FX Taboo 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu hafta FX'te yepyeni bir mini dizi başladı.

Oscar adayı oyuncu Tom Hardy'nin başrolünde yer aldığı 8 bölümlük Taboo izleyici ve eleştirmenlerden olumlu tepkiler aldı.

Diziyle ilgili yorumları bu başlıktan yapabilirsiniz...

CcFATGVWwAIfonA.png

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x1

Dün izlemiştim, pilot bölüm fena değil. Tom Hardy tam da kendisine yakışan bir rolde. Adamı izlemek her zamanki gibi keyifli. Hikaye enteresan duruyor ve atmosferi gayet sağlam. Ana kadın karakter eksiğine rağmen yan karakterler diziyi gayet iyi götürüyor. Velhasılı Steven Knight, Peaky Blinders kalitesinde bir yapıta daha imzasını atmış. İzlemeye devam bakalım. :)

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
14 dakika dayanabildim. Çok ağır dizi. Kraliyet kasıntılığı mevcut. @sürgünüm bile 7 verdiyse zaten benim sevmeyeceğim baştan belli. :) Yorumları takipteyim ilgimi çekmeyi başarırsa devam ederim ama şu an hiç devam edesim yok. :):)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
1x1

İlk bölüm itibarıyla ilgimi çekti ve keyif aldım izlerken. Dizi biraz mistik ve ruhani öğeler içeriyor. Bu yönüyle Penny Dreadful'a benzettim. Doğu Hindistan Şirketi, İngiltere Abd siyasi çekişmeleri falan, korsanlık durumları derken Karayip Korsanları'nı da o yönden andırıyor.

Dönem olarak da baya ilgi çekici bir dönem. 1800 başları merkantilizmin parladığı ve siyasi olsun ekonomik olsun çok ilgi çekici olayların yaşandığı bir dönem. Bu dönem içerisinde konu olarak da ilgi çekici ve gizemli bir konu oluşturulmuş. Kaçık bir adama kaçık babasından kalan arazi ve o arazinin iki ülkenin de çıkarını direk etkilediği bir durum. Hikaye tek sezonluk mini dizi de olsa ortaya ilerleyen bölümlerde iyice sağlam olayların yaşanacağı bölümler çıkacaktır.

Tom Hardy'i izlemek büyük keyif gerçekten. Adam cuk oturmuş role. Tam bir sayko olmuş yani hem tipi hem oyunculuğuyla. İlk bölümden bu havayı verdi. Yan karakterler de tanıdık simalar gördükçe sevdirdi diziyi. Neyse ben devam ederim buna olmuş bu iş. :)

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x2

Çok bir şey anlatmasa da idare eder bir bölümdü. Peaky Blinders dizisini izleyenler bilecektir, bu tür İngiliz dizileri sezonun son birkaç bölümü açılıyor. Bu yüzden ilk bölümlerde pek fazla aksiyon beklentisine girmemek lazım. Şimdilik olayların gelişmesini bekliyoruz.

Game Of Thrones'tan Jonathan Pryce'ın ardından, House of Cards'tan Michael Kelly'yi görmekte güzeldi.

Tom Hardy'nin bıçaklandıktan sonra Hannibal Lecter'a özenip adamın boğazını ısırarak öldürmesi. :)
7/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
1x2

Fena değildi dizi ağır ve sağlam adımlarla ilerliyor. Ben sıkılmam kolay kolay kaliteli işlerden. Çünkü ağır ilerleyen bölümleri de diyalog açısından doyurucu olur genelde. Bunda da öyleydi.

Bölüm James üzerinden gitti uzun bir süre. Doğu Hindistan şirketi onu öldürmek istiyor o da başka planlar peşinde. Geçmişi kurcalıyor, şimdiyi kurcalıyor ortalığı birbirine katıyor kısacası. Ayrıca şirkettekilerin hepsi kafasız adamlardan olması, başkanın alayıyla dalga geçmesi bu bölümde biraz güldürdü doğrusu. :)

Kardeşiyle arasındaki mevzuya da girildi bu bölümde. Tahmin edildiği gibi aralarında ensest ilişki olmuş. Ama o konu baya merak ettirdi beni bu bölümde konuşuklarından sonra.

Babasının dul karısı çıkması da bölümün diğer gelişmesiydi. Gerçi beni ilgilendiren bu kısım değil kadının güzelliği oldu. Çok bi güzeldi hanımefendi. :) Hemen ölmemesini rica ediyorum biraz daha izlemekte sıkıntım yok Lorna Bow'u dedim ve 7 bölüm varmış zaten, sevindim bunu öğrenince. :)

Son sahne de iyiydi baya. Adamı yaralandıktan sonra yamyam gibi boğazlayıp ısırması değişikti. :)

Bakalım şimdilik izlemeye devam hikaye ağır ama ilgi çekici şekilde devam ediyor. Tempo artacaktır diye düşünüyorum fragmanlarda görmüştük baya aksiyon falan da oluyordu.

