iyi sayılır.

Ayrıca adını anmadığım ve daha deneyimli olan Şükrü Özyıldız, Tülay Günal, Gökçe Yanardağ, Deniz Hamzaoğlu, Kaan Yılmaz gibi isimleri de atlamak istemem.

Neyse, sonuç olarak harika bir dizi izlediğimi düşünüyorum ve herkese de tavsiye ediyorum. Oyuncuların yanı sıra senarist Elif Usman, yönetmen Cem Karcı ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. :X

@Billy Kane, @ozgur2113, @GunesinOglu, @Yiğitt ve izleyen diğer herkes...
Çok güzel yazmışsın, bu sayede ön yargın da gitmiş oldu. Gerçekten çok kaliteli bir işti. 13 bölüm de olsa heyecan dolu anlar yaşattı.

Her ne kadar uyarlama da olsa yerli diziler arasında böyle kaliteli dizilere ihtiyacımız var. Elif Usman orjinalinden çok farklı, gizemli ve müthiş sahneler sundu bize. :)

Bu arada küçük bir not; finalde herkes sevdiceğiyle bir aradayken Aslı'nın tek kalmasına üzülmedim değil. :(
O sahnede ben de üzüldüm, keşke Eren yanında olsaydı dedim. Beğenmediğin Beste Kökdemir'in final performansını nasıl buldun? :A Ben baya beğendim o sahnelerde. :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Çok güzel yazmışsın, bu sayede ön yargın da gitmiş oldu. Gerçekten çok kaliteli bir işti. 13 bölüm de olsa heyecan dolu anlar yaşattı.

Her ne kadar uyarlama da olsa yerli diziler arasında böyle kaliteli dizilere ihtiyacımız var. Elif Usman orjinalinden çok farklı, gizemli ve müthiş sahneler sundu bize. :)

O sahnede ben de üzüldüm, keşke Eren yanında olsaydı dedim. Beğenmediğin Beste Kökdemir'in final performansını nasıl buldun? :A Ben baya beğendim o sahnelerde. :A
Tabii ki de rezaletti. Final akşamı yazdığım mesajda "oyunculuğu iyi olsa da" ifadesini kullanmışım, ama bayağı saçmalamışım. Gerçekten o kızda olmayan bir şeyler var, biraz eğitim alsın. Güzellik yarışmasından çıktığı için tereddütlerimin olduğu Dilan Çiçek Deniz bile beni daha fazla tatmin etti. :A

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Tabii ki de rezaletti. Final akşamı yazdığım mesajda "oyunculuğu iyi olsa da" ifadesini kullanmışım, ama bayağı saçmalamışım. Gerçekten o kızda olmayan bir şeyler var, biraz eğitim alsın. Güzellik yarışmasından çıktığı için tereddütlerimin olduğu Dilan Çiçek Deniz bile beni daha fazla tatmin etti. :A
Yok artık. :eek: O kadar mı. :A Ben de Dilan Çiçek Deniz'i beğenmiyorum fazla ağzını çok yayıyor. :F

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Yok artık. :eek: O kadar mı. :A Ben de Dilan Çiçek Deniz'i beğenmiyorum fazla ağzını çok yayıyor. :F
Performanslar arasında şöyle bir sıralama yapayım, daha iyi anlarsın. :X

Büşra Develi > Melisa Şenolsun > Bensu Soral > Dilan Çiçek Deniz >>>>>>>>>>> dağlar, ovalar >>>>>>>>>>> dünya üzerindeki tüm okyanuslar >>>>>>>>> Beste Kökdemir

Sende sıralama ne peki? :A

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Performanslar arasında şöyle bir sıralama yapayım, daha iyi anlarsın. :X

Büşra Develi > Melisa Şenolsun > Bensu Soral > Dilan Çiçek Deniz >>>>>>>>>>> dağlar, ovalar >>>>>>>>>>> tüm okyanuslar >>>>>>>>> Beste Kökdemir

Sende sıralama ne peki? :A
Büşra > Bensu > Melisa > Beste > Dilan :A

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Bence Dilan o kadar kötü değildi, hem konservatuar eğitimi falan da almış. Beste o kadarını bile yapmamıştır sanırım. Bir de Ekşi'de onu övenleri görüyorum ve şok oluyorum. :A
O yorumlarda herkes finaldeki sahnesini konuşuyor. :bhr: Benim üyeliğim olsa ben de överdim. :A

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
İyi ki de Açelya rolü ona gitmiş, çünkü böylece onu çok görme gibi bir dertten kurtulduk. Alt tarafı bir sahnede fena oynamadı diye niye övülüyor, onu da anlamıyorum. :A
Ama hakkını ver iyi oynadı o sahnede. :A Onun dışında ben de pek beğenmiyordum. :A

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Elbette hayır. Bence bu dizi yararsa anca Büşra Develi'ye yarar, yeni dizisini merakla bekliyorum. İzleyebileceğim bir şeylerde olması kaydıyla tabii. :X
Kesinlikle öyle. Ben de TKY bittiğinden beri en çok Büşra'nin projelerini bekliyorum. :D Yeni bir tiyatro oyununa başlamış, umarım iyi bir projeyle de ekrana döner. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Kesinlikle öyle. Ben de TKY bittiğinden beri en çok Büşra'nin projelerini bekliyorum. :D Yeni bir tiyatro oyununa başlamış, umarım iyi bir projeyle de ekrana döner. :D
Yani diziye başlamadan önce herhangi bir oyuncunun bu kadar iyi olabileceğini düşünmemiştim, ama Büşra daha ilk göründüğü andan beri dikkatimi çekmişti ve sonraki bölümlerde de beni yanıltmadı. :X

Tiyatro oyununun adı ne ki? :)

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Yani diziye başlamadan önce herhangi bir oyuncunun bu kadar iyi olabileceğini düşünmemiştim, ama Büşra daha ilk göründüğü andan beri dikkatimi çekmişti zaten. :X

Tiyatro oyununun adı ne ki? :)
"Burada.Bugün" diye bir oyun. Sercan Badur ile birlikte oynuyor. :D

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Bir de yeteneğinin yanı sıra sinematografik bir yüzü de var; herkes onu Juliette Binoche'ye benzetiyor ki, bu herhangi bir kadın oyuncu için büyük onur. :X
Aynen, çok farklı bir yüzü var. Genç kuşağın en iyilerinden olacak belli ki. :bhr: