Türkiye – Rusya | Hazırlık Maçı | Yorum ve Sohbet Konusu

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
sürgünüm yeni bir haber konusu açtı

Geri Dönüşümüz 3 Puana Yetmedi: 2-2

turkiye-rusya-macinin-saati-degisti-7580858.jpeg

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2018 Dünya Kupası Elemeleri I Grubu'ndaki ikinci maçında Ukrayna ile karşı karşıya geldi.

Santrayla beraber maça baskıyla başlamak isteyen Milli Takımımız, 24'te penaltıdan Yarmolenko ve 27'de Kravets'in golüyle şok bir skorla 2-0 geriye düştü.

Ozan Tufan'ın 45+1'deki golü Millileri ümitlendirdi. 81'nci dakikada Hakan Çalhanoğlu skoru 2-2'ye getirdi. Millilerimiz kalan dakikalarda galibiyet golü için müthiş bir baskı kursa da karşılaşma 2-2 sona erdi.
Orijinal formatta oku

Son düzenleme:

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İlk 11 belli oldu!

Volkan Babacan, Şener Özbayraklı, Çağlar Söyüncü, Serdar Aziz, İsmail Köybaşı, Hakan Çalhanoğlu, Mehmet Topal, Ozan Tufan, Volkan Şen, Emre Mor, Cenk Tosun.

@sürgünüm

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Cenk ne ya. Enes Ünal oynayaydı iyiydi. Orta saha hiç üretken değil ve oldukça yavaş. Emre Mor için izlerim belki.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
Bu defans hattı bu 2 maçta çok gol yer.Yakın tarihin en kötü Rusya milli takımı.İnşallah Hırvatistan maçı defans seçimi için yanıltıcı olmaz.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Defans hattı biraz soru işareti. Şener'in daha çok hücumda etkili oyunu var ama defansta biraz açık verebiliyor, İsmail'de sıkıntı yok. Çağlar ile Serdar uyum sağlarsa iyi olabilir. Farklı bir defans hattı oldu, umarım uyum sağlarlar.

Emre Mor'dan çok şey bekliyorum, bireysel performansıyla yine damgasını vurabilir. Volkan Şen yine hızını konuşturur, hatta pozisyonlara da girer ama işte tek sorunu bitiriciliği yok, umarım girdiği pozisyonlarda bitirir işi. Kanatlarımız hızlı da, umarım orta saha yavaş kalmaz.

Oğuzhan Özyakup olsaydı eğer, çok iyi olurdu. Cenk Tosun ile iyi anlaşıp, Cenk Tosun'a iyi paslar atardı. Cenk Tosun pozisyonlara girip, bitiriciliğini konuşturur umarım. Enes Ünal'ı ikinci yarıda oyuna alır muhtemelen Fatih Terim, Emre Mor'u da yedekten aldı ve daha sonra Emre Mor, sürekli olarak ilk 11'de yerini aldı. Enes Ünal kendini gösterirse çok iyi olur özellikle, bu aralar milli takımda forvet ihtiyacı yaşıyoruz.

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,122
Puanı
560
Gol atlmaz bu maçta

TURKCELL T70 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Milli takım diye bir şey yok ki. Takım yok, ruh yok. Avrupa Şampiyonasında gördük. Bizden bir cacık olmaz. Alt yapılarımızda adam yetişmesi lazım.
Kadroyla bu kadar oynanmaz ki. Avrupa Şampiyonasından önce bir 11 belirleyip üzerinde birkaç değişiklikle ısrar edilmeliydi. Tabii Mehmet Topal'ın stoperde oynatıldığı bir 11'den bahsetmiyorum. Şimdi yeni 11 arayışlarıyla Dünya Kupası biletinden de olabiliriz.

