Tacizde Kadın Beyanı Esastır

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Türk hukukunda böyle bir saçmalık var. Haberlerden, oradan buradan duyuyoruz, tek kelimeyle korkunç. İspat hukuku devre dışı kalır. Bu olayın Türkçesi şu, kadın sizden için şikayetçi olur ve taciz ettiğini belirtirse sorgusuz sualsiz kanıtsız delilsiz hapse girersiniz. Kadın diyorsa kesinlikle doğrudur, hiçbir kanıt olmasa dahi isterse bilmem kaç ay isterse bilmem kaç yıl hapis yatar suçladığı kişi ve suçlanan suça bağlı.

Örneğin kız arkadaşınız şirret bir karakter çıktı, ayrıldığınızda intikam olsun diye size böyle bir iftira atmak istedi, polise gitti. Soluğu hapiste alacaksınız hiçbir suçunuz olmasa dahi. Çünkü, kadın beyanı esastır!

İş yerinde ya da okuldaki bir kadınla herhangi bir olay yüzünden aranız bozuldu, gitti sizi karakola şikayet etti. Hoop soluğu hapiste alıyorsunuz, işte bu kadar kolay istismar edilebilir bir olay bu.

Aynı şekilde, eğer ki kız arkadaşınızla nikahsız ve iki tarafın da isteği doğrultusunda birliktelik yaşadıysanız ve ardından o sizi diyelim ki babasına, ailesine yakalandığı için, gidip karakola şikayet ederse, hiç tereddütsüz çift haneli hapis yatabilirsiniz. Er tarafın kamera ya da ses kaydı dışında o iddianın aksini kanıtlaması mümkün değildir.

Elbette ki taciz ve tecavüz olaylarının önünü kesmek ve adaleti sağlamak için bir şeyler yapmak şart, fakat kadınlar tarafından çok kolay suistimal edilebilecek bu durum, kelimenin tam anlamıyla adaletsizlik timsali.

Bu, kadın erkek eşitliği değildir, bu kadınların erkeklere üstün olma ve feminist diktatörlük inşa etme istencidir. Diktatörlüklerin en korkuncu ise, feminist diktatörlüktür.

Bir taraftan kadınların gerçekten böyle durumlara maruz kalması söz konusu, öteki tarafından kadınların gerçekten böyle bir iftira atması söz konusu. Aslısna yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal durumu bu. Kadın beyanı esastır diyenler de kendilerince haklı, şerefsiz iğrenç erkekler yüzünden böyle bir kollama uygulaması gerekmiş. Fakat ne yazık ki insanoğlu çiğ süt emmiştir, bu yüzden kadınlar da bunu rahatça istismar edebilmekte ve intikam yöntemi olarak ya da tamamen keyfi olarak kişileri hiçbir suçu olmaksızın hapse attırabilmektedir. İşte bu yüzden ben bu iftiranın başıma gelmemesi için kadınlarla mesafeyi korumayı, onlarla asla düşman olmamayı olmazsa olmaz hayatta kalma kuralı sayarım. Onlar daha üstündür zira bizden, onların sözü doğrudur. Bu iftira ise, kimin başına gelirse gelsin kişinin psikolojisini mahveder. Hayatta en korktuğum şeylerden biridir böyle bir iftiraya maruz kalmak, hiç bulaşmasan bile ansızın seni bulabilir bela. Cinayet iftirası bile daha iyidir. O yüzden sadece karakterli olduğu anlaşılan arkadaşlık kurmak şart. Gerçi bu bile elbette belayı engellemez, karaktersiz bir kadın size düşman olmuş ya da rekabet olarak sizi engellemek istemişse, sanırım hiçbirimiz kaçamayız bu iftiradan. Çünkü kadın, haklıdır, konu kapanmıştır buyrun hapishaneye.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
"Diktatörlüklerin en kötüsü de feminist diktatörlüğüdür." :Ds Diktatörlük kötüdür. En kötü budur diyemeyiz bence.

Araştırdığım kadarıyla bu kural, soruşturma açılması için gerekli bir şeymiş. Aksi takdirseyse neresinden tutarsan tut elinde kalır. Bir kere sözün kendisi cinsiyetçi ve sadece kadınların tecavüze uğrayabileceğini düşündürüyor. Tacize uğrayan erkek olsa ve taciz eden kadın olsa yine aynı söz amacını korur mu?