7.5/10

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
1x6

2 hafta önce başladım. 6. bölümden itibaren yorumlamaya başlayayım. Dizi müthiş devam ediyor. Sezonun en iyi bölümüydü. Üst üste sürpriz yaşandı.

Zilpha geçen bölüm yapamadığını bu bölüm yaptı. James'in annesi James'i çok rahatsız etmeye başladı. Ayıkken görüyor artık. 8. bölümde bu konuyu daha iyi anlarız. James 2 kere ihanete uğradı. Birinde tersaneyi kaybetti diğerinde gemisini kaybetti. Ama bedelini ödetti ikisininde.Günah çıkarma kabinine yerleştirmiş adamı o bölüm çok iyiydi. :) Şimdi diğer kalan barutu götürmeye çalışacak galiba. Ama önce bir gemiye ihtiyacı var.

Başlayan arkadaşlar devam edememiş sanırım. İlk bölüm ağırdı gerçekten. 3 bölüm sabredin sonra akıyor. Böyle dizilere zaten en başta biraz sabretmek gerekiyor.
Tom Hardy oyunculuğu için bile biraz sabredilmeli.

8,5/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
1x6

2 hafta önce başladım. 6. bölümden itibaren yorumlamaya başlayayım. Dizi müthiş devam ediyor. Sezonun en iyi bölümüydü. Üst üste sürpriz yaşandı.

Zilpha geçen bölüm yapamadığını bu bölüm yaptı. James'in annesi James'i çok rahatsız etmeye başladı. Ayıkken görüyor artık. 8. bölümde bu konuyu daha iyi anlarız. James 2 kere ihanete uğradı. Birinde tersaneyi kaybetti diğerinde gemisini kaybetti. Ama bedelini ödetti ikisininde.Günah çıkarma kabinine yerleştirmiş adamı o bölüm çok iyiydi. :) Şimdi diğer kalan barutu götürmeye çalışacak galiba. Ama önce bir gemiye ihtiyacı var.

Başlayan arkadaşlar devam edememiş sanırım. İlk bölüm ağırdı gerçekten. 3 bölüm sabredin sonra akıyor. Böyle dizilere zaten en başta biraz sabretmek gerekiyor.
Tom Hardy oyunculuğu için bile biraz sabredilmeli.

8,5/10
Aslında sabredememekten değil tamamen zaman ayıramamaktan. Final haftası sinemalar derken hiç dönemedim diziye. İlk 2 bölüm sarmıştı beni zaten sıkılmamıştım. Bir ara toptan dalmayı düşünüyorum diziye. :)

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Aslında sabredememekten değil tamamen zaman ayıramamaktan. Final haftası sinemalar derken hiç dönemedim diziye. İlk 2 bölüm sarmıştı beni zaten sıkılmamıştım. Bir ara toptan dalmayı düşünüyorum diziye. :)
Kesinlikle dalmalısın :D Çok başarılı dönem dizisi.19 yüzyılı hissediyorsun. Konusu da güzel.

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
1x7

Tüm hızıyla devam ediyor. Yine çok iyi bir bölümdü. Çabucak geçti. Tom Hardy bildiğimiz gibi.

James tekrar ihanete uğradı. Winter'ı James öldürmedi gitti alçak kadın James'i şirkete sattı. Kendisi de kurtulamaz. James işkencelere dayandı sonunda getirmek zorunda kaldılar Strange'i. James bence karlı çıkacak bu işten. Chichester ile yaptığı köle ticaretini açığa çıkarma anlaşması tutacak gibi. Bu hamle James'i ipten kurtarır.

8/10

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
1x8

Hareketli, heyecanı dorukta yine sürprizleri olan müthiş bir bölümdü. Yeni sezon 2018'de.

Öncelikle Zilpha öldü mü ölmedi mi tam anlayamadım. James onu artık duyamıyorum dedi ama bölümün bir yerinde tekrar suda çırpınıyor gördük. Ya da çok yorgun olduğumdan dolayı orayı kaçırdım. James satranç oynar gibi oyununu oynadı ve hapisten kurtuldu. Chichester sağolsun :) Şirkette yeni gemisini de aldı köle şantajı yaparak. Helgayı da kurtardı. Gerçi çatışmada öldü Helga. Hiç üzülmedim iyi oldu. Gitmeden önce son şovunu yaptı ve Amerikan ajanının aynı zamanda şirket için çalıştığını öğrendi ve ajanı ortadan kaldırdı. Strange kendi kendine fazladan bir hamlesi olduğunu düşünürken birden mat oldu. James tapu belgesi niyetine Strange'i uçurdu. :D Aynı zamanda en yakın 2 adamını harcadılar. Temiz iş :D Çatışmada önemli kayıplar verdi James ama Lorna kurtuldu herhalde yarası fazla kötü değildi. Ama kimyager ağır yaralandı. Yolda ölebilir. Sadık adammış. Ve son sahne barut Amerikalılar için değil mi?Hayır Barut bizim. Amerikalılar biziz :D Şimdilik satrançta bu el James kazandı.

8,5/10