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,158
Puanı
1,061
Kadroyla bu kadar oynanmaz ki. Avrupa Şampiyonasından önce bir 11 belirleyip üzerinde birkaç değişiklikle ısrar edilmeliydi. Tabii Mehmet Topal'ın stoperde oynatıldığı bir 11'den bahsetmiyorum. Şimdi yeni 11 arayışlarıyla Dünya Kupası biletinden de olabiliriz.
Olalım abi rezil olmaktan iyidir.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Volkan Şen haddinden fazla top kaybı yaptı. Topu alıyor, ilerliyor, anında top kaybı. Şener de o şekilde, o da top kaybı yapıyor. Fazla forma şansı bulamadıkları için olsa gerek ki sıkıntı oluyor. İkinci yarıda Volkan Şen kesinlikle oyundan çıkar diye düşünüyorum.

Öte yandan pozisyon da bulamadık pek. Kana ihtiyaç var, muhtemelen Enes Ünal ikinci yarı oyuna girer.

Emre Mor'a top geldiğinde oyun hareketleniyor ama ara ara top kaybı da yapıyor tabi. Orta sahamız yavaş kalıyor genelde. Çağlar defansta iyi işler yapıyor, kalede Volkan da. Hücumda da görebilsek oyuncuları defans hattında gördüğümüz kadar, işte o zaman çok iyi olacak.

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Volkan Şen haddinden fazla top kaybı yaptı. Topu alıyor, ilerliyor, anında top kaybı. Şener de o şekilde, o da top kaybı yapıyor. Fazla forma şansı bulamadıkları için olsa gerek ki sıkıntı oluyor. İkinci yarıda Volkan Şen kesinlikle oyundan çıkar diye düşünüyorum.

Öte yandan pozisyon da bulamadık pek. Kana ihtiyaç var, muhtemelen Enes Ünal ikinci yarı oyuna girer.

Emre Mor'a top geldiğinde oyun hareketleniyor ama ara ara top kaybı da yapıyor tabi. Orta sahamız yavaş kalıyor genelde. Çağlar defansta iyi işler yapıyor, kalede Volkan da. Hücumda da görebilsek oyuncuları defans hattında gördüğümüz kadar, işte o zaman çok iyi olacak.
Bireysel olarak oyuncuları tek tek ele almak yanlış. Takım olarak ne oynadığımız belli değil hem de Avrupa Şampiyonasında rezil futbol oynayan Rusya karşısında.

Bu takımın ilk 11'i şu diyebiliyor musun sen? Ben diyemiyorum, bir takımla bu kadar oynanmaz. Oyuncular sahada birbirlerini tanımıyorlar.

Hırvatistan karşısına Çağlar ve Serdar Aziz tandemiyle çıkacaksak vay halimize. Bu oyunculara karşı değilim fakat 5-10 maç yan yana oynamalıydılar şimdi damdan düşer gibi oldu. Ben maalesef sonumuzu pek hayırlı görmüyorum.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bireysel olarak oyuncuları tek tek ele almak yanlış. Takım olarak ne oynadığımız belli değil hem de Avrupa Şampiyonasında rezil futbol oynayan Rusya karşısında.

Bu takımın ilk 11'i şu diyebiliyor musun sen? Ben diyemiyorum, bir takımla bu kadar oynanmaz. Oyuncular sahada birbirlerini tanımıyorlar.

Hırvatistan karşısına Çağlar ve Serdar Aziz tandemiyle çıkacaksak vay halimize. Bu oyunculara karşı değilim fakat 5-10 maç yan yana oynamalıydılar şimdi damdan düşer gibi oldu. Ben maalesef sonumuzu pek hayırlı görmüyorum.
Önceden oynamayan oyuncuları çağırıp, forma şansı verip, önceden alıştırsaydı çok iyi olurdu. Toplama takım gibi uyumsuz oynuyoruz, kısa sürede uyum sağlamak zor iş. Köklü değişiklikler zaman içinde olur, bir anda değil. Bunu en iyi mesela Almanya yapıyor, zaman içinde değişiklik yapıyor, oyuncuları bir anda kesmiyor. Bizim kesilme gerçi oyuncuların yaptığı yanlışlardan.