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
"Diktatörlüklerin en kötüsü de feminist diktatörlüğüdür." :Ds Diktatörlük kötüdür. En kötü budur diyemeyiz bence.

Araştırdığım kadarıyla bu kural, soruşturma açılması için gerekli bir şeymiş. Aksi takdirseyse neresinden tutarsan tut elinde kalır. Bir kere sözün kendisi cinsiyetçi ve sadece kadınların tecavüze uğrayabileceğini düşündürüyor. Tacize uğrayan erkek olsa ve taciz eden kadın olsa yine aynı söz amacını korur mu?

Kağıt üzerinde öyle. Ve bu kadın beyanı esastır olayı yazılı hukukta yer almaz, yazılı olmayan hukukta yer alır. Esas noktası ise erkeğin suçsuz olduğunu ispat etmesi üzerine kurulu, ki bu da kamera ya da ses kaydı dışında pek mümkün değil. Bu olaya tam olarak karşı çıkamama sebebim, kadınların gerçekten bu suçlara maruz kalma oranının, iftira atma oranlarından çok çok fazla olması, bir bakıma evet, kimi durumlarda adaleti sağlıyor. Ama genel olarak, adaletsizliğe de yol açıyor. Adaleti sağlamak için adaletsiz olmak fikri pek doğru değil bence.

Ve tabi konuda biraz abartılı dil kullandım olayın önemini vurgulamak için, her iftiraya maruz kalan hapsi boylamasa bile sürünüyor, üstelik verdiğim ilk 3 örnekte ceza alma ihtimali oldukça yüksektir karşı tarafın.

Evet, tüm diktatörlükler kötüdür ama feminist diktatörlük, diktatörlüklerin en korkuncudur. Şu videoyu sonuna kadar izle, çocuk bu olaydan sonra intihara kalkışıyor, illa meselenin adli boyuta ulaşması değil, böyle toplumsal iftiralar da korkunç sonuçlara yol açabilir

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Kağıt üzerinde öyle. Ve bu kadın beyanı esastır olayı yazılı hukukta yer almaz, yazılı olmayan hukukta yer alır. Esas noktası ise erkeğin suçsuz olduğunu ispat etmesi üzerine kurulu, ki bu da kamera ya da ses kaydı dışında pek mümkün değil. Bu olaya tam olarak karşı çıkamama sebebim, kadınların gerçekten bu suçlara maruz kalma oranının, iftira atma oranlarından çok çok fazla olması, bir bakıma evet, kimi durumlarda adaleti sağlıyor. Ama genel olarak, adaletsizliğe de yol açıyor. Adaleti sağlamak için adaletsiz olmak fikri pek doğru değil bence.

Ve tabi konuda biraz abartılı dil kullandım olayın önemini vurgulamak için, her iftiraya maruz kalan hapsi boylamasa bile sürünüyor, üstelik verdiğim ilk 3 örnekte ceza alma ihtimali oldukça yüksektir karşı tarafın.

Evet, tüm diktatörlükler kötüdür ama feminist diktatörlük, diktatörlüklerin en korkuncudur. Şu videoyu sonuna kadar izle, çocuk bu olaydan sonra intihara kalkışıyor, illa meselenin adli boyuta ulaşması değil, böyle toplumsal iftiralar da korkunç sonuçlara yol açabilir

Dediğin videoyu/olayı biliyorum ve gerçekten korkunç. Ancak genel olarak bir insanın bir başka insandan din, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim vs.gibi sebeplerle üstün kabul edildiği diktatörlüklerin birbirinden farkı yok. Kadınları çıkart yerine başka bir şey koy aynısı olur. Bence bunu çok içerlemenin sebebi bizzat o erkekle aynı statüde olman. -yani erkek olman- Ben de olayı okuduğumda empati kurmama gerek kalmadan olayı hissetmiştim.

Not: videoyu izlemedim. Umarım aynı olaydır bahsettiğimiz. :D

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Dediğin videoyu/olayı biliyorum ve gerçekten korkunç. Ancak genel olarak bir insanın bir başka insandan din, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim vs.gibi sebeplerle üstün kabul edildiği diktatörlüklerin birbirinden farkı yok. Kadınları çıkart yerine başka bir şey koy aynısı olur. Bence bunu çok içerlemenin sebebi bizzat o erkekle aynı statüde olman. -yani erkek olman- Ben de olayı okuduğumda empati kurmama gerek kalmadan olayı hissetmiştim.

