Türkiye'nin IQ'sunun Düşük Olması

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Önemli olan iq değil çünkü:

Bizimkilerin;

aklı var fikri yok
ilmi var irfanı yok
dini var ibadeti yok
yeteneği var bilen yok

Dipnot: Külliyen yalan olan araştırma bu arada.Zamanında penis boyu haritasındada sonuncu sıralardaydık.Ulan hadi aklımız çalışmıyor,uçkurumuzda mı çalışmıyor? O nedenle inanmıyorum.

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,181
Puanı
1,061
Önemli olan iq değil çünkü:

Bizimkilerin;

aklı var fikri yok
ilmi var irfanı yok
dini var ibadeti yok
yeteneği var bilen yok

Dipnot: Külliyen yalan olan araştırma bu arada.Zamanında penis boyu haritasındada sonuncu sıralardaydık.Ulan hadi aklımız çalışmıyor,uçkurumuzda mı çalışmıyor? O nedenle inanmıyorum.
uçkuru çok kullanınca zaten küçük oluyormuş bilimsel bişi :D az ama öz kullanıcan

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Rusyanın ortalamasının 97 olduğu bir tabloya itimad etmek enteresanmış :A

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
en çok mühendis çıkaran ülkenin rusya olması da çelişki zaten :A

@Danger UA! nın sayısal verilere diss atmasını hiç anlamıyorum sanki diss atınca gerçekler değişiyor :D
Gerçekçi bir veri olduğunu düşünmüyorum. Kimin IQ'sunu ölçmüşler? Seninki ölçüldü mü bu araştırma yapılırken? Ha ölçüldüyse orasını bilemem. :) Dalga geçme amaçlı açtığın bir konu. Milletini küçük görmeyi seven birisin zaten galiba.

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,181
Puanı
1,061
Gerçekçi bir veri olduğunu düşünmüyorum. Kimin IQ'sunu ölçmüşler? Seninki ölçüldü mü bu araştırma yapılırken? Ha ölçüldüyse orasını bilemem. :) Dalga geçme amaçlı açtığın bir konu. Milletini küçük görmeyi seven birisin zaten galiba.
evet 79 milyona tek tek sorup ölçmüşler:D
hakedenle dalga geçilir tabisi de :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu tip analizler gerçekten yapılıyor, bilimsel araştırma konusu. Veri elde etmek için illa herkesin tek tek ölçülmesine gerek yok. Küçük veri gruplarıyla temsili sonuç elde edebilmek mümkün. Yüzde yüz doğruluğu yok tabii ama fikir verme açısından doğrudur. Zaten Avrupalıların çoğunun bizden daha zeki olması da normal. Çok daha iyi koşullarda yaşadıkları malum. :)

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
en çok mühendis çıkaran ülkenin rusya olması da çelişki zaten :A

@Danger UA! nın sayısal verilere diss atmasını hiç anlamıyorum sanki diss atınca gerçekler değişiyor :D

Rusyanın ortalamasının 97 olduğu bir tabloya itimad etmek enteresanmış :A
En çok doktoruda türkiye çıkarıyodur heralde :)

İngilterede doctor kıtlığından dünyanın parasını saçıyolardı ama denklik yoktur olaydı giderdim .ss

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Sallama rakamlar olduğu çok belli. :D

Türk insanı zekidir ama doğru yere kafayı basmıyoruz.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Ayrıca bu araştırmayı Avrupalılar yaptıysa tabiiki bizi düşük gösterecekler adamlar bizi sevmiyor neden kendinden yüksek göstersinler ki. :D

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Kendi ülkemizin aleyhine konuşursak IQ nasıl yüksek olacak ki?

Üstelik bu tür haberlere itibar edilmemesi lazım. Zaten bunların kriterleri de evrensel değil.

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Birader şimdi senin bakanın "bizden mucit çıkmaz,kalifiye eleman çıkartırız." "Teknolojiyle bilimle çok uğraşmayın kafayı kırarsınız" diyip açık açık "gerizekalı" diyor.Daha köprü bile yapamayıp japonlara yaptırtıyoruz,kendi uydumuzu attık diyoruz onuda yabancilara yaptirtip fransız guyanasindan attiriyoruz.Sonra o partinin şakşakçılığını yapanlar bu verileri görünce "la oglim bunlar yalandir he" diyor :D

Bende gerçekçi bulmuyorum bu verileri,ilk mesajımdada belirttim ama biraz tutarlı olun be kardeşim.