Türk Dizilerinin Latin Amerika'daki Başarı Durumu

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
@destere nin totosu da forum önemli. Sonuçta çocugun totusundan çokekmek yedin bu forumda:F:F @Çiğdem-
Lafi Desterenin totosundan anliyorsun yine.ss
Hahah Aaa doğru :F En çok şeye gülmüştüm @destere foruma girmeye çalısırkan forum çökük durumdaydı , @xemrexxx de şey diyordu @destere nin totosunu kaldıramıyor forum gibisinden desterenin totosu yüzünden şuan forum çöküyor foruma girmeye çalısıyor falan diyordu o geldi aklıma tabi o daha komik diyordu
:F :F :F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Ekli dosyayı görüntüle 59066

Biz xemrexxx olarak yine gerçeklerle karşınızdayız.Dizilerin ilgiyle izlendiği Latin Amerika'dan son durumu aktaracağız.​

Neyse Kolombiya ile başlayalım. Kanal 7'nin günlük dizisi Elif bu ülkede fırtınalar estiriyor. Şu ana kadar ülkede yayınlanan Türk dizileri arasında en çok izleneni olan Elif, ilk 10'dan düşmüyor. Ülkede yayınlanan diğer Türk dizileri Fazilet Hanım ve Kızları ve Kanatsız Kuşlar ise 1 reytingin altında kalsalar da yayınlandıklara kanala göre iyi oranlar alıyorlar.
Ekli dosyayı görüntüle 59054

Peru'da ise Vatanım Sensin en çok izlenen Türk dizisi (listede 5.sırada). Listedeki diğer diziler Elif ve Aşk Yeniden (10.sırada)
Ekli dosyayı görüntüle 59055

Uruguay'da şu sıralar en çok izlenen Türk dizisi Vatanım Sensin. (3.sırada listede) Yakın zamanda final yapan O Hayat Benim dizisi de günlük listede ilk 5'te yer alıyordu. İlk başlarda ilgiyle izlenen Kırgın Çiçekler ise şimdi liste dışı.
Ekli dosyayı görüntüle 59056

İspanya'da yayınlanan Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisi genel sıralamada geride olsa da kanalının en çok izlenen işi.
Ekli dosyayı görüntüle 59057

Meksika'da ise Muhteşem Yüzyıl Kösem (9.) dizisi Aşk-ı Memnu (10.)'yu geçerek şaşırtıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 59058

Paraguay'da ilk sırada O Hayat Benim ve Muhteşem Yüzyıl birincilik mücadelesi verirken Kara Sevda, Elif ,Güllerin Savaşı ve Beni Affet takip ediyor. Poyraz Karayel ve Küçük Gelin de ilk 10'a girebilen diğer diziler.
Ekli dosyayı görüntüle 59059

Ekvator'da ise O Hayat Benim ve Muhteşem Yüzyıl birncilik mücadelesi veriyor.
Ekli dosyayı görüntüle 59060

Panama'da ilk sırada yine O Hayat Benim var. Diğer Türk dizisi Kaderimin Yazıldığı Gün ise 3.Başka bir kanalda yayınlaan Adını Feriha Koydum da ilk 5'te yer alıyor.Ekli dosyayı görüntüle 59061

El Salvador'da ilk sırada Sıla dizisi var onu Adını Feriha Koydum ve Karagül takip ediyor.
Ekli dosyayı görüntüle 59062

Kosta Rika'da ilk sırada Muhteşem Yüzyıl var. Sıla, Adını Feriha Koydum, Elif ve Karagül ilk 10'daki diğer diziler.
Ekli dosyayı görüntüle 59063

Nikaragua'da ilk sırada Muhteşem Yüzyıl yer alıyor. Sıla dizisi 2. ve Karagül 4.sırada
Ekli dosyayı görüntüle 59064

Arjantin'de en çok izlenen dizi Muhteşem Yüzyıl iken gündüz kuşağı dizileri Elif ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki de iyi reytingler alıyor. Kara Para Aşk dizisi ise düşük reytingleri nedeniyle 23:30'a atılmış durumda.
Ekli dosyayı görüntüle 59065

Türk dizilerini Latin Amerika'da ilk kez yayınlayan Şili'de ise Cesur ve Güzel ve Yaprak Dökümü dizileri 10 reytingi geçseler de ilk10'a girmekte zorlanıyorlar. Güneşi Beklerken dizisi ise 8.2 reytingle açılışı yaptı.
Ekli dosyayı görüntüle 59067
benim kız şiliden değilmiydi orasını niye eklemedin ? kesin onlar hala fatmagül izliyordur ;:)