Not: videoyu izlemedim. Umarım aynı olaydır bahsettiğimiz. :D

Zaten bu video sayesinde kadın beyanı esastır meselesine karşı böyle düşünmeye başlamıştım ve hâlâ da değişmedi. Evet, dediğin gibi hepimizin başına gelebilir çünkü böyle kuru iftiralar yahut yargısız infazlar. Kadın beyanı esastır meselesi ne kadar destek görürse bu olaylar o kadar artar. Olması gereken mümkün mertebe kanıt bulmak. Zaten bir cinayet dosyasında bile kanıt olmadan hapse 10 günlüğüne bile girmezsiniz ama bazı meseleler öyle değil işte, işin ilginci batılı ülkelerde bile durum böyle hele İskandinav dediğimiz yerler, oralarda kağıt üzerinde taciz oranının çok yüksek olma sebebi 1.mesajta bahsettiğim olayları direkt hayata geçirmeleri, hoooop buyrun Hapishane namazına.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Zaten bu video sayesinde kadın beyanı esastır meselesine karşı böyle düşünmeye başlamıştım ve hâlâ da değişmedi. Evet, dediğin gibi hepimizin başına gelebilir çünkü böyle kuru iftiralar yahut yargısız infazlar. Kadın beyanı esastır meselesi ne kadar destek görürse bu olaylar o kadar artar. Olması gereken mümkün mertebe kanıt bulmak. Zaten bir cinayet dosyasında bile kanıt olmadan hapse 10 günlüğüne bile girmezsiniz ama bazı meseleler öyle değil işte, işin ilginci batılı ülkelerde bile durum böyle hele İskandinav dediğimiz yerler, oralarda kağıt üzerinde taciz oranının çok yüksek olma sebebi 1.mesajta bahsettiğim olayları direkt hayata geçirmeleri, hoooop buyrun Hapishane namazına.
Mesela The Hunt'ı izlediysen orada bir çocuk, bir adamın kendisine "kötü" davrandığını söylüyordu ancak çocuk bunu uydurmuştu. Fakat çocuğa inanmayıp da kime inanacaksın ki? Trde de görüyoruz 3 yaşında çocuğa tecavüz eden kişi, daha öncesinde yeğenine de tecavüz etmesine rağmen büyükler tarafından "çocuktur uydurmuştur, hayalgücü geniştir"denilerek üstü kapatıllmış. Yani bu iki durumdan her ikisi de kötü ancak ilk durum daha az kötü çünkü eğer suçun ispatlanmazsa hapishaneye falan yollanmazsın herhalde. O kadar da değildir. :D

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Mesela The Hunt'ı izlediysen orada bir çocuk, bir adamın kendisine "kötü" davrandığını söylüyordu ancak çocuk bunu uydurmuştu. Fakat çocuğa inanmayıp da kime inanacaksın ki? Trde de görüyoruz 3 yaşında çocuğa tecavüz eden kişi, daha öncesinde yeğenine de tecavüz etmesine rağmen büyükler tarafından "çocuktur uydurmuştur, hayalgücü geniştir"denilerek üstü kapatıllmış. Yani bu iki durumdan her ikisi de kötü ancak ilk durum daha az kötü çünkü eğer suçun ispatlanmazsa hapishaneye falan yollanmazsın herhalde. O kadar da değildir. :D
suçun ispatlanmazsa hapishaneye falan yollanmazsın herhalde. O kadar da değildir. :D

Güldürdün. :D Sen yenisin galiba bu ülkede ya da haberleri pek takip ettiğin yok, o kadar değil demişsin ama o kadarından bile fazla aslında. :D

http://www.hurriyet.com.tr/durun-iftira-attim-40419582

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Güldürdün. :D Sen yenisin galiba bu ülkede ya da haberleri pek takip ettiğin yok, o kadar değil demişsin ama o kadarından bile fazla aslında. :D

http://www.hurriyet.com.tr/durun-iftira-attim-40419582
Kısa bir araştırma sonucu elde ettiğim bir bilgiydi o. .s Ancak zaten kanun senin anlattığın şekildeyse, katılmadığımı, düzenlenmesi gerektiğini de söylemiştim.

Olay ise çok üzücü. Umarım yasaları kendi lehine kullanmaktan -böyle bir ceza var mıdır?- ceza alır kendisi.

Aynı olayı ben de paylaşmaya gelmiştim konuya zaten. :D